změna zákona o zbraních?

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

změna zákona o zbraních?

Příspěvek od Petr1970 »

nový registr, novela "lovu s nočním viděním"? předpokládám zase paskvil že zapomenou že genII a víc je "vojenský materiál" )) takže kdo ho teď má celkem riskuje zabavení a prodejce flastr...

http://www.novinky.cz/domaci/285421-vla ... brani.html

Novela také zlegalizuje lov některých přemnožených druhů divoké zvěře v nočních hodinách za pomocí noktovizorů. To by mělo vyloučit, aby si myslivec ve tmě spletl zvíře například s člověkem.
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od Posmiros »

Jsem pro legalizaci nočního vidění :) A to z důvodu vysokých stavů černé zvěře. Navíc to pomůže k obeznání a odlovení správného kusu. Nehledě na přesnost střelby.

Pro mě je tedy noční vidění cenově nereálný, ale když na to někdo má, tak proč by si to nemohl koupit, když to bude legální :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od fesoj »

Jen doufám, že to sledování převozu zbraní pomocí GPS se bude týkat jen výrobců, dovozců, odchodníků se zbraněmi apod. Kdyby se to mělo vztahovat na jakýkoliv převoz zbraně, bylo by to za a/zcela určitě nefunkční, b/zbytečná buzerace všech legálních držitelů.
Kritériem pravdy je praxe.
krabat
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pát 02.9.2011, 10:07

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od krabat »

Před chvilkou jsem se náhodou dívál na přímý přenos z tiskovky vlády, a Nečas tam mimo jiné mluvil o novele zákona o zbraních. Mluvil o elektr. registru zbraní, změnách některých nejednoznačných formulací v zákoně, GPS pro přepravce zbraní atd. A taky zpřísnění podmínek pro myslivce, protože jak Nečas řekl: "Není dne, kdy by se myslivci nezabili nebo nezranili" (nevím jestli jsem citoval zcela přesně). Nevíte čeho se to zpřísnění bude týkat?
Naposledy upravil(a) krabat dne pát 23.11.2012, 6:58, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od fesoj »

Že Nečas mluví pravdu jenom když se splete, na to jsme si už celkem zvykli. A že se naváží do myslivců, tomu se vůbec nedivím - potřebuje odvést pozornost od skutečných problémů a my jsme mediálně vděčným terčem.
Kritériem pravdy je praxe.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od kasari »

Jestli to bude fungovat jako registr vozidel, bude to docela sranda...
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od lörinc »

No Kasari jak pro koho :) . Už se těším až mi zavolají že v tom mají bordel ať jim donesu arzenál....... :) .
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od Red arrows »

Na zákonech je u nás perfekt, že platí retrospektivně.Takže když si něco člověk koupí, neví kdy někomu hrábne (ne, nehrábne, přesněji kdy bude někdo potřebovat odvrátit pozornost od výsledků svého snažení vládnout), věc zakáže a donutí ho-pokud se dost vyplaší nebo je to věc registrovaná aby jí štandopede navalil.Bez náhrady.To je docela blbý, zažil jsem to kdysi s perkusním revolverem..
Bomba taky je, když si zákon někdo blbě vyloží.Nevadí to, dokud je to jen běžnej trouba.Vadí, když je to někdo jako byl Kreml amá funkci.
Vyjádření předsedy vlády vyjadřuje výstižně, jak seriozní informace -jako tahle- spojený s podivnými myšlenkovými pochody vedou k tomu, že to tady vypadá jak to vypadá.....no ono vždycky je třeba někoho honit(terouristy, ulejváky na vozejku, důchodce, nemocné, bezmocné) tak teď holt myslivce.....
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od Jiří K. »

Návrh zákona je zde :

http://eklep.vlada.cz/eklep/page.jsf;js ... F2F54E8976

Jestli to bude fungovat jako všechny v poslední době přijaté novinky tak se máme naco těšit. Letmo jsem na to mrkl, ale žádné úpravy mimo ta noční vidění jsem nenašel. Alespoň co se nás týka. Ten Nečasův komentář byla zřejmě jen reakce na nedávné události. Samozřejmě je to jen voda na mlýn pro naše media.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od Petr1970 »

tak teď ještě vyjmout lepší noční vidění z vojenského materiálu aby to mohl někdo legálně prodávat a lidem to při kontrole nikdo nesebral a bude to ok :-)))
ale počítám že na to se "zapomene" )
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od fesoj »

Petře, už dnes se mezi lidmi pohybuje puškohledů - noktovizorů víc než dost. Víš snad o nějakém případu, kdy by byl tento přístroj někomu zabaven ? Vynětím ze zakázaných doplňků by byl jen legalizován současný status quo. A z hlediska bezpečnosti lovu i jeho usnadnění je noktovizor mnohem lepší, než běžně používané a povolované svítilny na zbraních. Že by se tím usnadnilo pytlačení, toho bych se neobával - kdo chce pytlačit s nočním viděním, ten už ho bez ohledu na zákon dávno má.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od MiraDuchek »

Tak to jsem zvědav jestli ubudou noční dosledy ruzných měkot a přestřelených běhu,použití rozhodně schvaluji a doufam že se lidi stim konečně naučí střílet aspoň na tu hromadu.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od Petr1970 »

fesoj: o žádném takovém případě nevím, ale je to zase typicky čecháčkovské..
máme nějaký zákon
nikdo ho nedodržuje
všichni o tom vědí...
a kdyby náhodou tak se to na někoho vytáhne...

pak má být nějaká právní jistota a logika...

a pochybuju že někteří co to vidění mají "nevědí" že porušují zákon... (a rozhodně ti co to prodávají..).. prostě zase "sme v čechách, tak na pohodičku"...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od fesoj »

V zásadě souhlasím, až na tu poslední větu. V inzerátu na tzv. "předsádku", který byl uveřejněný v Myslivosti /nebo možná ve Světě myslivosti, to si přesně nepamatuji/ bylo výslovně uvedeno, že se jedná o zařízení, které lze namontovat na objektiv dalekohledu, fotoaparátu, kamery či puškohledu, které samo o sobě nepřibližuje, využívá zvětšení použité optiky. A jelikož jeho součástí není záměrná osnova, nejedná se o zakázaný doplněk zbraně. Můj názor sice je, že v okamžiku, když to na puškohled namontuji, se to zakázaným doplňkem stává, ale je zajímavé, že redakce časopisu k tomu nezaujala žádné stanovisko, tudíž lze předpokládat, že kdo mlčí, souhlasí. A je také fakt, že samotná montáž či demontáž, kterou lze provést třeba na posedu či jinde v terénu, trvá pár minut, ne-li vteřin. Na posed asi za mnou žádná kontrola nepoleze - a pokud to mám v batohu, jsem nepostižitelný. Nevymahatelný zákon je zbytečný ! I to je jeden z důvodů, proč jsem pro legalizaci. Sám to sice nepoužívám, ale přiznám se, že důvodem je pro mne cenová nedostupnost.
Kritériem pravdy je praxe.
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: změna zákona o zbraních?

Příspěvek od Red arrows »

Ono celé už to dospělo do stadia že se v tom herberku zákonů nevyzná mnohdy ani právník(je to tak udělané, aby se v tom dalo šíbrům dobře bruslit a pakovat se)leccos je tzv. přílepek.
Měl jsem (než to zrušili, protože to lidi sr..) přístup v práci do databáze se starými zákony až do doby rakouska-uherska.Byly jasné, žádné kličky.Má právo, má povinnost, nesmí, musí......dneska tam máme i výroky jako měl by, je to celý rozplihlý.
Souhlas s Fesojem, zákony jsou u nás dělaný tak, že je vlastně zločinec každej, ale stát to pokud to nepotřebuje ke kořistění nechává nepovšimnuto-čímž ten binec ještě zvětšuje.
Blbý je, že pokud se to bude používat s přísvitem, tak asi s fotopastí budu lichej, půjčil jsem jí na dva dny kamarádovi co bydlí v místní honitbě Pytlák s.r.o už od doby...co vlastně pamatuju.Zvířátka přišla na krmení, fotopast rozsvítila a nastal úprk jak když na sociálce votevřou vokýnko s podporama, ale pryč.Pytláci u přehrady noční vidění užívaj prej už dlouho........

Trochu mi ta situace připomíná lasery.Zakázaný jsou dlouho, dál se to vesele prodává, akorát se píše laserové ukazovátko apod.
Tehdy se to zakázalo, pamatuju si že se psalo o kuších s lasery(což je trochu blbost protože kuše střílí křivkou jako prase a laser by tudíž fungoval jen na vzdálenost na kterou byl nastřelenej).Přitom laser není(až na akční filmy) nic extra.Zkusil jsem na pistoli a bylo to pomalejší, ve dne na prd vidět a hlavně perfektně bylo vidět kde jsem já....Ale je to prostě zakázaný.....
Ještě mne napadlo k tomu výroku předsedy....podle mne nejvíc lidí nepostřílej teroristi, vojáci, myslivci :D ale nejvíc lidí zahubí případně přivedou do neštěstí blbci.....
Odpovědět