Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od dalas »

Nimrodl: Nic ve zlým, ale vypsal jsem si Tvé příspěvky a ve velké většině shledávám Tvůj velmi negativistický postoj k Tvému okolí. Každý jsme nějaký, ale u tebe je problém, že si idealizuješ svoje okolí a pokud to není podle Tvých představ, jsi ochoten jít až ad absurdum. Upřímně je mi Tě líto, protože s tímhle žít v reálném světě je fakt náročné. Zkus se řídit heslem "můžu co zmůžu, co nezmůžu, tam se přizpůsobím". Není Ti divné, že všichni kolegové Ti oponují a ani jeden nevystoupí na Tvou podporu? Jsme snad všichni členové hospodští povaleči, masaři, a flákači s LL? Možná by jsi se divil, kolik kolegů, kteří Ti oponují, dělá pro myslivost více jak Ty. Nevidím ale důvod Tě na fóru zatím nějak omezovat, ale zkus se zamyslet nad tím co jsem napsal a co napsali kolegové. Omlouvám se za OT a osobní rovinu, ale musel jsem reagovat.
K tématu: K tragickým událostem docházelo, dochází a bude docházet. I kdyby se myslivost profesionalizovala, přibude zase pytláků a střílet budou po sobě programově. Tak už to jednou bylo. U nás se váže k takové události smírčí kámen a jsou ještě zbytky pamětníků této doby. Je dobré, že se tyto tragické události publikují. Je to zdvižený prst. Bohužel je to provázeno reakcemi veřejnosti takovými jaké jsou. Protože zbraně, střelba a pod. to je nádech tajemna, více vzrušující jako "banální" záležitosti u nás i ve světě s nespočetně tragičtějším skóre. Prostě myslivec a zbraň, to je fenomén který prodává a dobře se čte. Myslivec, to je pro část nemyslivecké veřejnosti privilegovaná kasta, která má větší práva než zbytek obyvatel. Z toho plyne určitá zášť a tak nám jakýkoliv poklesek omlátí s radostí o hlavu. Jsem přesvědčen, že tady nepomůže ani jakákoliv osvěta. Je to obdobné jako s pacifisty. "Já nemám zbraň ani ji nechci. Ale když ji nemám já, tak ať ji nemá nikdo"
Všechny tyto tragédie mají většinou společný jmenovatel. Je to nezvládnutá lovecká horečka, která snižuje pud sebezáchovy a hodnocení rizik. Mám takový dojem a myslím, že mi ho potvrdíte, že většina tragédií je spojena s lovem černé. Střelec musí situaci hodnotit s vědomím, že se nic nestane, bude li lovecká příležitost promarněna. Myslím, že dobrou průpravou je chození ven i beze zbraně. Pak se dá zvyknout i na to, že že zvěř, kterou bych jinak lovil, musím nechat v klidu odejít. Znám to i u sebe, kdy si po ráně řeknu "sakra, kdyby se to blbě odrazilo, mohl si ještě chvíli počkat" Prostě situací s 0 rizikem je relativně málo, bez ohledu na profesionalitu, či zkušenosti střelců. Vždy ale vím co je cílem. Zatím a doufám, že to tak zůstane.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od kounek »

Amen.

Souhlas se vším, až na to nulové riziko. Ať si kdo chce co chce říká, neexistuje v honitbě ani jeden výstřel, který by měl nulové riziko. Vždy tam je nějaké procento, nebo alespoň promile možného průseru, které nelze ovlivnit, ani dopředu určit...

Nulové riziko při výstřelu je v prázdné tunelové střelnici...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od motolada »

dalas píše: Myslivec, to je pro část nemyslivecké veřejnosti privilegovaná kasta, která má větší práva než zbytek obyvatel. Z toho plyne určitá zášť a tak nám jakýkoliv poklesek omlátí s radostí o hlavu. Jsem přesvědčen, že tady nepomůže ani jakákoliv osvěta. Je to obdobné jako s pacifisty. "Já nemám zbraň ani ji nechci. Ale když ji nemám já, tak ať ji nemá nikdo"
Všechny tyto tragédie mají většinou společný jmenovatel. Je to nezvládnutá lovecká horečka, která snižuje pud sebezáchovy a hodnocení rizik. Mám takový dojem a myslím, že mi ho potvrdíte, že většina tragédií je spojena s lovem černé. Střelec musí situaci hodnotit s vědomím, že se nic nestane, bude li lovecká příležitost promarněna. Myslím, že dobrou průpravou je chození ven i beze zbraně. Pak se dá zvyknout i na to, že že zvěř, kterou bych jinak lovil, musím nechat v klidu odejít. Znám to i u sebe, kdy si po ráně řeknu "sakra, kdyby se to blbě odrazilo, mohl si ještě chvíli počkat" Prostě situací s 0 rizikem je relativně málo.
No líp to asi nejde vymyslet napsat. :!:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od Leon »

No Dalas už přestávám chápat tak že když budu nepřetržitě tady každého urážet provokovat až bouchne tak to je v pořádku ? Nebo dostane ban ten co zareagoval na ty nepřetržitý provokace a urážky ?
CZ 550 american 308win.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od Karel61 »

Téma kvůli flame dočasně zamykám.

P.S: Odemčeno. Další příspěvky pouze k tématu.
XAXAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: stř 02.1.2013, 12:11

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od XAXAP »

Urážky smazány. Karel61.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od Karel61 »

Dočasně zamykám.

P.S: Po dočasném zabanování uživatele XAXAP opět odemykám.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od crif »

A děláš dobře :oops:
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od Zbrojovák »

Je to tak, nulové riziko není. Toto bylo asi jinak a je to chyba ale taky vinou špatné výbavy, s dobrým NV pozorovákem, termákem nebo NV zaměřovačem - by viděl na co střílí... zde je to jasné dva černé fleky...
Nyní ale čistě konstrukce a stát se to může: Případ že by spali hoši ve spacáku mezi řádky a pár desítek či stovek metrů před nimi štrádovala tlupa černé a já vystřelím, chybím, nebo prostřelím a vemu ležící osobu ještě kulí... je s klidem možný. To bychom ovšem v terénu nemohli vystřelit skoro nikde...
Viděl jsem mockrát na polích jak se mi za prostřeleným srnčím zaprášilo a kule hodila žabku kdoví kam- ohrožený prostor je dle ráže po odrazu i pár km... a co střelba ke stěně lesa? Někde to ani jinak nejde. Dnes už zvažuju ale byly roky kdy jsem byl horkokrevnější a když si uvědomím jak a kam jsem kolikrát střílel, mrazí mě.
Pěkně to mají zmáklé v USA když loví s termem, jasně na těch polích vidí i pár km, není li tam někdo v pozadí. Prostě s dobrou moderní optikou se to riziko dá eliminovat... a proto do toho časem půjdu hned jak na to bude.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od Petr1970 »

a to termo pomůže jak u spacáků? kdy dneska každej druhej spacák je "us army" technologie, nanovlákna, izolace jako v raketoplánu..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od rimar77 »

Petr jasněže sice super technologie ale stejně bude teplo prosvítat nic neizolouje na 100% a pokud by izoloval tak bys viděl %jen hlavu a tudíž opět nestřílel
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od kikin »

Petr-prosvítat bude.O hlavě ani není co řešit.Taky ho uvidíš,i kdyby byl z polystyrenu..
fordik
Častý návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 06.2.2012, 20:03
Bydliště: okr. Blansko

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od fordik »

Tak to vypadá, že tu máme rozuzlení
http://www.novinky.cz/krimi/363841-mysl ... ezeni.html

Těch 3,5 ruko není tak moc, ale ve spojení s tím odškodněním...
josef k.
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 09.3.2015, 12:39

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od josef k. »

Tohle je hlavně děsná ostuda. Toho kluka to nevrátí, ani peníze, ani vězení. Měli bychom se zamýšlet, proč máme mezi sebou takové lidi, kteří se nedokážou kontrolovat. V televizi jsou průšvihy myslivosti častěji než feťáci v protisměru, ožralí šoféři a začínáme dohánět i islamisty. Parádní vizitka.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Myslivec na vyškovsku zastřelil mladého muže

Příspěvek od Hirc »

josef k. píše:Tohle je hlavně děsná ostuda. Toho kluka to nevrátí, ani peníze, ani vězení. Měli bychom se zamýšlet, proč máme mezi sebou takové lidi, kteří se nedokážou kontrolovat. V televizi jsou průšvihy myslivosti častěji než feťáci v protisměru, ožralí šoféři a začínáme dohánět i islamisty. Parádní vizitka.
Ostuda a především tragédie to samozřejmě je. Ale jinak Ti opravdu nerozumím - smrťáků při autonehodách je každý týden tolik, že pro TV je to nezajímavé; zatímco tragédií při lovu je pár do roka - proto je z toho senzace. Stejně bys mohl psát o horolezcích, motorkářích, cyklistech, lyžařích...

Z tvých jiných příspěvků jsem pochopil, že máš lovecký lístek - takže důvody proč se mezi myslivce dostane takový "střelec" bys měl TY sám znát.

Za sebe k tomuto - v současné době je hospodaření ve většině honiteb bez jakékoliv reálné kontroly ze strany SSM a vlastníků pozemků, a zároveň není jakkoliv řešen výběr lidí co dostanou zbroják a lovecký lístek a zároveň myslivecký kurz neobsahuje žádnou reálnou praxi používání zbraně a lovu obecně. Co adeptovi neukáže v praxi nějaký stávající myslivec, to se učí jen dlouze a pomalu vlastními chybami. Bohužel rovněž neexistuje systém kontinuálního vzdělávání myslivců, takže staré zlozvyky trvají nebo se přenášejí. A podle toho to v myslivosti vypadá....

Řešení tohoto je v kompetencích MZe, nikoliv spolku ČMMJ, která může maximálně tak dát podněty a připomínky.
Odpovědět