Vlčí rodinka - Kokořínsko

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od gonias »

Tak uvidíme, jak se nám tady smečka bude rozrůstat...

http://www.novinky.cz/domaci/346696-na- ... etech.html

Obrázek
Obrázek
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Hirc »

zajímavý rozhovor ohledně výskytu vlka
http://video.aktualne.cz/dvtv/expert-vl ... 5900fea04/

přeju jim ať vydrží a někdo si je "náhodou" nesplete :evil:
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od kojot »

Otázka je, k čemu to všechno je. V naší zemičce žije dostatečný počet ko..tů, kteří se ihned vydají vlky sledovat, fotit, mapovat a chránit - samozřejmě proti zabijákům v zeleném pláštíku z Otavanu. Vlk jako chytré zvíře brzy prokoukne český šlendrián a preferujíce německou kvalitu, navrátí se zpět do Lužicka. Teď je z toho pouze mediální humbuk, nikoli o vlcích, ale o důležitosti a nepostradatelnosti AOPK, která prostřednictvím velmi výhodně nakoupených fotopastí vlčí rodinu zachytila. Jaké obrovské štěstí, že se objevili čirou náhodou vlci v Máchově kraji v době, kdy se vášnivě debatuje o rozšíření CHKO Kokořínsko. :lol:

Největší nepřítel výskytu vlka stejně není lovec, ale způsob managementu životního prostředí. Jestli se vlci trvale usídlí v dané lokalitě, navrhuji posléze vybudování cyklostezky až k jejich doupěti. K tomu malou sjezdovečku, na léto aquapark a menší developerský projektík na ubytovaní ochránců a fotogragů. Nikoli schizofrenie, ale ochrana přírody po Česku.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od fesoj »

Pravdu díš, Kojote ! Silně mi to připomíná, jak před lety objevili myslivci v Adšpašsko-teplických skalách hnízdo sokola stěhovavého /první po mnoha letech/ a ohlásili to na referát životního prostředí tehdejšího ONV. A tzv. "ochranáři" okamžitě začali vyvíjet horečnou aktivitu, aby někdo ty sokoly nestřelil nebo nevybral mladé. Nedaleko si zbudovali stanoviště a hnízdo střežili 24 hod. denně. Samozřejmě, že si tam udržovali i táboráček a do pozdních večerů tam zněly zvuky kytar, o chlastu a marihuaně ani nemluvě. Sokoli samozřejmě "z neznámých důvodů" hnízdiště opustili. Následující rok zahnízdili na jiném místě téže lokality. Myslivci po poučení z loňska drželi hubu, nehlásili nikomu nic a sokolíci vyvedli mladé úplně v pohodě...
Kritériem pravdy je praxe.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od pufr »

Jsem taky jednou "nahlásil" hnízdo výra ve skalce nad jedním levobřežním přítokem Berounky (Javornice), dopoledne šli mládě kroužkovat a protože tomu péřovému klubíčku vázlo trochu jedno třetí víčko, přivedli odpoledne i veterináře, by mu ho "rozkapal", no a druhý den už to opakovat nemuseli, bo samice mládě sežrala :) To ale bylo dávno, před více než 25 lety, dnes už je to úplně jinak. Ale stejně je to pěkné, že se vlčata objevila právě v takové, pro CHKO důležité době :)
Pufr
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Tim »

A přesně proto já, když vidím nějakého vzácného živočicha, držím raději hubu. Naposledy jsem nahlásil chřástaly, kteří mi každým rokem zpříjemňovali večerní cigaretku na zápraží, a díky snaze "vylepšit" jejich biotop už po nich není ani vidu ani slechu.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od BwanaHunter »

Hirc> dej si pozor na sva prani, mohla by se ti vyplnit... :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
XAXAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: stř 02.1.2013, 12:11

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od XAXAP »

kojot: Vím, žes to myslel v určitě nadsázce, ale rozšíření CHKO nemá s tou vlčí smečkou nic společného. Ten proces začal výrazně dřív. Mimochodem, Lužický původ je v podstatě jasný, realitě se blížící spekulace hovoří o této vznikající populaci jako o pozůstatku té "rozstřílené", dříve zaznamenané v Krkonoších.
Management krajiny a kulturní krajina jsou zaklínadla, na které vlci docela slušně prděj :-) V Německu si vyjou v hnědouhelném dole, kupříkladu :-) I tyhle šelmy se dokáží adaptovat na ledacos a ukrýt se na lidmi penetrovaném prostoru. Jen se nesmí moc narušovat jejich supersensitivní sociální struktura. S každým uhynulým nebo odstřeleným vlkem se zvedá riziko nestandardního chování (např. vyhledávání lidských sídel), migrace apod.

fesoj: Slyšel už jsem spoustu báchorek o ochranářích, neumím je vyloučit, ale je podivné, že jsem mezi nimi každou chvíli, ale ještě jsem nikdy neviděl to, co popisuješ. Proto je totální kravina z toho dělat paušální názor nebo emoci.
Jinak se AOPK či jiným subjektům ani nedivím, že se snaží hnízdění monitorovat a hlídat. Co jim zbejvá? Letošek je bohužel velmi bohatý na dravé ptactvo prošpikované broky, po celé republice. A myslivci mlčí a dál chrochtají nějaké koniny o něčem, o čem nemaj ani zbla páru, místo toho aby se jali samoočisty.

PS: To zveličování hrůzoobrazu prostřednictvím marihuany je velmi komické a trdlózní. Když si někdo dá jointa, je to zdravotně i sociálně méně závadné, než když někdo nasává. THC a alkohol mají diametrálně odlišné účinky. A co si budem povídat. V tomhle ohledu myslivci obecně možná porážejí i rybáře a tělocvikáře :-)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Leon »

nedáváš si to brko nějak často že tak odborně hodnotíš účinky ? :D :D
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od fesoj »

Co se týče těch sokolů, jedná se o případ starý asi čtvrt století a slyšel jsem o něm o člověka, kterému nemám důvod nevěřit, tehdy i dnes pracoval a pracuje na okrese, nyní "pověřené obci", kde má na starosti mimo jiné i myslivost. Proti nějaké ochraně hnízdišť samozřejmě nic nemám, pokud se to dělá odborně a nepřináší to víc škod než užitku. A co se týče zástřelu dravců - ne za každý nalezený úhyn jsou vinni "myslivci" /snad sis všiml, že to píši v úvozovkách/. Podívej se na webové stránky chovatelů drůbeže a holubů, jak se tam propaguje hubení "škodné" pomocí želez, jestřábích košů a Karbofuranu. Ale ono je jednodušší všechno hodit na myslivce - neříkám, že jsou zcela bez viny, ale gró těch ztrát jde mimo ně. A když se vrátím k těm vlkům : Jsem přesvědčen, že tato smečka není jediná. V naší druhé největší oboře - Židlov - jsou již celkem běžně nacházeny zbytky vlčí kořisti, viděl jsem i snímky vlka pořízené fotopastí a můj kamarád tam letos na jaře pozoroval vlčici, evidentně ve vysokém stadiu březosti. Měl ji na 60 kroků a kdyby ji chtěl střelit, nebyl by to žádný problém. A to se nejedná o žádného profíka, ale o obyčejného myslivce. Mimochodem, co je Ti známo o té "rozstřílené" vlčí smečce v Krkonoších ? Nikde se o tom nepsalo a mezi lesáky z KRNAPu jsem o tom nic neslyšel. Ale vlci tam byli, byly nalezeny stopy a pak se někam vytratili - možná právě na to Kokořínsko, to nikdo neví. Ale jednodušší je napsat, že smečka byla rozstřílena, ač k tomu neexistuje jediný důkaz. Podle mě to je jenom plivání jedovatých slin a pokud se mýlím, tak mne oprav !
Kritériem pravdy je praxe.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od BwanaHunter »

XAXAP> už zase samoočista... Ty si nedáš pokoj. Ale neřekneš, jak si to konkrétně a reálně představuješ... Což není u tebe poprvé. Kdy konečně pochopíš, že s "myslivci", kteří se něčeho chtějí dopustit, dopustí nebo nedodržují předpisy, my toho uděláme asi tolik, jako ostatní řidǐči s těmi, co jezdí třeba pod vlivem. Lovecký lístek může odebrat jen OSSM a ZP PČR, a to na základě splnění zákonem stanovených podmínek, tedy na zájkladě pravomocného uznání spáchání atd. Ne na základě toho, že Franta Vomáčka povidal. Ať je to pravda nebo ne. Zaplať Pánbůh, jinak by to v udavačských Čechách vypadalo... :cry:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Rogam »

klasika, výkřiky "do tmy"
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od figi »

BwanaHunter píše:Hirc> dej si pozor na sva prani, mohla by se ti vyplnit... :lol:
Přesně tak, nikomu bych nepřál vlky v honitbě. Stačí, že přejdou, a týden neuvidíš ani chlup.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Tim »

Tak to ti vlci mají podobné účinky jako houbaři :-) Ale je fakt, že zvěř už si odvykla jejich přítomnosti a když se najednou objeví, bude se s tím asi špatně srovnávat...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
XAXAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: stř 02.1.2013, 12:11

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od XAXAP »

Leon: Lidské chování, mysl a potažmo i účinky látek mysl ovlivňujících jsou mojí primární profesí. A rozdíl v závadnosti marihuany a alkoholu je o několik řádů. Zdravotní, společenské i ekonomické.

Fesoj: Když mluvím o myslivci zastřelených dravcích, tak nemám na mysli nikoho jiného, ani jiný způsob úhynu. Jasný? Štípni se do nosu nebo lokte. S klapkami na očích a neustálým alibismem myslivosti pomůžeš tak akorát do pozice veřejností štvané zvěře. A právem. A ani v Evropě si tímhle nepomůžeš. Existuje skupina lidí, která kolektuje tyhle vaše excesy a k nim dosbírává stanoviska v debatách (živě a online). A můžu ti říct, že už na půdě Europarlamentu rozvířili velmi silnou diskusi na téma regulace hobby myslivosti z důvodu nevzdělanosti a neschopnosti správně posuzovat. A brněnský psychopat Straka si v téhle věci akorát šlape kariéru, nepomáhá, spíš naopak.
Stejně tak, když napíšu, že vlčí smečka v Krkonoších byla rozstřílena, tak si netřepím hubu. Nejsem troll, ani provokatér. Komunikuju s vámi proto, že myslivci strkaj svůj frňák tam, kde to mám rád, často neomaleně, a já chci prostě komunikovat už jenom proto, aby se přemejšlelo. Protože si ze své myslivecké minulosti pamatuju, jak dogmatický spolek to byl, což je na prd.
Další informace o krkonošské historii nemám oprávnění rozdávat.

Bwana: Máš pravdu v tom, že samoočista je limitovaná současnou legislativou. Ale pod touto úrovní lze podnikat kroky. Lze kupříkladu otevřeně a viditelně vystupovat proti ilegálním zástřelům provedeným myslivci, pojmenovávat to jasně a veřejně. Vyvarovávat se alibistickým kličkám typu "to né my" nebo "to oni taky". Pak se může vytvořit prostředí, které umožní zlepšení. Místo toho ale zatím motivujete ke vzniku skupin, které vám budou kálet v kazatelnách nebo je rovnou sundávat, vypouštět a řezat gumy, ničit fotopasti. A můžu ti říct, že když se podobná partička přehnala přes jeden spolek, se kterým spolupracuju, začalo to bohorovným holedbáním "až se mi dostanou do ruky, tak uviděj..." a pak se skřípěním zubů přestali jezdit do lesa, než to přešlo, protože hospodský výhružky žádnej efekt nepřinesly, realita byla ovšem plná nepříjemností. Já přišel o jednu fotopast. Závěrem jen parafrázuju slavný film: "A komu tohle prospěje?" Nikomu. A nejmíň myslivosti. A stejně se najde parádní dav myslivců donekonečna a razantně a veřejně hájící liliovou čistotu současného stavu. Tohle ovšem není ani láska, ani entuziasmus, ale krystalická blbost.

figi: "přejdou a týden neuvidíš ani chlup" ... už sis povšimnul patrného rozdílu mezi vlkem a náloží s napalmem? :lol: Pokud ano, začni pátrat po reálných etologických informacích. I na internetu jsou velmi dobře napsané.
Odpovědět