Vlčí rodinka - Kokořínsko

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Hirc »

Však on taky nikdo po myslivcích žádný "management" šelem nechce :wink: . Až poté co vznikne společenská poptávka se o tom může začít jednat a určit legální postup.

Aktuální příklad: koho by před 10 lety napadlo, že se bude po myslivcích chtít, aby stříleli černou v parku uprostřed města. A ejhle, v Mníšku pod Brdy je to realita roku 2016.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od figi »

Aktuální příklad ?
Aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Copak asi ti myslivci v tom parku zmůžou ?
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Jarda 357
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 07.3.2016, 22:53

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Jarda 357 »

BwanaHunter- Muj pes, budiž mu psí nebe, by takovou krávovinu nenosil, při setkání s vlkem vzal zdrha, schoval se za mne a "něco s tim páníčku udělej" :D Jo, koukal jsem že frantíci, ale i němci už se s vlkama docela bavěj, od duháků se rozumnej přístup nedá čekat, je to dost fanatická parta s prapodivnejma znalostma (dost se s nima potkávám na netu ale i v práci) a i diskuse je s nima na skok do zdi s otočkou.

Ono u nás je to zpožděný celkově, třeba podpora výroby biopaliv už opadá, u nás furt hurá. Mne na zachraňbroucích fascinuje, jak nepotřebujou žádný hlasy ve volbách (stejně je nemaj) a přesto se jim vede kecat do všeho, zvláště co se z nadšenců stal profesionální byrokratickej aparát.
OT. Dobrý je, jak blbnou že tim, jak se do potravin používá palmovej olej, tak na prostor pěstování palmy olejný se likvidujou pralesy a předváděj srdcervoucí obrázky jak přišli vopice o domov (zatim je teda nenapadlo imigrovat do evropy, ty vopice :? ) a cudně mlčej o faktu, že drtivá většina toho oleje se spotřebuje na výrobu oněch zázračných biopaliv, který tak mocně prosazovali a teda způsobili to, čim teď strašej.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Rogam »

Obávám se,že změny k lepšímu u některých jedinců, kteří toto prosazují se nedají očekávat. V posledních letech, resp měsících lze pozorovat, že člověk v civilizovaných částech světa má vyvinuté silné sebedestruktivní sklony, které se v omezené míře historický objevovaly i dříve. Podle mě to nyní dost souvisí s nadbytkem, co tu máme, jelikož se neřeší existenční problém, všeho je dost, člověk nemusí vyvinout žádnou přílišnou námahu, aby se dostal k potravě. Ač nebudu pracovat, tak v Evropě hlady neumřu, což by tady před takovými 100 lety bylo ještě těžké akceptovatelné. Jinou kapitolou u některých těchto "ochránců" je to, že to dělají pro svůj business, lítá v tom plno peněz z dotací, fondů a příspěvků. Sami často tomu co dělají mnohdy ani nevěří, ale prostě je to živí a blbnou lidi kolem, aby se vykázala nějaká činnost.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od BwanaHunter »

jarda> no , krávovinu... srovnáváš nesrovnatelné. Severská honičská plemena pracují běžně na velké vzdálenosti od vůdců, a když říkám velké, myslím velké, ne 200m. A používání GPS, vest a kamer je tam běžná věc, řekl bych i nutnost. Myslíš, že kdyby byl páníček poblíž, že by to proběhlo takhle? Já myslím že ne, že by se ozvalo několik výstřelů a video by se na internet nejspíš nedostalo. Oni tam ty svoje psy mají taky rádi. No a pes si může přijít pro pomoc k páníčkovi jen tehdy, pokud má šanci to zvládnout. Což při soustředěném útoku skupiny vlků si myslím nemá. Se jen podívej, kolik váží dospělý vlk, zvlášť severský...

Hirc> přesně tak. "technické prostředky" jsou k dispozici k ledasčemu a na rozdíl od Figiho bych se nebál. Věděli si rady naši předkové, vědí si rady v jiných státech, tak proč bychom my měli být výjimka. Že by se někteří hromadoví hrdinové nechytali, no a co, to se nechytají s lecčíms ani teď. Ale cesta je taková, jak píšeš, napřed je potřeba přijít na to, co vlastně chceme, jaký přístup k dané nově vznikající situaci zaujmeme, nalézt na něm shodu, což bude to nejtěžší, na základě toho dát dohromady opatření, která je potřeba udělat, nebo neudělat (a to vůbec nemluvím (jen) o lovu, ten nemusí být vůbec zahrnutý, ale může) a pak se podle toho začít chovat. Což bude cesta trnitá a fakt jsem osobně zvědavý na pár věcí, které jsem tu už zmiňoval - jak se bude vyvíjet názor veřejnosti, jak si na něm politici budou chtít honit body, co se stane až se někdo bude reálně bránit...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od figi »

Já se nebojím, jen třeba na příkladu černé zvěře je dobře vidět, jak si jak myslivci umíme poradit ...
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Jarda 357
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 07.3.2016, 22:53

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Jarda 357 »

BwanaHunter-ale ne, použil jsem to ve smyslu že by na sebe prostě nenechal něco navěsit, ono i kdyby nechal, stejně bych ho z dohledu nepustil, kdoví co by pak kde vyváděl (pouštění z dohledu se mi neosvědčilo u manželky, tim spíš bych to nerealizoval u psa, toho jsem měl fakt rád) nebo co by kdo vyvedl jemu, navíc, on by se z dohledu spustit nenechal.
Jako s těma jejich psama a podmínkama to samozřejmě nejde srovnávat, i když teda, taky se to tam mění, poznámka mimo, kolega z práce tam jel za drsnou přírodou, rybama a zvěří, vylezl v Rosengardu z auta, dostal do držky od nešvédsky vypadajících obyvatel a přijel domu vlakem s uplně jinym zážitkem, než mínil získat a bohužel teda neměl ani video na trubku, protože jeho mobil se rozhodl následovat auto a zbytek jeho věcí k novému majiteli (a to když nazval osoby který ho obraly do protokolu nekorektní řečí, ještě dostal od jejich fízlů napomenutí).
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od BwanaHunter »

Figi> nooo, jo, to je, ale myslim si, ze cerna je spis priklad toho, kdyz se nechce, aspon doopravdy nechce. A vlci se lovi nejvic na ujedi, to by mohli zvladnout i hromadari... :lol: :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od msoukup »

Není to sice zrovna Kokořínsko, ale.....

http://www.silvarium.cz/zpravy-z-oboru- ... r-blesk-cz
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od BwanaHunter »

To je těžký, na stranu jednu, všude, kde se chovají ovce a současně vyskytují vlci, je normální se postarat o nějaká ochranná opatření, takže stanovisko toho pána "nic dělat nebudu" mi připadá trochu zabedněné, ačkoliv ho můžu chápat. Ostatně myslivci, když chtějí odchovat cokoliv z drobné např., tak se taky musí postarat o ochranu. Na straně druhé, aspoň podle mě, není vše jen o penězích a náhradě škody. Každý dobrý hospodář má ke svým zvířatům vztah, a mě by silně nebavilo a nechtělo se mi bezmocně přihlížet, jak mi něco rve moje ovce, nebo cokoliv jiného, na kusy "každou chvíli", i kdyby mi nakrásně škodu někdo zaplatil.

A poznámka, jak ta paní z ministerstva radí použití pasteveckých psů, nejsem si úplně jistý, jak by byli ochranáři nadšení, kdyby se vzal za slovo... https://www.youtube.com/watch?v=SN8HIe837CA
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Jarda 357
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 07.3.2016, 22:53

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Jarda 357 »

msoukup píše:Není to sice zrovna Kokořínsko, ale.....

http://www.silvarium.cz/zpravy-z-oboru- ... r-blesk-cz
Když čtu to, jak doložit škodu, to aby si na to najal nějakou kancelář a smířil se s okolností, že při rychlosti ouřadů jeho vnoučata budou jednou koukat, co to děda kdysi rozpoutal za akci se státem.
Nakonec bych se moc nedivil, kdyby mu prdly nervy a použil železa nebo jed.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od crif »

Netřeba zmiňovat bezradnost situace. K takovým věcem se rádi lidé uchýlí......
Ale pak co? Mám pochopení pro to či ono?
Jarda 357
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 07.3.2016, 22:53

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Jarda 357 »

crif píše:Netřeba zmiňovat bezradnost situace. K takovým věcem se rádi lidé uchýlí......
Ale pak co? Mám pochopení pro to či ono?
Já to neschvaluju. Nesouhlasím s tím. Jsem proti. Sám bych k tomu nepřikročil, vyplašil bych vlka způsobem, že by si při úprku přišlápl jazyk a zastavil se u Minsku, jsem chemik+elektroamatér mechanik a k tvorbě podobných zařízení mám vlohy.
Ale pochopit to dokážu. Jsou to fakt jeho ovce, jeho pozemek, jeho majetek, do kterýho investoval čas, prostředky....
Paradoxní na tom je, že nad ovečkama, pastevectvím etc. se na jednu stranu zelenej rozplývá blahem, na druhou stranu když někomu pak ty ovce žerou, je to taky důvod k duhovýmu štěstíčku.
Podobnej problém jsem řešil s čtyřkolkama a pár terénníma motocyklistama v lese. Policie daleko, taťkové terénních hochů vysoko, zbít nebo střelit to nejde, zavřeli by mne jak za lidi, pak najednou v dlouhý louži, kterou proháněli svoje stroje, skončilo něco fekálií a objevilo se něco adrenalinových překážek (jako žádná struna mezi stromy, nejsem vrahoun) po prvnim víkendovym průjezdu dobrodružnou trasou po dalším netoužili..akorát se přesunuli k blízký vesnici, kde jim jeden z tatíků koupil pozemek, tak nevim, ale asi moc štěstí tamnim obyvatelum nezpůsobil, co vim, stěžujou si s efektem .... vlastně bez něj.
MartinP
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02.3.2011, 22:58

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od MartinP »

Když se někde ukážou vlci a někdo chová ovce, tak je trochu problém, aby chovatel rychle zareagoval legálním protiopatřením. Elektrický ohradník nic moc neřeší, splašené stádo ovcí ho bez problémů překoná. Koupit hotového pasteveckého psa, aby se postavil vlkovi, asi nebude úplně nejsnadnější a také nejlevnější. Navíc jeden pes nic neřeší, je jich potřeba víc. Než pořádání vlčích hlídek by měli mít tihle lidé přehled o tom, kde se taková smečka psů dá koupit a eventuální přispět na její pořízení. Na druhou stranu přístup zmiňovaného chovatele ovcí taky nikam nevede.....
Jarda 357
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 07.3.2016, 22:53

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Jarda 357 »

Živit partu pasteveckejch psů plus pořídit jí jde u někoho, kdo těma ovcema bude velice vydělávat, aby to utáhnul.
Odpovědět