IWA 2015 A 2016 Norimberk

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: IWA 2015 A 2016 Norimberk

Příspěvek od BwanaHunter »

Rogam> jasne, vsak jsem rikal, ze proti Swaro nic nemam. Me osobne sedi Swaro vic, pokud jde o puskohledy, tam me Leica nejak nezaujala. Naopak triedr s dalkomerem jsem si vybral prave Leicu a dodnes nelituju. Meri vyborne o male objekty ve velkem rozsahu a vidim s ni i za svetelnych podminek, kdy uz se temer nebo uplne neda bezpecne strilet, takze nemam pocit, ze by v tomhle ohledu mela nejaky nedostatek v praxi patrny. Nicmene el-range je taky v rodine a nemuzu ani tvrdit, ze poridit si ho je chyba, to samozrejme ne.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: IWA 2015 A 2016 Norimberk

Příspěvek od BwanaHunter »

Tak jsem si schválně dal tu práci, a vzal do ruky všechny čtyři dalekohledy s dálkoměrem, o kterých tu byla řeč, tedy Leicu, Swarovski, Meoptu a Zeisse a porovnal je v rámci možností. To co píšu je moje subjektivní empirická zkušenost a neosobuju si právo vydávat to za laboratorní test. Leicu, kterou znám nejlépe jsem vzal jako etalon, ke kterému jsem vztáhnul ten zbytek. Moje zjištění byla následující. Ještě musím dodat, že optické vlastnosti byly zkoumány v prostředí haly osvětlené zářivkami, takže poznatky o rozdílu ve výkonech v silném šeru nečekejte :D . Tedy - Zeiss obraz trochu zamlžený, měření rychlé, ovšem záměrný obrazec nesmyslně velký, na jelena na 250 m samozřejmě v pohodě, ale lišku na 500 už nemůže člověk vědět, co že to měří. Leica jasný a ostrý obraz po celém zorném poli, měření velmi rychlé, záměrný obrazec malý, za mě OK. Meopta, pro mě velké překvapení v pozitivním smyslu slova, kouká moc pěkně, nakolik bylo v daných podmínkách možno posoudit, záměrný obrazec akorát malý, měření rychlé. Swaro, pro mě překvapení v tom méně pozitivním smyslu, a fakt jsem k němu nepřistupoval zaujatě, čekal jsem naopak že bude s Leicou srovnatelný, ovšem výsledek - obraz úžasný, to zcela bez výtek, což u Swaro člověk tak nějak čeká. Výkon v šeru jsem neměl možnost posoudít. Záměrný obrazec malý, řekl bych akorát. Ovšem to měření bylo velmi pomalé, výrazně pomalejší než Leica i Meopta i Zeiss. Schválně jsem přizval kolegu, aby mi potvrdil nebo vyvrátil můj dojem, a dospěl ke stejnému závěru. Pro mě překvapení. Na pasoucího se srnce OK, na rychle čarující lišku nebo táhnoucí prasata je každá vteřina drahá... Zkoušel jsem to na jednom kusu, nevím v jaké byl kondici a na to, abych honil někoho z personálu od Swaro, ať mi k tomu něco řekne, jsem měl dost jiných starostí, nicméně tvrdit, že je Swaro, pak dlouho dlouho nic a pak zbytek světa, to bych si po tomhle dovolil ještě o něco míň.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: IWA 2015 A 2016 Norimberk

Příspěvek od Rogam »

Nechci být hnidopich :wink: , ale ještě by to chtělo i sem pro přehlednost doplnit konkrétní modely těch dálkoměrů. Z toho co píšeš, tak mi vyplývá, že se Ti defacto potvrdilo, co zde bylo již psáno o zahr. recenzích. Hned tu Tvoji recenzi někam postnu :lol:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

IWA 2016

Příspěvek od lovec »

Pridavam zopar malickosti, na IWE moc casu na fotenie nemavam, tak aspon take crepinky.

Blaser R8 , prevedenie Sporter. Vyzera velmi elegantne, stihlo. Mne osobne nesedi sklon pistolovej pazbicky, preferujem viac kolmejsiu.

ObrázekObrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: IWA 2016

Příspěvek od lovec »

Stvorhlavnovy unikat z dielne Paolo Pela, ladenie sustrelu je iste lahodka :lol:

ObrázekObrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: IWA 2015 A 2016 Norimberk

Příspěvek od BwanaHunter »

Rogam> provokatére... :D Leica byla HD-B 10x42, Swarovski El-Range 10x42,jak tomu říká Meopta si nepamatuju, a Zeiss byl Victory 10x45. Nicméně pokud to Swaro měří takhle pomalu standardně ( a jako že zřejmě jo), tak aspoň za mě je to výrazné mínus.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: IWA 2015 A 2016 Norimberk

Příspěvek od Hirc »

Nebylo by nějaké bližší info o té nové Meoptě?? Marketingáci z Přerova jsou zřejmě na dovolené :evil:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: IWA 2016

Příspěvek od lovec »

Nieco z dielne Petra Hofera.... 1x kanon v kalibri 4 Bore (v podstate stvrtlibrovy kaliber), resp. 4/4 Bore, strielali z toho 2000 grainove strely. S akou-takou pouzitelnostou sa z toho da strielat len v stoji, kde sa spatny raz lepsie rozlozi.
To malicke vedla toho je zase take zihadielko v kal. 17 HMR. Je to vyslovene musia vaha, hmotnost zbrane 0,9kg. :)

ObrázekObrázek
Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: IWA 2015 A 2016 Norimberk

Příspěvek od Leon »

Lovec pěkný ale už tam na to koukám hodně let a asi to pořád nikdo nechce :lol:
CZ 550 american 308win.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: IWA 2015 A 2016 Norimberk

Příspěvek od BwanaHunter »

Hirc> nevím co přesně by tě zajímalo, měl jsem to v ruce, měří to hezky rychle, a měří to vzdálenost, teplotu, tlak vzduchu a mám za to že i úhel. Lze navolit v jakém pořadí se hodnoty zobrazují. Vidět skrz to je pěkně, ale jak už jsem psal, posuzoval jsem to v rámci výstaviště, ne v lese za šera. Cena by měla být pod 50.000, což je o kus níž, než Leica nebo Swaro. A oproti Swarováku je Meopta výrazně rychlejší, srovnatelná s Leicou. Opticky si netroufám posoudit, proč píšu výše.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: IWA 2015 A 2016 Norimberk

Příspěvek od Hirc »

Zajímalo by mne zvětšení (8x42?), jaká je to řada (Meopro x Meostar), kolik váží, zda to má "balistický software" ala Leica, zorné pole ve 100m; ´kuju :D
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: IWA 2015 A 2016 Norimberk

Příspěvek od BwanaHunter »

Pokud se nemýlím, bylo to 10x42, Meostar, balistický SW to nemá, měří to co jsem psal výše, a zbytek chtěj opravdu po Meoptě... :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět