Soudruzi nevymřeli a nespí

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od Leon »

Františku tohle chování není o věku,podívej se na styl toho dokumentu je stejný jako za komančů proto ten název vlákna.
CZ 550 american 308win.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od dalas »

Já bych do toho komanče netahal. Naopak takovéto lehké nátlaky jsou běžným průvodním jevem současné doby. Kdo zná svá práva a povinnosti, může to hodit do koše. Kdo neví, nezajímá se, je to jeho problém a zůstane asi členem ČMMJ, nebo dá ČMMJ vědět, že skončil. Co se týká pojištění, každý by měl vědět, kdo podle zákona má právo na předložení veškerých dokumentů potřebných k danému způsobu lovu a dopis by jej měl nechat klidným. Jen pro pořádek, pojištění není vázáno na to, jestli střílíme, nebo ne, ale zda vykonáváme právo myslivosti. To může třeba být i lov do pastí.
Jak jsem psal, ta forma je dnes běžná a já se setkávám s obdobnou mírnou formou nátlaku téměř denně. Jó tržní prostředí. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od msoukup »

Mě to ze strany OMS Olomouc připadá jako sprosté udávání těch, co se rozhodli ukončit členství formou nezaplacení příspěvku. Společensky by jistě bylo vhodnější ukončení členství oznámit třeba písemnou formou, nicméně neexistuje jakékoliv oprávnění OMS něco hlásit na SSM, je jim naprosté nic do toho, pokud se někdo pojistí jinde atd. Prostě takové "soudružské udání" jako pomsta. Asi jim ještě nedošlo, že nic neřídí a jsou jen zájmový spolek. A co vím od kolegy, který měl jako MH s nimi něco do činění, tak RNDr.Zbořil vyhrožoval naprosto nesmyslným udáním rovnou na SSM o level výše :-). Asi ho to baví. Na druhou stranu, pokud by tohle někdy udělali mě, tak do takové organizace bych se nikdy nevrátil i pokud bych změnil názor na pojištění. Spíš si OMS Olomouc podle mě tak trochu tzv. "sere do vlastního hnízda" :-). Do autoservisu, kde by mě udali, že jsem nepředložil povinné ručení bych se s autem taky už nikdy nevrátil :-):-). M.Soukup
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od tonny »

Loni jsem šel zaplatit začátkem ledna a bylo mi řečeno jednatelkou, že ti co nezaplatí, budou také nahlášeni. Jsme u ČMMJ ze spolku asi dva, já tam jsem kvůli informacem (myslím si to) jako MH, stejně to nefunguje, prej by nás muselo být 80% atd. Když jsem chtěl kdysi nahlásit léčiva, nešlo to, tak to neřeším. Přitom OMS je jen výdejní místo pro veterinu.

Takže mi to připadá taktéž tohle jednání jako podivné praktiky předávané asi zhora.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od dalas »

Tím nátlakem dotyční nadělají více škod jak užitku. Pochopil bych to, kdyby šlo o řízenou likvidaci ČMMJ. Ve smlouvě o pojištění je k ukončení smlouvy pouze to, že pokud nebude zaplaceno, smluvní vztah končí. Žádné jiné povinnosti ze strany pojištěnce nejsou uvedeny. Jak jsem uvedl, tyto praktiky nejsou dnes žádnou ojedinělou výjimkou, spíše naopak. O to mne více mrzí, že se takto chovají představitelé ČMMJ.

https://halali-pojistovna.cz/wp-content ... _final.pdf
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od kojot »

Ten nátlak bych viděl v něčem jiném, než pouze v nahlášení nepojištěných osob na OSSM. OMS chce mít všechny osoby pojištěné a Halali je jediná, kde funguje zpětná vazba. Kdyby ostatní pojišťovny s OMS komunikovaly, jistě by tento dopis nevznikl. Možná by jste se divili, kolik lidí na to jen tak zapomene. Nátlak na pojištěnce = Halali jako jediná pojišťovna poskytuje skupinové pojištění společných akcí. To však pouze za předpokladu, že je u ní pojištěno nad 80% osob pořádající organizace (nikoli účastníků akce). V našem případě jsme poklesli pod 80%, tudíž jakýkoliv průser jde nyní na vrub pořadatele, tj. MS. Proto budeme muset přijmout opatření k nápravě, jinak nebudeme moci společné akce pořádat.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od msoukup »

To tzv. skupinové pojištění Halali je jen neexistující mýtus, aneb draho vám zkusíme prodat, to co už jste si zaplatili jinde a to samé si teď koupili u nás :-). Takový hodně slabý marketingový tah. Stejně tak neexistuje jediný důvod, proč by jakákoliv pojišťovna měla spolupracovat s OMS nebo cokoliv hlásit nějakému OMSu, protože OMSu je, znovu opakuji!, do těchto věcí naprosto nic. M.Soukup
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od kojot »

Pro členy ČMMJ je však nejzajímavější to, že v rámci individuálních pojistek u Halali je kromě zákonného rozsahu pojistného krytí, které je stanoveno zákonem o myslivosti navíc sjednána možnost skupinového pojištění. Rozsah tohoto skupinového pojištění je sjednán mezi vedením ČMMJ a pojišťovnou Halali. Konkrétně se jedná o to, že pokud myslivecká organizace – Myslivecké sdružení, Honební společenstvo, Lovecká společnost apod. má minimálně 80 % členů ČMMJ, pak platí:

- na společném honu, naháňce apod. pořádaném touto mysliveckou organizací, jsou pojištěni všichni účastníci (tzn. I honci) na úraz,

- na naháňce na černou zvěř, pořádané touto organizací, jsou pojištěni všichni lovecky upotřebitelní psi, kteří se řádně zúčastní,

- na všech ostatních akcích např. myslivecké dny, práce s dětmi, kulturní akce, které pořádají tyto organizace, jsou na úraz pojištěni všichni účastníci
- na společných mysliveckých brigádách, které pořádají tyto organizace, jsou pojištěni všichni účastníci na úraz,

- při norování, které pořádá výše uvedená organizace, jsou pojištěni z tohoto titulu norníci, kteří se řádně zúčastní,

- při střelbách na uznané střelnici, které pořádá výše uvedená organizace, jsou na úraz pojištěni všichni účastníci, navíc je člen ČMMJ pojištěn na střelnici na odpovědnost.

Tak jak to teda je Sojko? Nedávno jsem to řešil v tom smyslu, že si společné akce necháme pojistit u jiné pojišťovny. Jediná Česká pojišťovna se nám přihlásila s nabídkou - 7500,- za akci, což mi nepřijde jako "super cena".

Připomínám, že nejsem pojiťovák od Halali, ale tohle mi dává smysl.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od Leon »

kojote doporučuji si pořádně přečíst pojistné podmínky a zjistíš že psi už nejsou pojištěni a pojištění nečlenů čmmj při společných akcích je pouze úrazové nic víc nic míň.
v níže připojeném souboru najdete informace ke ZRUŠENÍ POJIŠTENÍ LOVECKÝCH PSŮ při společných naháňkách na černou a norování s platností od 1.1. 2014.
Pojištění u Halali, které je součástí členského příspěvku zahrnuje:
a) zákonné pojištění odpovědnosti pro výkon práva myslivosti
b) úrazové pojištění pro případ úrazu při myslivecké činnosti
c) pojištění loveckého psa z odpovědnosti (pokud lovecký pes při výkonu práva myslivosti způsobí škodu, tato bude hrazena ze zákonné pojištění člena ČMMJ)
d) zákonné a úrazové pojištění je rozšířeno u členů ČMMJ i na střelbu či ostatní činnosti na střelnicích a při kynologických akcích.
e) škodní události spojené s výkonem funkce mysliveckého hospodáře a s řízením a prováděním lovů a honů (podmínkou je členství v ČMMJ)
f) vzhledem ke skutečnosti, že v ČMMJ je mnoho členů v příbuzenském poměru (syn, bratr, otec, děda, manželka apod.), není plnění zákonného pojištění odpovědnosti pojišťovny Halali a.s., vyloučeno
g) v případě, že v organizaci, která vykonává právo myslivosti v honitbě (myslivecké sdružení, lesy, apod.) je více jak 80 % myslivců členy ČMMJ, jsou při společných akcích – společné lovy, kynologické a kulturní akce, úrazově pojištěni i ostatní účastníci akce – honci, pořadatelé na kulturních akcích apod.
h) rozšíření pojištění odpovědnosti pro členy ČMMJ do zahraničí všech států EU a EHP


Všeobecná pojišťovna HALALI a.s. vznikla v roce 1994. Její akcie jsou neobchodovatelné a jejich 100% vlastníky je ČMMJ o.s., Praha a INTERLOV s.r.o. Praha. (100 % vlastníkem INTERLOVU je ČMMJ o.s. Praha).
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od kojot »

Pojištění psů momentálně neřeším, to máme mimo pojistku ošetřeno ve Stanovách. Jde mi o skupinové pojištění akce, resp. pojištění nečlenů ČMMJ - HONCŮ. To ve smlouvě uzavřené roku 2010 stále je. Nebo snad byla změna?
Kdo netermí s námi, termí proti nám
josef k.
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 09.3.2015, 12:39

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od josef k. »

Chlapi, ČMMJ má z toho akorát byznys. na mě to taky nepůsobí vůbec dobře. Tahle organizace je prolezlá volama stejně jako rybářský svaz. A kašlou na nás z vysoka, jenom když něco potřebují. Funkcionařina je děsná asi všude.
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od msoukup »

to Kojot - stejně jako Leon vřele doporučuji přečíst si pojistné podmínky Halali, aby najednou ta nafouknutá bublina nesplaskla, až se opravdu něco stane. A mimochodem, jak často u vás dochází k úrazům honců, pokud tím tedy máme oba na mysli lidi bez LL, beze zbraně, psa, co jdou do tlaku a nejsou lovci? Jako MH jsem byl vždy proti jejich účasti, nikoliv kvůli pojištění, ale z jiných důvodů. Nicméně, debata asi není o pojišťovně Halali. Takže pokud se vrátím k OMS Olomouc, pokud by rozesílali dopis ve znění např.: "Vážený kolego, dosud jste nezaplatil členský a pojištění, pokud jste se nerozhodl pro pojištění jinde a nadále si přejete zůstat členem ČMMJ a být pojištěn u Halali (čehož bychom si považovali), buďte tak laskav a uhraďte okamžitě, jinak budete muset bohužel k naší velké lítosti platit zápisné znovu. S poděkování za dosavadní spolupráci Váš OMS Olomouc, podepsán Franta Vomáčka nebo Pepík Vopička." Ale nebudu přece vyhrožovat nějakým udáváním. M.Soukup
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od msoukup »

Jinak, o nějakých 80% tam nevidím nikde ani slovo. MS

https://halali-pojistovna.cz/
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od kojot »

https://halali-pojistovna.cz/wp-content ... 3_SPSU.pdf

Asi koukáme každý na něco jiného. Smlouva o skupinovém pojištění - Čl.1, část B, odst. a). Rovněž doporučuji přečíst si pojistné podmínky Halali :) .
Kdo netermí s námi, termí proti nám
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od msoukup »

Ale to je to, co už dříve zmiňoval Leon. M.Soukup
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Odpovědět