Soudruzi nevymřeli a nespí

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od BwanaHunter »

Lotr píše:A dopadne to přesně tak, jak naznačil dalas, místo na OMS Tachov si ti, co nedostanou kladný kádrový posudek, zajedou do Prahy k organizaci alá Safari Club, přijedou na praseti, pádlujíc dvěma husami a zpátky si vezou pěkné vysvědčení, nejen o loveckém lístku, ale taky na mysliveckého hospodáře. Na naháňce to pak nerozezná sele divočáka od borderteriéra.
To bylo na co pls?

Palkopal> ale ano, je. (Ex) Safari Club Bohemia = Artemis spolecnost pro myslivecke vzdelavani. Mas je v seznamu poverenych.

Rimar> no mozna jsou na tom o trochu lip, ale resi podobne problemy a "antijäger" stranek ála sileni myslivci a inciativ tam taky nemaji malo. Muzu najit odkazy. Ale snazi se s tim neco delat, svaz organizuje venkovni kampane, vydava a distribuuje informacni materialy, brozury s fakty o prinosech myslivosti pro ekonomiku, zemedelstvi, ochranu prirody....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od palkopal »

Za Safari Club se omlouvám, přehlédl jsem.
rimar77 píše: .. na VŠ jsme museli absolvovat jak klasické přednášky tak i cvičení včetně účasti na naháňce a na honech a pak dělat zápočty přičemž vím od kamaráda co s těma zmetkama doktorandstkejma bydlel na pokoji že soutěžili kdo jich ten den vyhodí od zápočtu více..
Ona zkouška na VŠ není jen na vydání LL, ale jí (a středoškolské) na roveň jsou postaveny zkoušky pro MH a VOMS.
Za nás přednášky povinné nebyly (nebyl jsem ani na jedné, zkoušejícího doc. Švarce jsem poznal až u zkoušky), cvika s Hromasem, zápočty u téhož po celý semestr, ale že by to byla nejtěžší zkouška na VŠ? Byly daleko těžší a horší. Ale měl jsem myslivost na učňáku i lesárně.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od Lotr »

>BwanaHunter - to bylo takové celkové povzdechnutí nad úrovní zkoušek v některých, vyzdvihuji některých organizacích. Znám osobně lidi, kteří do Prahy jeli na praseti, pádlovali husama, celý týden chlastali se "zkoušejícími" a v neděli se vraceli se zkouškou pro MH v kapse. Konkrétně Safari Club tím byl proslulý, bohužel současná legislativa neumožňuje přepadovou kontrolu, když tam MZe poslalo svoje lidi, tak se museli předem ohlásit a kontrola samozřejmě dopadla víc než dobře. Absolvent zkoušek v Safari Clubu jde poznat na naháňce už zdálky.
Tímto nechci zlehčovat odbornost a úroveň zkoušejících na "obyčejných" OMSech, sám jsem si tím prošel při změně mysl. zákona v roce 1994, kdy náš lounský OMS uspořádal zkrácený kurz pro adepty tak, aby se stihnul ještě za starého zákona. Byl jsem v té době ještě na vojně, přihlášen jsem byl už dopředu a po absolvování zkoušek absolventi poslouchali blbý kecy, jak nám to dali zadarmo, že to byl švindlkurz apod., ačkoliv tomu bylo přesně naopak, nikdo nám nic neodpustil bez ohledu na to, že trvání kurzu bylo kratší.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od rimar77 »

palkopal pokud jsi ji měl už předtím tak to pak ano ale já coby zahradník jsem se sní potkal až na MZLU a tudíž pro mne rozhodně nejtežší byla, protože ostatní předměty jsem znal ze střední a na ty mi stačilo učit se den, dva max. 3 ale myslivost jsem drtil poctivě 14 dní, jelikož nás strašili jak Hromas vyhazuje ale což jak jsem pak u zkoušky zjistil bylo to až zbytečně poctivé, když jsem viděl výkony ostatních zkoušených z dalších fakult

Bwanahunter je mi jasné že tam na ně taky tlaky jsou a musí být jelikož v dnešní moderní společnosti to je moderní a musí to tak být ale už jen když vidíš různé ty rakouské a německé seriály ať už doktor z hor nebo ty jejich různé rádoby detektivky z vesnic tak se tam s myslivcema normálně setkáváš a nijak je v těch filmech neočerňují a za vraha tam jsou taky minimálně :lol: zato tady u nás jak v nějakém filmu či seriálu zmínka o myslivcích tak v lepším jsme ožralové co vraždí zvířátka a v tom horším je vrahem vždy myslivec a né zahradník jak se sluší a patří :-)) a ty osvětové snahy a činnosti jsou samozřejmě super a lze se od nich jen inspirovat a poučit protože bez toho to do budoucna opravdu nepůjde
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od Myslivec Milda »

Michala Zubíčka znám osobně dlouhé, dlouhé roky. Jsem přesvědčený o tom, že je to čestný, rovný a férový chlap, dobrý kamarád, úspěšný podnikatel, milovník přírody a nadšený myslivec. Vážím si Michala i pro jeho charakter a boží trpělivost s kdejakým idiotem kterého bych já bez pardonu poslal kam patří, tam Michal zachová velkorysou rozvahu, božskou trpělivost a empatii. Pro mně je to skvělý člověk a moc si ho vážím. Nechápu proč takový panflet podepsal. Nemá to vůbec zapotřebí. Možná, maybe, snad je to tím, že chce udělat kariéru v ČMMJ. Možná kdyby ON byl předseda ČMMJ, uvažoval bych o návratu ztraceného syna.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od Hirc »

jsem zvědavý jak se s touto situací - člen nezaplatil v termínu - popasují nové stanovy ČMMJ. Bude se rozesílat hromadná upomínka a pak hromadné oznámení o ukončení členství?
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od tonny »

Tento dopis vidím jako slušné upozornění, navíc se omlouvají poslední větou:
Předpokládáme, že tato urgence bude správně pochopena pro realizaci korektních vztahů při výkonu práva myslivosti a plnění stanov ČMMJ z.s.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od BwanaHunter »

tonny> ten dopis by byl celkem, nebo úplně v pohodě, problém pro mě představuje ta věta, že nezaplacení členských příspěvků čmmj je v rozporu v §48 zákona o myslivosti. Což je pochopitelně kravina. Zvlášť odst. 1, který říká, jaké pojištění musí mít ten, kdo loví zvěř. O čmmj ani jinou organizaci vůbec nejde. Slušné upozornění, ke kterému by asi těžko někdo mohl mít výhrady by bylo podle mě asi tak, že - "vážený pane/paní, zjistili jsme, že jste k x.y. nezaplatil členské příspěvky, pokud chcete ukončit členství v naší organizaci, žádáme, abyste nám to oznámil dle stanov blablabla, upozorňujeme, že v tom případě vám končí i zákonné pojištění dle paragrafu atakdále u pojišťovny Halali. Pokud se jedná o nedopatření a členem chcete být i nadále, uhraďte prosím členský příspěvek do .... na.... Líbá vaše máňa." Nebo tak něco.

Milda> to je ten M. Zubíček kůžičkář?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od Georg.H »

@BH: ano je.

píšu s founu
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od tonny »

Já to považuji za jakýsi nešťastný direktivní mustr od ČMMJ a každý OMS se pak s tím vypořádal po svém.

Nicméně bych si přál, aby nějaká silná fungující organizace tu pro nás myslivce byla jako třeba sdružení LEX pro majitele zbraní. Ti nás hájí na veřejnosti příkladně, spolupracují se zahraničními organizacemi a neustále nám posílají informace co se děje u nás i ve světě. Včera mi přišel bullet-in, kde nás informovali o aktuálních událostech. Přitom členství je od 300,- (více je dobrovolné).

U ČMMJ s Halali a výkupem se vždy našel někdo, kdo z organizace finančně těžil a jak to už bývá, špatné je vidět víc jak to dobré. K tomu se přidá nepříjemný jednatel(ka) na OMSu a lidi to nebaví.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od Leon »

Stačí si projet v jakých firmách se pohybují členové myslivecké rady a projet si členy některých OMS 8)
CZ 550 american 308win.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od Myslivec Milda »

BwanaHunter píše: Milda> to je ten M. Zubíček kůžičkář?
Mnoooo, " kůžičkář " je podle mně taková osoba která hauzíruje v malém, všude kde může, třeba i na internetu, prodává kdejakou starou vypelichanou kožku , sádlo z jezevců, staré krámy nějak související s myslivostí, eventuelně jezdí po dědinách s tlampačem a vyvolává : kúúúúúúúúúúúúúúúžéééééé koupííííímmmm, a podobně. No a má hluboko do kapsy.

Pan Ing. Zubíček Michal, je majitel stovek hektarů půdy a lesů, zaměstnává docela dost lidí, provozuje nejen kožedělnou velkovýrobu - hlavně na export , ale taky slušnou strojírnu, vlastní komerční nemovitosti, podniká v oblasti zdravotnictví atd. atd. Prostě škatulka - kůžičkář je fakt pro někoho jiného.

Mimo to je opravdu velkorysý a férový člověk a hlava mi nebere jak mohl podespat takový papír. Možná že opravdu věří v jednu silnou a vlivnou organizaci která by měla reálnou váhu a vliv na Českou myslivost a chce v ní udělat kariéru.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od BwanaHunter »

Milda> no, musím uznat, že fantazii máš pestrou a popisy barvité. Úplně toho týpka vidím: sádlo, kůže, staré hrnce... :lol:
Tak ode mě to nemělo být pejorativní, já říkám kůžičkář každému z oboru, od sedláře Vonáska po německý AKAH. A jelikož kůži jako materiál mám ve velké oblibě, tak všem kůžičkářům fandim. Pana Zubíčka osobně neznám, viděl jsem ho jen několikrát na nějakých akcích, ale má moje uznání jako jeden z mála, komu se daří v oblasti sedlářské výroby, která v ČR dostala těžce na frak a většina to nedala. Některé jeho výrobky vlastním, a ke kvalitě nemám výhrad. To že mi v jeho portfoliu některé věci chybí a některé naopak nevyhovují, to není nic neobvyklého. Taky používá jako surovinu useň vyčiněnou pro mě zvláštním způsobem, takže je hrozně tvrdá a nepoddajná, což u některých výrobků je fajn, u některých podle mě na škodu. Ale můj názor je zcela individuální a nikdo se z něj nepo..., a většinový trh a zákazník to zřejmě vidí jinak, takže je všechno v pořádku a jak má být :lol:
Pokud se mu podaří pozvednout ČMMJ v silnou a užitečnou organizaci, má moji podporu, dík a uznání. :D
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Soudruzi nevymřeli a nespí

Příspěvek od Leon »

Tak to jsi trefil s tou kvalitou kůže,doma se mi válí barvářský řemen tvrdý jak prkno ;-)
CZ 550 american 308win.
Odpovědět