1. ročník hleďsebského srnce

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

1. ročník hleďsebského srnce

Příspěvek od Tim »

Vážení kolegové,
dovolte mi, abych Vás pozval na trochu netradiční mysliveckou akci s názvem "hleďsebský srnec".
Mělo by se jednat o "společně-individuální lov" :lol: , něco ve stylu rybářských závodů :D Revír je vzdálený cca. 3km od Mariánských Lázní. Na vylosované posedy budou zavedeni lovci, kteří budou samostatně lovit. Jen kdyby byl někdo, kdo si není jistý svými zkušenostmi se srnčí zvěří, dostal by s sebou doprovod. Lovit se bude srnec I.II. i III. věkové třídy.
Program bude následující:
Prezentace lovců a výdej povolenek
Občerstvení
Informace o lovu
Lov
Závěrečné posezení, dražba případné ulovené zvěřiny, volná zábava :mrgreen:

Termín stanovuji na sobotu 23. května 2015. Startovné je 1500,-kč. V ceně je zahrnuté jídlo a doprava po revíru. Ten, komu se jako prvnímu podaří ulovit srnce od nás dostane povolenku na lov jelena I. věkové třídy, který by se uskutečnil po domluvě někdy na přelomu srpna a září. Všichni zúčastnění jsou zároveň automaticky zváni na podzimní hon na kachny a na naháňku na zvěř černou a vysokou. Pokud by byla vysoká účast (řekněme více než 15 lidí), museli bychom rozlosovat, kdo přijede na kachny a kdo na naháňku, protože kapacita našeho rybníka kde lovíme je omezená :( )
Zároveň nabízíme po předchozí domluvě možnost ubytování po lovu v pensionu "Lapane" http://www.zlatestranky.cz/firmy/Velk%C ... TEK+KAREL/ - zde bude i posezení po lovu, takže do postele je to jen po schodech :lol:
Ubytování si hradí každý sám (cca. 350kč za noc + snídaně, jistý si teď přesně nejsem), ovšem kdo bude chtít zařídit ubytování, požaduji po předchozích špatných zkušenostech zálohu 500,- kč na účet, která bude po příjezdu odečtena ze startovného. Po SZ bychom si předali číslo účtu a variabilní symbol, aby bylo jasné kdo zaplatil.
Kdo by chtěl přijet, nechť se mi hlásí do SZ, nejpozději však do konce dubna, případné dotazy klidně hoďte na sklo, třeba by ta samá věc zajímala i někoho jiného. Místo a čas srazu bych ještě upřesnil po skončení termínu přihlašování.

Věřím, že se Vám v naší různorodé honitbě bude líbit, že si někteří odnesou domů trofej a ostatní aspoň hezký zážitek, budeme se na Vás těšit.

Za MS Velká Hleďsebe "Tim"
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: 1. ročník hleďsebského srnce

Příspěvek od fesoj »

Netradiční a velice zajímavá akce, která, když se povede, zřejmě bude příjemnou finanční injekcí do pokladny MS, ovšem člověka napadá pár otázek : 1/ Jak to bude s výběrem "štontů" a kdo mi zaručí, že v určené lokalitě vůbec nějaký odstřelový srnec je ? 2/ Co bude následovat v případě ulovení chovného kusu ? 3 /Předpokládám, že celá akce je limitována časem od hodiny X do hodiny Y. Nemůže se stát, že v případě většího počtu zájemců bude v určeném čase uloveno víc srnců, než činí celý plán lovu pro daný rok ? Náhoda je vůl ! A podobných otázek se může vyskytnout celá řada. Ovšem problémy jsou od toho, aby se řešily, celkově té Vaší akci fandím a věřím, že se povede dle Vašich představ, Kdybych to neměl tak z ruky a navíc to nekorigovalo s mými dalšími plány, docela by se mi líbilo se tam rozjet - ne kvůli srncovi, ale pro možnost setkání se zajímavými lidmi. A ještě něco. Napadlo mne, že podobnou akci by bylo možno uspořádat i na černou zvěř v podobě společné noční čekané u luk, strnišť a podobně. Zvláště v honitbách, kde se vyskytují větší škody. Co Vy na to, pánové ?
Kritériem pravdy je praxe.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: 1. ročník hleďsebského srnce

Příspěvek od Tim »

No, doufejme že nějakou korunu do pokladny to přinese, nájmy jsou vysoké a výplaty malé :lol:
S výběrem míst to bude jednoduché. Všechny použitelné posedy, sedačky a žebříky (s výjimkou několika hodně odlehlých od cest, kvůli časové náročnosti) dostanou svá čísla, která si budou účastníci losovat z klobouku. Přijde mi to nejspravedlivější, buď dotyčný bude mít štěstí nebo ne. Nemáme v revíru místo, kde by srnčí vůbec nechodilo. Některá místa jsou lepší a některá jsou horší, stejně jako na těch rybářských závodech, lov je vždy o štěstí, může se stát, že si dotyčný bude moci vybrat z několika srnců a nebo také to, že mu pod posed přijde pejskař a bude po lovu, to nikdo neovlivní... V případě ulovení chovného kusu se hlava netrhá, splést se může naprosto každý - kdo mi řekne, že se u srnce nikdy "neustřelil", tak buď lže a nebo srnce nikdy pořádně nelovil. Že se uloví více srnců než máme plán se nějak nebojím, myslím si, že ani nepřijede tolik lidí, kolik máme plán lovu. A pokud ano, byla by to sakra náhoda, aby každý ulovil. Ta pravděpodobnost se limitně blíží nule :D

Jasně, bydlím na samém západě čech, když hodím šutr s rozběhem, trefím do hlavy obyvatele Tirschenreuthu :lol: Počítám s tím, že tato poloha návštěvnosti příliš nepřidá. Jet sem z východních čech se asi bude chtít málokomu...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: 1. ročník hleďsebského srnce

Příspěvek od Zbrojovák »

...anebo z Moravy.
No přeji úspěch, je to zajímavý nápad a nápad s takovým odlovem černé by taky nemusel být špatný. Ono čas ukáže. Pak by bylo dobré tady dát na sklo výsledek té akce, kolik lidí dojelo, zda se ulovilo a jak vše proběhlo, co to přineslo.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: 1. ročník hleďsebského srnce

Příspěvek od Posmiros »

Moc se mi tenhle nápad líbí a přeji úspěch. Rád bych přijel, abych se podíval i jinam než tady po okolí a poznal nové lidi, ale bohužel v tomto termínu mám před státnicema, tak to pro mě padá :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: 1. ročník hleďsebského srnce

Příspěvek od Tim »

Škoda chlapi, zatím nějaký velký zájem není :?:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Radek01
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 31.12.2014, 8:26
Bydliště: moravská brána

Re: 1. ročník hleďsebského srnce

Příspěvek od Radek01 »

Fandím nápadu a věřím, že to může být pěkná akce v hezkém koutu naší země !
Rád bych i přijel, ale letos mám již něco v plánu - budu s tím trošku počítat na příští rok.
Radekk
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: 1. ročník hleďsebského srnce

Příspěvek od Lotr »

Jsem na tom stejně jako Radek, letos je kalendář akcí dost nabitý, ale myšlenka se mi moc líbí, zejména možnost poznat lidi tady z fóra. Příští rok se taky předběžně hlásím, možná kdybys to udělal pro členy fóra jako takovou formu srazu?......
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
p.b.15
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 25.3.2015, 18:37

Re: 1. ročník hleďsebského srnce

Příspěvek od p.b.15 »

Ahoj, přijde mi to jako moc zajímavá akce. Proto bych si jí asi nenechal ujít. pokub by se šlo telefonicky spojit byl bych rád. Předem dekuji.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: 1. ročník hleďsebského srnce

Příspěvek od Tim »

Tak jsem to včera zakřikl. Budu si muset na rozvoz půjčit asi autobus :mrgreen: Se s vámi roztrhl pytel :shock:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 1. ročník hleďsebského srnce

Příspěvek od dalas »

Time, co autobus, to je hračka, ale budeš muset zhotovit posedy a navézt do honitby srnce z okolí. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: 1. ročník hleďsebského srnce

Příspěvek od Tim »

No zase taková sranda to nebude, bo jsem včera byl na dopravním podniku a oni mi ho půjčit nechtějí. Jeden pán tady má Robura, tak zajdu ještě za ním :mrgreen:
Posedy stavíme a opravujeme jak to čas dovoluje, zítra si ze zoo půjčím uspávací pušku a jdu k sousedům pro pár srnců :lol:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: 1. ročník hleďsebského srnce

Příspěvek od Tim »

Tak první ročník máme za sebou.
Zúčastnilo se ho 12 lovců, z toho tři zdejší. Podařilo se ulovit tři srnce, což není nijak oslnivé, doufali jsme v lepší výsledek... Příští ročník bychom tedy asi směřovali do období říje, kvůli vetší atraktivitě a lepšímu pohybu zvěře.
Všem zúčastněným bych rád poděkoval za super atmosféru, toleranci vůči nedostatkům, loveckou kázeň a těšíme se na další setkání.
Jak se jim líbilo musí napsat oni, ale reakce se zdály býti pozitivní :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: 1. ročník hleďsebského srnce

Příspěvek od crif »

magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: 1. ročník hleďsebského srnce

Příspěvek od magoda »

Lesu lovu,zúčastnil jsem se této akce a za mou osobu a můj tým pěti kamarádů super,organizace myslim zvládnutá na jedničku,rozvoz,svoz,ubytování na jedna!revír krásný,myslim že dobre zazveřený,byl jsem jedním z lidí kdo střelil srnce,viděl jsem jich šest,dost holé.parta výborná,potkal jsem tam dva kolegy tady z fóra,crifa,a bwanahunter,oba sympatický řízkové:-D.rád se zúčastním příště,prostě Dobry.jo a vecer country bál,takze aj kultura byla.Lesu lovu magoda(hledsebaci jen tak dál....)
Odpovědět