Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Příspěvek od Myslivec Milda »

Ve dnech 19 -- 24.5. 2015 se koná tradiční výstava v Lysé n. Labem. Tento rok je výjimečná tím, že je mezinárodní a hlavně tam budou ty NEJ lepší trofeje ulovené v česku za posledních 5 roků. Na ty medailové české trofeje jsem namouduši zvědavý, páč osobně lovím zásadně pro zážitek a trofej ( zvěřina mně vůbec nezajímá ). Když se ze zvědavosti ( můj hlavní důvod proč tohle forum sleduji ) dívám na jednotlivá témata / vlákna zde, vypadá to na první pohled, že je to tu jeden odborník a velký lovec vedle druhého. Z toho lze spekulativně vyvozovat, že ty NEJ trofeje budou právě od místních grafomanů. Nebo se pletu ? Máte někdo nějakou svoji medailovou trofej ulovenou za posledních pět roků v česku na této výstavě ? No nestyďte se a pochlubte se. Ulovit zralý kus s výjimečnou trofejí to je přece důvod k radosti a jednoznačný doklad loveckého umu někdy s kapkou štěstí. Tož tedy, povídejte, přehánějte, rád se něco dozvím. A na ty parádní trofeje, na ty se namouduši těšííííím. Budu se kochat jako doktor v té vesničce střediskové.
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Příspěvek od onder »

Ja tam mam zlatyho siku z roku 2013 oblast chovu Bouzov
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Příspěvek od Myslivec Milda »

Tak to přijmi upřimné Lovu zdar. Bouzovsko je nádherné. Několik roků jsem tam lovil v honitbě Nedstava než ji zablokovali na církevní restituce. V těch končinách je Sika s výbornými trofejemi. Taky mám odsud sikáče osmeráka, lehce pod bronzem. Ale zlato je zlato. Kolik měl bodů ?
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Příspěvek od BwanaHunter »

Milda provokatér...:-)) V rámci volné diskuze musím říct, že většina mých trofejí, a rozhodně všechny ty dobré, nebyla nikdy na žádné výstavě, ani na oblastní přehlídce. Proč? Na to je mám moc rád. Bohužel vím o příliš mnoho případech, kdy se trofeje vrátily poškozené, kosti ulámané, preparace poškozené... Mě osobně se kdysi vrátila jedna trofej - dermoplastika - s ulomeným slechem, což jsem běsnil a řekl jsem, že už nikdy nic... O ulámaných kostech nemluvím. Také vím o pár trofejích, které se už nevrátili nikdy, prostě zmizely. Mě se to nestalo, ale rodinným příslušníkům i známým jo, a byly mezitím docela vzácné trofeje, a překvapivě - zrovna se ztratily ty medaile...hmmm.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Příspěvek od Myslivec Milda »

BH, a teď ještě tu o Perníkové chaloupce prosííím........ Není hanba ulovit význačnou a medailovou trofej, naopak. Je normální se podělit o radost s kolegy myslivci, aby se i oni mohli pokochat pohledem na výbornou trofej která vyrostla a byla ulovená v ČR. Já se za svoje trofeje nestydím a klidně je ukážu. Jsem rád že dostanou medaili na mezinárodní výstavě a klidně si zaplatím i tu z EU, aby ta trofej byla řádně zdokumentovaná. Nikdy se mi nestalo, aby se mi trofeje vrátily nějak zásadně poškozené, nebo aby se ztratily.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Příspěvek od BwanaHunter »

Mildo, věřit mi nemusíš, a hádat se kvůli tomu nebudeme, zas tak moc na tom nezáleží. Ale co píšu je pravda, a je pravda i to, že minulou Lysou po mě jeden z organizátorů přehlídky, s kterým se znám, chtěl jednu mojí trofej (jo, jednu konkrétní) že by jí tam chtěl mít, a řekl jsem mu, že ne. Každý to máme nějak, já svoje trofeje schraňuji pro sebe, těším se jimi u mě na zdi, a když je někomu chci ukázat, tak blízkým přátelům, kteří ke mě přijdou, nemám žádnou potřebu se jimi chlubit veřejně. Krom toho, hodnotu trofeje poměřuji hodnotou zážitku s ní spojenou, více než body, ačkoliv dobrá trofej potěší, to zas ne že ne...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Příspěvek od onder »

No necham se překvapit jestli se vrátí celá.Body tuším 260,4 :D musím se mrknout do katalogu .
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Příspěvek od motolada »

Já tam mám nejsilnějšího jezevce z našeho okresu 23.75.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Příspěvek od Myslivec Milda »

Tak ještě jednou to upřimné Lovu Zdar Pánové. Ten sikáč to je opravdu silná trofej. Určitě si ji dobře prohlédnu. No a jezevec to je taky super. Pane kolego fakt závidím ( v dobrym). Sám nemám žádného opravdu silného jezevce a rád bych. Třeba budou i ke mně nebesa milostivá. Mám radost z toho, že se tady na LF nacházejí Lovci kteří opravdu ulovili parádní trofeje a ne jenom "mluvkové", či teoretici s výmluvami na tisíc a jeden způsob. Úspěch v hokeji se měří počtem vstřelených branek, u lovců počtem reálných význačných trofejí. Přemýšlím kolik celkem bude na letošní mezinárodní přehlídce medailových trofejí a jak budou vypadat. Teoreticky by to měly být za pět roků stovky kusů , takže to bude " žrát čas". Ale stojí to za to. Kde jinde je k vidění tolik výjimečných trofejí na jednom místě, že.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Příspěvek od BwanaHunter »

onder> Lovu zdar, 260+ bodů to je už hodně slušná práce. Gratuluji. Jinak jsem tě nechtěl znervóznit, nicméně, ačkoliv mi Milda nevěří, pokud tam ta trofej ještě neodjela, doporučuji si s organizátory přehlídky trofejí dohodnout, že jí tam doručíš osobně až na místo, a že si jí také poslední den osobně vyzvedneš. A pokud už tam je, tak aspoň to vyzvednutí. Zvlášť pokud to máš jako dermoplastickou preparaci.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Příspěvek od onder »

Preparace to je,ale bohužel pro mě tam jela už před měsícem jsem zvědav kolik ji tam ti odbornici napočítají bodů a hlavně v jakym stavu se vrátí buďme optimisti :D
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Příspěvek od magoda »

Bwana:Lesu lovu,zcela souhlasím s tvymi zkušenostmi a obavami,ročně dělám okolo 200ks hlav,všeho druhu.Poté co se lidem vrátí z hodnocení 20% opravují,pokud to je na bílo je šance chybějících kustek.kolikrát je vše v pořádku,ale málo kdy...náhradní díly používám z toho co nám vezme d11 a státní silnice....mluvím teda o srncim.je to má zkušenost....na výstavu samozřejmě jdu,a budu se těšit s kým se potkáme.....lesu lovu magoda
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Příspěvek od Rogam »

Myslivec Milda píše:.......... Úspěch v hokeji se měří počtem vstřelených branek, u lovců počtem reálných význačných trofejí. ..........
S tím se dá souhlasit jen do jisté míry, jelikož co ta "význačná trofej" - počet bodů? Já se tedy domnívám a osobně si víc považuji, toho kde a za jakých podmínek byla trofej získána (ulovena). Tedy, zcela odlišně vnímám/hodnotím lov "na divoko" a pak lov někde v oboře nebo na farmě. Jelikož tam majitel dobře ví, co kde má a kde pak lovce mnohde k té trofeji div dovezou autem.....
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Příspěvek od dalas »

Rogam mě trochu předběhl. Body síla trofeje, to je spíše úspěch chovu jak lovu. Naopak může být silný lovecký zážitek i úspěch spojený s podmínkami lovu s naprosto bezvýznamnou trofejí. Ale každý máme radost z něčeho jiného. :D Ideál je významná trofej se silnými zážitky z lovu.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Natura Viva 2015 - MEZINÁRODNÍ MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Příspěvek od BwanaHunter »

dalas> je vždycky lepší být bohatý a zdravý, než chudý a nemocný :-)) Význačná trofej ulovená za obtížných podmínek a s vynaložením značného loveckého umění, to je ta nejlepší meta :-))

Rogam> jojo, já už jsem psal, že trofej poměřuji hlavně zážitkem s ní spojeným. Jinak souhlas, volnost je volnost a já se kloním k názoru, už vícekrát publikovanému, že by se mělo oddělit hodnocení trofejí z volnosti, a trofejí z obor, protože se porovnává neporovnatelné. Na straně druhé nejsem vyloženým odpůrcem obor, obornictví k myslivosti jako obor patří už po staletí, je to práce která se musí umět dělat, a dobře vedená obora (teď mluvím o opravdových oborách, ne těch ohrádkách za obory maskovaných) je něco, kam je radost se podívat. A dobrou trofej z obory vnímám jako výsledek a výkladní skříň práce těch oborníků, tedy ne negativně, ale jasně že je to něco jiného, než trofej z volnosti. Pokud jde o lov v oboře (a be z mučení se přiznám, že tři zrovna "medaile" na které tu koukám, jsou z obor (no jo, no, se tak prostě stalo :?, ačkoliv obecně lov v oboře nevyhledávám), a v oborách jsem lovil i s hosty) podle mé zkušenosti a názoru je to tak, že když se jde do obory "něco" ulovit, je to obvykle věc jednoduchá. Pokud se jde lovit konkrétní zvíře, zvlášť v určitých případech, může to být obtížnější, než by jeden čekal.

magoda> jojo, já netrvrdil, že se vrátí poškozené všechno. Ale mě vytočí že se vůbec něco poškodí. Na trofeje jsem přiznávám háklivý, preparace ať na kosti, nebo dermoplasty, mám bez přehánění na top úrovni, a pak mě čert bere, když se s tím něco - cokoliv - stane. O poškození demoplastu jsem psal, a ulomené nosní kosti jsem řešil opakovaně, a i to mě sere, protože když s tou lebkou člověk piplá, aby to bylo 1a a pak to nějaký trouba orve, je to škoda. Navíc, při sebelepší opravě už to je vždycky vidět. Jo, v tomhle uznávám, že jsem super šťoura, kosti si umím dobře udělat sám, ale ne vždycky je čas, dermoplasty ne, a v republice jsou 2 preparátoři, kterým jsem ochotný svěřit trofej. Na chovatelských přehlídkách jdu občas do kolen, ať smíchy, nebo v mdlobách, když vidím, jaké preparace - a často na dobrých trofejích - tam visí. Kosti jak kdyby je spíš ožraly myši, a dermoplasty, které by se hodily spíš do soutěže "Hádej co je to?!" než na přehlídku trofejí....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět