Zákaz norování

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Zákaz norování

Příspěvek od kojot »

Souboj herbivorních extremistických environmentalistů za potlačení "jakési tradice" pokračuje.

Doporučuji přečíst i komentář šéfredaktora pod textem "odborníka" Nesrsty.

http://ekolist.cz/cz/publicistika/nazor ... ka-tradice
Kdo netermí s námi, termí proti nám
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Zákaz norování

Příspěvek od dalas »

Musíme si chlapci zvykat. Trend poslední doby je, že čím o věci méně vím, tím mám vyšší kvalifikaci ji řešit.
Dnes vadí norování, zítra bude vadit lov palnou zbraní a nakonec se budeme muset omlouvat, že vůbec na tomto světě obtěžujeme. Pravomoci jsou spojeny s odpovědností, ale tady se prosazuje změna zákona bez odpovědnosti za důsledek. Podepsal jsi petici proti norování? Fajn, nebudeme norovat, ale uhradíš myslivcům to zvýšený úsilí při regulaci odstřelem?
Příklad z praxe. 9 lišek vynorovaných za 2 hod. Odstřelem, řekněme 10hod/lišku, t.j. 90 hod. Rozdíl 88 hod. á 50 Kč/hod (ať nežeru) 4 400,- Kč. A to držím ceny při zemi jak Lídl. :lol:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz norování

Příspěvek od Georg.H »

:mrgreen:
MartinP
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02.3.2011, 22:58

Re: Zákaz norování

Příspěvek od MartinP »

Vzhledem k tomu, že za peticí stojí člověk, jehož kamarád chce vyhnat - cituji - myslivecké zmrdy z lesa, tak jim jde o to myslivost nakonec zrušit úplně. Bohužel hoši, kteří měli potřebu se chlubit na internetu fotkami a videi, jim vydatně pomáhají.
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: Zákaz norování

Příspěvek od Herkul »

Dnes jsem si prošel pár myšlenek a pročetl názory. Jednou věcí je zrušení norování. Jsem na tom podobně jako Leon a ostatní. Nepodepsal jsem ani jednu... Tu na zákaz bych i rád podepsal, protože ač mám norníky, nepovažuji za nutnost norovat, potažmo jezdit po poli s bagrem, nebo dokonce tahat jezevce na ostnatém drátu a pak řvát drž tu ku.... Petici na zachování také nepodepíšu, nicméně pořád mi straší v hlavě, že TOTO je jen začátek. Až jim projde norování, přejdou k čemu?? Asi si všichni umíte představit ten obrázek a za pár let bude stát tisíc potetovanců s kroužky i v intimních místech a protestovat za zrušení myslivosti... Domnívám se, že vše je cílené s určitou myšlenkou. Možná se myslivci také zmůžou na protest, ale narovinu....na to myslivci nemají koule a každému je to jedno (hraje si na svém písečku...).
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Zákaz norování

Příspěvek od Hirc »

to Herkul: tetování a kroužky na intimních místech za to nemůžou :mrgreen:. Ale jinak máš naprostou pravdu - pro ně to je jen začátek. Schválně se podívejte na tento rozhovor o kožešinových farmách
http://video.aktualne.cz/dvtv/aktivista ... 5900fea04/
Ten fešák se celou dobu velmi snažil, aby se neprořekl, že kromě kožešinových farem mají na seznamu X dalších věcí, které chtějí zlikvidovat. Z kontextu jeho slov to ale vyplývá...

Petice jsem rovněž nepodepsal - ani jednu.
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: Zákaz norování

Příspěvek od Herkul »

Hirc : Do nedávna jsem si to také myslel. Bohužel.... když na ně narazím, okamžitě si uvědomím, že takto se dají vlastně bezproblémově identifikovat:-). A to opomínám dredy a trávu v batohu :-)) - a já se pak divím kam šel mozek, když je stále v oparu:-))
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Zákaz norování

Příspěvek od Zbrojovák »

No, asi mě sejmete chlapi. Ale kdyby padlo norování - osobně bych kvůli tomu nebrečel. Lišky a jezevce lovím rád, u norovaček jsem byl - a někdy je to čistá rasovina - jak pro zvěř, tak i pro psy, nezlobte se. Je to tak.
Proti norování nebrojím, ale nejsem přívrženec. Zvěř se dá čistě střelit na čekané u nor nebo odchytit. Mám střelených u nor x- jezevců, lišek xx při újedi. Čili lovím, ale jinak a snažím se, aby zvěř zhasla okamžitě, nejlíp nic nevěděla.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Zákaz norování

Příspěvek od Bord »

Petici za norování jsem podepsal.Noruji v zimě v melioračních kanálech v převážné většině jde o vyhnání.Jinak když domyslím s čím dalším na nás můžou přijít mám z toho husí kůži :x
8x57JRS,bordík
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Zákaz norování

Příspěvek od Zbrojovák »

to máš pravdu...
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět