Zákaz norování

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Hhunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 17.7.2015, 18:21

Zákaz norování

Příspěvek od Hhunter »

Kolegové v zeleném, podepisujte petici na zachování norování:http://www.cmmj.cz/Aktuality/Aktuality/ ... ovani.aspx

Kamenožrouti se činí a jejich petice na zákaz norování už má několik tisíc podpisů!!!!!!!!!! :twisted: :twisted:
Hhunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 17.7.2015, 18:21

Re: Zákaz norování

Příspěvek od Hhunter »

Tak dneska údajně sbírali podpisy dokonce v Praze a pouštěli u toho nějaký videa. Byl ste někdo u toho?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Zákaz norování

Příspěvek od Leon »

Nepodepíšu nic nehodlám podporovat ani jednoho tvora
CZ 550 american 308win.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Zákaz norování

Příspěvek od precechtel »

už sem podepsal s celou rodinou, chovám lovecké psy celý život. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Zákaz norování

Příspěvek od kojot »

Osobně mi norování chybět nebude, protože mi tento způsob lovu přijde poměrně (bez bagru) zbytečně namáhavý :D . Na druhé straně dokážu pochopit chovatele norníků a jejich pohnutky k tomuto způsobu potlačování zvěře myslivosti škodící. Celkově tahle petice za zákaz norování působí dojmem vyvolávání veřejné paniky a strachu z krvelačnosti myslivců, přičemž o samotné lišky vůbec nejde.

Principiálně mi jde jen o jednu věc. Zakázat, či nezakázat takový způsob lovu je tématem pro okruh odborníků, nikoli pro zastuzelou mládež, která se snaží alespoň jednou v životě nějakým způsobem realizovat domnělou správnou věc. Zákon o myslivosti je poměrně natolik specifický, že není možné připouštět ke generování novely laickou veřejnost, přestože si o sobě myslí, že má načteno dost. Takže jsem z principu povahy věci podepsal.
Naposledy upravil(a) kojot dne pon 17.8.2015, 7:16, celkem upraveno 1 x.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Zákaz norování

Příspěvek od Leon »

Nepodepsal jsem z jednoduchého důvodu a ten je že za peticí zachování norování stojí ti co vyprovokovali svým protizákonným chováním a prezentací svého chování petici za zákaz norování a takové lidi já svým podpisem podporovat nebudu !
CZ 550 american 308win.
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Zákaz norování

Příspěvek od ramo »

od kojot » čtv 23.7.2015, 7:45 to vystihl naprosto přesně!!!
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Zákaz norování

Příspěvek od rimar77 »

ono otázkou je jak budou chtít dosáhnout prakticky toho zákazu? Zakázat chov norníků nemohou a to když pes sám od sebe vleze do nory taky postihovat nejde, takže když budu norovat A čirou náhodou mne někdo při tom přistihne tak mi stačí když budu tvrdit že jsem byl na procházce a pes mi sám od sebe vběhl do nory. Takže spíše jde jen o kampaň proti myslivcům celkově která jinak s norováním žádnou souvislost a maximálně konečně zmizí ta videa co lidem vadí kvůli kterým se to teď děje a více se postaví umělých nor s plechovým stropem kde můžeš provádět samonorování bez psů a kdo bude chtít norovat hold si se psem udělá nácvik v zahraničí
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Zákaz norování

Příspěvek od BwanaHunter »

precechtel píše:už sem podepsal s celou rodinou, chovám lovecké psy celý život. F.
Neber to jako rýpání, ale to se nějak vylučuje? Jsem na tom stejně, pokud jde o chov psů, ale ačkoliv jinak souhlasím s Kojotem a rozumím mu, mám stejné důvody, jako Leon, proč ne, a nemůžu se přes ně nějak dostat. Prostě mě serou. :twisted:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Hhunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 17.7.2015, 18:21

Re: Zákaz norování

Příspěvek od Hhunter »

No oni třeba i na té výstavěv Praze prý měly promítání videí z norování. Teď jsem na internetu viděl údajně nějakej sestřih best of co mají a je pravda že neznalé veřejnosti to musí připadat fakt jako týrání. Video je tady: https://www.facebook.com/zakaznorovani/ ... =2&theater
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Zákaz norování

Příspěvek od rimar77 »

hunter no uznej sám jak asi musí lidi milovat myslivce když podobné video shlédnou ? úplně zbytečná provokace takže se pak nemohou divit když kvůli nim k jeho zákazu dojde
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Zákaz norování

Příspěvek od kojot »

Já bych byl v tomto tématu nadále v klidu. Pakliže petici sbírají méně vzdělaní diletanti zaštítění radikalizovanou skupinou, která veřejně hlásá smrt myslivcům a jejich dětem, dále veřejně pobízí k likvidací zařízení sloužící zvěři a výkonu práva myslivosti, nelze jejich požadavky brát zcela vážně. Už jen z důvodu způsobu vedení kampaně, navíc bez jakéhokoli empirického základu. Pouze na bázi osobního pocitu. My sledujeme jen dění na poli myslivosti, nicméně tyhle figurky jsou angažovány i v jiných skupinkách, které bojují za zákazy průmyslových velkochovů, domácích porážek, kožešinových farem, intenzivních chovů ryb a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Takových de..lů potkám ročně několik. Vždycky jim řeknu: OK, zpracujte validní studii a nechte ji zrecenzovat na akademické půdě, pak se budeme bavit. Většinou už se neuvidíme :D .
Kdo netermí s námi, termí proti nám
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Zákaz norování

Příspěvek od jdodo »

Norovat se stejně bude i přes zákaz.Krást se taky nesmí a krade se,řídit pod vlivem se nesmí a jezdí se.Kdo to asi tak bude kontrolovat?Ty dredatý paka z čajoven asi těžko,v lese je člověk potká jen když rostou lysohlávky. :D
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Zákaz norování

Příspěvek od petjan »

ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Zákaz norování

Příspěvek od kojot »

Velmi pěkně a dokonce i objektivně napsáno. Takhle jsem si na Ekolistu již dlouho nepočetl. Tenhle článek si asi ti "podivní lidé" na Facebooku nevystaví. Zrovna jsem nad tímto tématem přemýšlel včera, když jsem tlačil spoušťový kohout směrem k sobě, jehož důsledkem bylo usmrcení stejně vyhlížejícího tvora, který ponejvíce plní stránky MMBŠ. :lol:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Odpovědět