top česká klima-membrána

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

top česká klima-membrána

Příspěvek od Zbrojovák »

Z jiného vlákna (Hillman)

Dávám pro zajímavost odkaz a námět k zamyšlení (hillman má hodnoty 20.000 mm/13.000g/m2/24h, přitom nová česká Nanomembrane má min.30.000 mm/a neuvěřitelných 85.000g/m2/24h - jako první z ní bude šít zřejmě Tilak, který pro ně ušil věci na testy horolezcům. Na trh se dostanou prý na podzim. Paropropustnost membrány 2x lepší než nejlepší současný BolcVent nebo Gore-Tex, vodě odolnost prý nekonečná 30tis mm+ na 10 pracích ciklů.
http://liberec.idnes.cz/bunda-z-nanomeb ... -zpravy_tm

odkaz na výrobce http://www.nanomembrane.cz/cs#categoriesId
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: top česká klima-membrána

Příspěvek od Zbrojovák »

Tak jsem vešel v kontakt s výrobcem, zde citát odpovědi na dotaz dostupnosti oblečení s Nanomembrane XE:

"Zatím jsme ve fázi dokončování příprav pro sériovou výrobu. Sportovní oblečení by mělo být v nabídce našich partnerů (Tilak, Direct Alpine) na konci tohoto roku/začátkem příštího.
Co se týká loveckého oblečení, zahájili jsme jednání s českou firmou Afars a pokud to dopadne, budou naše lamináty i v jejich nabídce.
S pozdravem M.Heřmanský "
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
fordik
Častý návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 06.2.2012, 20:03
Bydliště: okr. Blansko

Re: top česká klima-membrána

Příspěvek od fordik »

Při vlastnostech této membrány to bude asi pěkná darda. Nicméně pro nás, co se potíme víc, než je zdrávo, je to skvělá zpráva.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: top česká klima-membrána

Příspěvek od rimar77 »

fordík- právěže v článku psali že výroba je levnější takže by to mohlo být opravdu zajímavé
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: top česká klima-membrána

Příspěvek od petjan »

Teď by mě ještě zajímalo, jak moc to bude šustit.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: top česká klima-membrána

Příspěvek od Zbrojovák »

To záleží na vlastnostech svrchní nalaminované látky, resp. svrchní vrstvy anebo prostě tím čím to přikryješ - a dle údajů výrobce, danou membránu lze laminovat na cokoliv - tzn. třeba i na hubertus, nebo jako mezi vrstvu pod hubertus - záleží o jakou verzi laminátu se jedná, ty vlastnosti o kterých jsem psal má verze nanomembrány "XE" - to je pětivrstvý laminát a tam už je prostor na utlumení zvuku. Záleží kdo z toho bude šít, osobně Afarsu moc nevěřím- resp. jejich kvalitě, ale třeba překvapí. cena membrány nebude podle mě dražší než Gore-Tex, nebo BlocVent.
Z mých zkušeností jsou na hluk od oděvu (při rozumném pohybu) vnímavé pouze lišky, a to ještě za ticha zimní čekané - tzn. přikryju bundu běžným hubertusem nebo fleecem a je to ok. Pokud kape ze stromů, na šoulačce, čekané na černou nebo vysokou to jde i s běžnou goretex bundou, která sice trochu šustí, ale ne jako pláštěnka, gumák, nebo pončo z celtoviny.
Je jasné, že když má být (mimo zimu) vyloženě sucho bez deště - nebudu tahat membránové věci, vezmu si jen funkční vrstvy a na ranní/ večerní čekanou fleece nebo hubertus. Tak to osobně řeším a doporučuju i s botama, pokud není mokro/ déšť/ sníh nenosím membránovou obuv, jen čistě koženou a kvalitní membránové boty tím pošetřím.
Testoval jsem, nedávno vnímavost na hluk od armádní goretex bundy, sedíce na uzavřené pozorovatelně s otevřeným jedním předním rozměrným oknem. Vnadiště v dálce 30ti metrů, ovšem vyšší pozorovatelna a tím i tupější úhel - jak černá a to i přicházející vedoucí bachyně, tak hřivnáči - bez pozorovatelné odezvy/ reakce. Prováděl jsem obvyklý nutný pohybu a stejnou rychlostí, jak jsem byl navyklý třeba v hubertusu. To je dnes řekněme, nejobvyklejší lov - dojít za každého počasí k pozorovatelně, cestou třeba obejít část revíru, zasednout, čekat a jít domů/ transport a ošetření zvěřiny/ obnova zavnadění a pokud jsem durch noc a mám pak čas, tak se ještě ráno projdu. Protože máme kopcovitý těžší terén a snažím se vykonávat myslivost za každého počasí, ač nejsem vyloženě potivý - na danou membránu se vyloženě těším.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: top česká klima-membrána

Příspěvek od Hirc »

Ty vlastnosti vypadají parádně a určitě to bude levnější než Gore, kde se platí tučná přirážka za marketing. Počítám, že v reálu máme tak 2 roky čas...

Ještě s tím šustěním - problém není jen že šustění zradí zvěř, ale že přes zvuk oblečení není slyšet co se děje okolo. A v tom je fleece zatím nepřekonatelný.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: top česká klima-membrána

Příspěvek od Zbrojovák »

Je to tak, ale za deště a po dešti je slyšet stejně prd a za sucha membrán netřeba, krom silného větru a tam je to zase jedno. Ale třeba ta hillman windarmour co mám, je na membránu fakt tichá a dala by se nosit do revíru myslím pořád, ještě mám starší rakouskou armádní goretex bundu a tam je to s hlučností malinko horší ale jde to. Nejhůř s hlučností co jsem zkoušel jsou na tom outdoor hardshellové bundy i softshell.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět