Průsery

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Průsery

Příspěvek od crif »

Osobně dotyčného znám. Potkali jsme se na více loveckých akcích.
Těch průserů měl více a co jsem ho viděl naposledy, tak já býti doktorem, už mu štempl nedám, ale tohle by nebyl jistě důvod k tomu co se stejně stalo. Nemá zrovna dobrý vstup do důchodového věku.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Průsery

Příspěvek od xHonza »

Vzdycky kdyz ctu takovou udalost, nebo vidim nektere jedince co nejsou diky veku uplne ve forme tak si rikam, ze vzit si nosic s balistickymi panely by nekdy vubec nebylo od veci... A myslim to vazne, vse se vyviji, pred par lety byla reflexni vesta novum, dnes je uz vetsinou povinnost, tak uvidime kam pujde vyvoj i v tehle oblasti. Ono tech pet kilo zateze neni az tak moc... :D
Naposledy upravil(a) xHonza dne úte 06.2.2018, 15:22, celkem upraveno 1 x.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Průsery

Příspěvek od crif »

Si představ tu situaci: minulý týden jsem byl na společné. Závodčí mě postavil a říká"tady můžeš před sebe nakrátko, za sebe v podstatě kamkoli". Leč velmi dlouhá, cca 3hod. Vedle mě rákosí, naproti cca 120m pruh rákosí za ním louka a za zády kopec-oranice. Po tak hodině a půl koukám a zdá se mi, že za tím pruhem rákosí přede mnou vidím cosi oranžového. Hodím to z ramene, otevřu závěr, kouknu přes kukr a nestačím se divit! Přede mnou za tím rákosím chlap v klobouku a na něm páska zmíněné barvy. Od něj asi dalších 80m v lese vidím přes optiku dalšího.....Nebýt tohoto, tak o těch lidech nevím ani náhodou.
No nic. Přešel jsem to s velkým zapřením zlosti vůči němu. Stejně jsem si v duchu říkal, že do leče nikoli, jen kdyby náhodou, tak to pustím do té oranice za zády.
Po ukončení jsem mu řekl své k jeho organizaci lovu. Nevím kdo to kdy kde viděl, ale mít leč na dvě části, se mi stalo poprvé. Tady selhala komunikace jistě.Stačilo málo......jen dát na jeho slova a byl jsem v pr...


Tak takto asi vypadají některé společné lovy.
Člověk musí raději desetkrát převrátit variantu situace a nebo holt hodit náboj ven z komory.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Průsery

Příspěvek od Zbrojovák »

na společné lovy se nejraděj... vys...
v podstatě jsem nazažil společnou akci kde by nebyla nějaká krizovka nebo alespoň náběh na ni, rozhodně jsem se nikdy necítil úplně bezpečně - spousta lidí střílí jak magoři, na vše a často za jakýchkoliv okolností, chování střel naprosto podceňují
když už to bylo moc tak jsem řekl že by nebylo od věci skouknout pár videí jak se chovaj např. stopovky v lese nebo na poli, na střelnici, čuměli nechápali, klepali si na čelo

když vyloženě nemusím, na společný lov nejdu, naštěstí mám dost svého a jiného vyžití
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
fordik
Častý návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 06.2.2012, 20:03
Bydliště: okr. Blansko

Re: Průsery

Příspěvek od fordik »

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... -internetu

průser na Slovensku, pokud admin uzná za vhodné, prosím přesunout.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Průsery

Příspěvek od xHonza »

O průsery není nouze a to se některé nedostanou ani do novin (naštěstí)

Par lonskych hitu:

https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/hon-l ... -zpravy_vb

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/mys ... u-40299929
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Průsery

Příspěvek od gonias »

Už to smutné čtení zase začíná
https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/str ... -zpravy_mv
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
fradus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 21.6.2016, 20:53

Re: Průsery

Příspěvek od fradus »

dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Průsery

Příspěvek od dalas »

Mě by zajímalo, co to bylo za akci? ....několik myslivců postupovalo lesem.... a jeden má na rameni Horneta. :wink:
Infantilní komentáře nijak nepřekvapují.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Průsery

Příspěvek od Lotr »

https://tn.nova.cz/clanek/evropska-komi ... livcu.html

:evil: tohle snad ani do jiného vlákna dát nejde :evil:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Průsery

Příspěvek od Myslivec Milda »

Vážený pane kolego, já bych to až tak hrůzně neviděl. Vezměte do úvahy rozlohu Prahy včetně satelitů typu Řeporyje , přidejte Brno s jeho satelity, Čapí hnízdo, dálnice a silnice a máte skoro 10% rozlohy státu.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Průsery

Příspěvek od Lotr »

Chce to číst článek pořádně, pane kolego:
Strategie cítí potřebu soustředit se na oblasti, které mají být chráněné a obsahují vysokou biologickou rozmanitost. Týká se především lesů a pralesů, ale i ostatních ekosystémů, které vyžadují přísnou ochranu jako jsou rašeliniště, pastviny, mokřady,“ píše se v návrhu organizace NADEG.
Čapí ani jiné lidské sídlo alá sídliště fracka Novotného EU chránit nechce. EU chce utahovat šrouby, EU vládnou zelení ekoteroristé, nikoliv myslivci.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Průsery

Příspěvek od dalas »

Ekoteror v praxi. Asi se z nas nutne musi stat kriminalnici.
https://www.zdechovsky.eu/aktuality/eur ... a-a-oluvek
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Průsery

Příspěvek od Michal_123 »

Hlavně si přečtěte, kdo hlasoval PROTI nám.
To jsou i ti, kteří se zdrželi hlasování:
https://ligalibe.cz/2020/11/25/namitka- ... -neprosla/

PROTI nám hlasovali:
Jiří Pospíšil a Luděk Niedermayer (oba TOP 09)
ZDRŽELI SE (což je jen ohraná politická finta, a v praxi to stejné jako by byli PROTI): Mikuláš Peksa, Marcel Kolaja, Markéta Gregorová (všichni za Česká pirátská strana)

Celý výsledek hlasování ze všech zemí v EP je zde:
693 přítomno
• +292 (42%) PRO námitku
• -362 (52%) PROTI námitce
• 39 (5.6%) zdrželo
slavektis
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 25.6.2008, 19:29

Re: Průsery

Příspěvek od slavektis »

dalas píše: ned 29.11.2015, 17:38 U staříků je zhoršení dodržování zásad bezpečné manipulace se zbraní docela frekventovaný jev. Snad nejvíce zastoupený nešvar je obhlížení výlože s nabitou zbraní. Dále někteří rádi vytvoří "samostatně lovící jednotku" atd. Tady je potřeba odložit úctu ke stáří stranou a "svazáky" asertivně jebat. Buď se srovnají, nebo sami naznají, že už to pro ně není.
Dalasi, uráží mě nazývání starších myslivců " staříkama". Jednou dospěješ do jejich věku a zajisté tě to nepotěší, když tě někdo bude takto titulovat. To není na obranu dříve narozených. Kolikrát jsem byl svědkem zmatečního jednání starších myslivců, ale tady by to měla řešit organizace ve které tento člen je. Já ze své zkušenosti můžu říct jen to , že stejné- možná i větší nebezpečí na společných akcích představují prachaté rychlokvašky kolem 40- 50-ti let. Když se objeví na honu, nedej bože na natláčce -buď odejdi, nebo se kryj za nejbližším smrkem. Čest vyjímkám. S pozdravem J.T.
Odpovědět