Průsery

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Průsery

Příspěvek od palkopal »

Povolenku vydává uživatel honitby - několik takových spolků znám - povolenka vydávaná na rok, před sezonou srnců se všichni chtiví povolenky musí dostavit na střelnici, střílí se broky i kulí, kdo nenastřílí, nedostane povolenku. Když to jde někde, co brání zavést i u vás?
Nikde není úředně psáno, že uživatel honitby musí vydat povolenku každému, kdo si o ni řekne.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Průsery

Příspěvek od BwanaHunter »

palkopal> neříkám u nás. U nás s tím problém nemáme. Ale tak, jak to říkáš, je to na libovůli uživatelů honiteb, a těch, kteří by na to dbali, je minimum. To o čem byla řeč s Rimarem bylo, že by se nám líbilo zavést to celoplošně, systémově. To by samozřejmě znamenalo změnu legislativy a systému, to je všem jasné.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Průsery

Příspěvek od rimar77 »

Palkopal no právě brání tomu například to že když členská schůze rozhodne že to takhle nechce tak to prostě tak v daném sdružení nebude. Prostě lidi fungují jen když je to direktivně a plošně na dobrovolnosti to nechat nemůžeš a já bych to úplně klidně spojil s tou obnovou zbrojáku, osobně bych s tím rozhodně problém neměl, samozřejmně každoročně by to bylo ještě lepší. Lidi by museli začít trochu tu střelbu trénovat mít flinty a optiku v pořádku a celkově se ti zlepší střelecká úrověň myslivců včetně bezpečnosti na společných akcí - lidi by se vystříleli. Dříve to dělali při honech na drobnou a to teď není tak jinak než na střelnici to pak nejde. Taky by to mohlo védst k budování nových střelnic vlivem zvyšené poptávky, kde by se mohlo trénovat a tím zase by mohla bejt i veřejnost formou různých otevřených dní či exhibicí a akcí motivována aby se naučila střlet a pořídila si zbraň a zase by ti ubylo negativistů proti myslivcům. Ono podepisuj petice pro odevzdání zbrání když máš nějakou doma atd. Tady se pořád bere vlastnictví zbraně jako něco nenormálního natož lov to už je vyloženě považováno za přežitek.
Bwana no já právě chodím jen s automatem na naháňky na posed atd. zvyknul jsem si na něj a pro mne výhoda okmžité druhé rány převážila. Neumím tak rychle s klikou a ikdyž jsem to trénoval na blbé malorážce kde to máš mnohem jednodušší tak nejde mi rychle přebíjet, hold jsem dřevo :-). Ale znám lidi co s klikou jsou stejně né -li rychlejší než já s automatem :-)). Na tu 858 jsem jen dal boční montáž na weaver šínu ždné další úpravy neplánuju jde mi hlavně pořádně se naučit předsazovat a natrénovat na zvěř v pohybu zbytek mi problém nedělá. 100ran denně to pak ano to nedělám já když jsem jezdil poctivě trénovat tak jsem jsem to měl jen 100 ran za neděli z malorážky a ano i to je hodně znát a stačilo mi to jinak doma se vzduchovkou když člověk dá pár ran denně taky se zlepšuje ani neví jak :-)
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Průsery

Příspěvek od lanus »

Trénovať aj kontrolovať streľbu samozrejme treba ,len si netreba brať príklad od Vašich východných susedov . Tzv. Kontrolné streľby sa na Slovensku (raz za 5 rokov) robia dávno . Problémom je však ,že ich účelom zrejme nieje kontrola streleckých schopností ako je deklarované v štatúte,ale slúžia len ako dodatočný zdroj príjmu akcelerovaný ešte aj pokutovaním za ich neúčasť !!! Aby mali streľby aspoň "aký-taký" význam tak by nesmel byť minimálny limit trestuhodných 40% nástrelu pri guľovej streľbe , ale aspoň 80% t.j. 3 rany na "komoru" čomu zodpovedajú 3 "osmičky" hoci aj na vzdialenosť 50m a redukovaný terč .( V záujme urýchlenia procesu by miesto počítania bodov úplne stačilo hodnotenie štýlom napr. S = splnil a N = nesplnil . Aby predmetná skúška získala náležitú vážnosť muselo by získanie hodnotenia "S" byť limitujúcim faktorom na vydanie povolenky na lov raticovej zveri .
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Průsery

Příspěvek od dalas »

Pánové, přece nechcete řešit přes někoho jiného to, co máme sami v rukách. Máte problém se střelci, co mrzačí zvěř? Tak si buďto upraví způsob lovu, aby ji nemrzačili, nebo předvedou před členy spolku, že se to naučili. Jinak bez povolenky. U seveřanů je to asi jinak, protože licenci jim vydává úřad, který je nezná. I tak to ale zůstane na střelci a jeho sebekritickém hodnocení na co má a na co ne.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Průsery

Příspěvek od Jiří K. »

Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Průsery

Příspěvek od Leon »

Když občas vidím komu dají doktoři razítko tak nechápu
CZ 550 american 308win.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Průsery

Příspěvek od Zbrojovák »

Známý, ke kterému jsem dříve roky jezdil na naháňky, kde mají vždy černou a ne málo, mi sdělil, že už od něj pozvánka nepřijde - po poslední akci prý chlapům oznámil, že už se nebude aktivně účastnit ani jako honec. 4ks černé střelené, 4ks postřelené - nedosledované a pro jistotu ani nebyl výřad :) srnčí prý rozhoněné tak, že si málem šlapalo na lízáky.
Já na to.... že mi to ani moc nevadí a raděj, že za ním dorazím, až bude bílo - třeba na čekanou na lišku.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
minda
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19.1.2016, 22:08

Re: Průsery

Příspěvek od minda »

MH a taková ostuda

V Kracovicích měl psa napadnout myslivec. Případ řeší také policisté
15.1.2016
Třebíčský deník
Kracovice – Napadení psa myslivcem. Ktomu mělo údajně dojít v úterý v Kracovicích. "Nejmenovaný myslivec, který obcházel obec Kracovice, napadl mého psa. Pes byl na soukromém pozemku, který je zabezpečený a oplocený. Myslivec bezdůvodně přes plot nastříkal směrem na psovu hlavu neidentifikovatelný sprej, slzák. Toto vše viděl můj partner, který byl v chatě. Myslivec mu vyhrožoval a utekl," popsala incident majitelka psa Nina Janová. Případ řeší řeší policisté. "Oznámení jsme přijali v úterý 12. ledna v odpoledních hodinách. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku a přestupku proti občanskémusoužití. Dle přijatého oznámení použil muž dráždivou látku proti psovi, který bylvtu dobu na oploceném pozemku. Po incidentu z místa utekl," potvrdila policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté muže ještě ten samý den vypátrali a k případu vyslechli. "Přesný průběh incidentu a veškeré související okolnosti případu v současné době zjišťujeme a prošetřujeme," dodala mluvčí Kroutilová. Alkohol a zbraň To, zda se skutečně jednalo o člena mysliveckého spolku, však policejní mluvčí potvrdit nechtěla. "Já o tom nic nevím. Nechce se mi věřit, že by někdo od nás něco takového udělal. To musí prošetřit policie," řekl jednatel místního okresního mysliveckého spolku Josef Venhoda. Muži však nehrozí pouze přestupek za napadení psa. "Provedli jsme u něj i dechovou zkoušku, při které jsme naměřili 0,62 promile alkoholu. A prošetřujeme také, zda nedošlo k porušení zákona na úseku zbraní a střeliva," doplnila mluvčí. Pes by měl být naštěstí po útoku dráždivou látkou v pořádku. "Doufám, že nebude mít žádné následky," přeje si majitelka psa.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Průsery

Příspěvek od kojot »

To je jen další senzace a snaha majitelky o zviditelnění. Vyšetřování orgánů činných v trestním řízení často prokáže úplný opak, než publikují jakási samozvaná média, v tomto případě jakýsi samozvaný místní plátek. Mimoto nikdo neví, co tomu dlouhodobě předcházelo. Většinou to bývají dlouhodobé spory mezi konkrétními osobami, které si takto vyřizují i za přispění medializace případu. Myslivost jako takovou bych do toho vůbec netahal, protože se u toho nestřílelo, ale stříkalo :lol: , což patří na jiný server.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Průsery

Příspěvek od Leon »

kojote není to od vás podle toho co jsi napsal ?
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Průsery

Příspěvek od kojot »

Není Leone, ale dlouhodobá zkušenost s mediální pakáží a ukřivděnými antimyslivci mě v tom utvrzuje. Sporů pejskař vs. nimrod jsou v republice tisíce, přičemž každá strana má tu svou pravdu.

Mě se v létě stala zajímavá věc. Vracel jsem se za tmy k autu, které stálo u cesty zhruba 200 m od žebříku. Šel jsem tiše a bez baterky, zkrátka normálně. U auta jsem zamáčkl patron pod závěr, že je pak ze schránky po odemčení dveří auta vysypu. Jakmile jsem strčil klíč do zámku, začal na mě vrčet pes. Nevěděl jsem jaký, přesně odkud, ale byl blízko, dost blízko. Jak jsem měl kulovnici v ruce, přejel jsem závěrem do zadu-do předu a čekal co bude. Najednou slyším volání ženské na psa. Ten to vzdal a šel Z5. Než jsem se nalodil, akorát mě míjeli - beze slova. Já je poznal. Jedna panička z novýho satelitu s dvěma Cane Corso, která psy venčí zásadně v lese. O nic by nešlo, kdyby pak nehlásila, že ji nějakej zelenej mozek chtěl jen tak odpravit psa. Takže asi tak, opět dvě verze.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Průsery

Příspěvek od dalas »

On to byl myslivec a on byl taky české národnosti! To jsou ku.vy ty Češi!
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Průsery

Příspěvek od BwanaHunter »

Subjektivně bych asi vnímal rozdílně, když by ten dotyčný magor šel jen tak kolem zahrady, postříkal psa slzákem z kdoví jakého důvodu, a jen tak mimochodem byl u hasičů, myslivců, zahrádkářů a ve spolku přátel žehu... pak je jasně zavádějící vytáhnout to, že byl myslivec. Ale jinak by mi to připadalo, kdybych viděl týpka v zeleném, s flintou na rameni a tralaláku, jak mi cestou z lesa kolem mé zahrady postříká psa slzákem. V takovém případě, aniž bych to tím obhajoval, se neĺze asi divit, že se toho že to byl myslivec, okolí chytí. Nevím jak to bylo, neznám okolnosti, jistě. Ale s bezdůvodným napadením psa na oplocené zahradě, v mém případě neznámým(i) osobou/bami mám svoje zkušenosti (nemyslím si samozřejmě, že to byl někdo z myslivců, spíš tipuju nějaký grázlíky), a za to bych přerážel ruce rozporkou.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Průsery

Příspěvek od dalas »

Já to vnímám trochu jinak. Stalo se to na nehonebním pozemku (oplocená zahrada), čin nijak nesouvisel s výkonem práva myslivosti. Byť by to byl myslivec v uniformě s flintičkou, mělo by se na něj pohlížet jako na běžného občana a nespojovat to s žádnou zájmovou skupinou. Vlastní čin hodnotit nebudu, neb o tom nic konkretního nevím.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět