Změna vyhlášky o době lovu zvěře

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Změna vyhlášky o době lovu zvěře

Příspěvek od Reno »

S tímto Lotrovým příspěvkem se naprosto ztotožňuji. Rozsáhlé vědecké diskuse na téma, jak co nejideálněji zredukovat stavy černé, jsou určitě prima, ale pokud se s tím něco doopravdy nedělá = nejsou hmatatelné výsledky, tak bohužel svým reálným přínosem zůstávají na stejné úrovni, jako je s odpuštěním píchání klackem do hovna... :? Co se týče společných lovů, osobně je nemám rád a do jisté míry je vnitřně akceptuji pouze jako myslivecko- společenskou akci. Při pohledu na střelecký um některých jedinců (nějací takoví se najdou prakticky na každé společné akci) totiž má duše trpí, prostě spousta ran mimo, černá pobitá na měkko a běhy, střelci, kteří neví, zda zasáhli či nikoliv a pokud ano, tak jak zvěř značila, kde je místo nástřelu a tak dále... Na druhou stranu jediný dobře zorganizovaný společný lov, kde je přítomen dostatečný počet zodpovědných kvalitních střelců a také lovecky upotřebitelných psů, většinou představuje výřad s počtem kusů, kterého většina jednotlivců věnujících se individuálnímu lovu černé sotva dosáhne. Takže ano, společné lovy jsou, jak píše Lotr, do jisté míry drastické, ale pokud nedokážeme redukovat stavy černé jiným způsobem (např. intenzivnějším individuálním lovem bachyň), co zbývá?
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Změna vyhlášky o době lovu zvěře

Příspěvek od BwanaHunter »

Reno> já nemám pocit, že to, co napsal přítel Lotr, je v nějakém rozporu s tím, o čem se tu bavíme. Ty ano? Máš samozřejmě pravdu v tom, že aby se něco změnilo, je potřeba vědět co udělat, a mít vůli a chuť to udělat. Pokud chybí ta vůle, můžeme o tom plácat donekonečna a nic se nestane. Pokud bychom zase vlítli do lesa jak banda splašených guvernantek bez toho, abychom věděli, co tam chceme, celkem lehce může nastat víc škody, než užitku. Příklad s Marií Terezií je případný, ale je tam jeden rozdíl. Tenkrát chtěli černou zlikvidovat, neměli zájem jí dál chovat. To my nechceme. My chceme, a snad si čím dál víc lidí uvědomí, že fakt musíme, snížit stavy, ale současně máme zájem, aby to co nám zbyde, bylo co z hlediska věkový, pohlavní struktury a kondice pokud možno co nejlepší pro další rozumný chov.
Pokud jde o naháňky, i tyhle bolesti, o kterých mluvíš, lze snížit dobrou organizací naháňky. Já mám dobré zkušenosti s naháňkami se slíděním. Střelci po posedech, zabere se velká plocha, honci se snaží se zvěří hnout. Když se to udělá dobře a když se to povede, zvěř jde mnohem pomaleji a víc v klidu, dodržuje svoje ochozy, jistí a tak. I pomalejší kolegové mají o dost víc času na obeznání a větší šanci na přesný výstřel...absolvoval jsem na vysokou, na siku i na černou a fungovalo to dobře.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vyhlášky o době lovu zvěře

Příspěvek od Zdenek41 »

To co popisuješ zase funguje jen někde. U nás je černá splašená všude ať se jedná o tlak či vnadiště. Dá se to lehce vysvětlit ten rádius 10 km je stojí několik životů ať je to na polích nebo vnadištích. Mám 3 pachové vnadiště po vrstevnicích žádné hromady, 2 klasy a moje vlastní voňavka. Vzdálenost po 800m střídají to tak dobře , že se sejít na střílení trochu trvá. Pokud okolo je 5 hranic spolků čekáte hodně dlouho.
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Změna vyhlášky o době lovu zvěře

Příspěvek od vava »

Tak nový vyhláška o dobách lovu zvěř je tady ...
http://eagri.cz/public/web/mze/tiskovy- ... sti-i.html
zetko
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 22.9.2009, 17:40

Re: Změna vyhlášky o době lovu zvěře

Příspěvek od zetko »

....nových vyhlášek by nebylo třeba, kdyby platily zákony a vyhlášky pro každého. Spolky složené ze starších strejců straší 20kg krmení na vnadišti a miliardáři jako bývalý ministr Milek krmí po tunách...a nejen on, vesměs každý, kdo za honitbu platí 300,400,500,800tisic,tak chce mít honitbu plnou zvěře. Šéfové Lčr jen tlachají, přinejlepším, pokud taky nemají povolenky v takových honitbách. Proč honitba, která je v oblasti chovu jelena, nemá normovaný stav vysoké, přesto, že má přes 1000ha lesa? Proč každý rok načítá 30ks max a všichni, včetně Lčr vědí, že je tam víc jak 90ks jelení zvěře...ono skoro půl milionu nájmu je pádný argument, proč mlčet....a koho budou nové zákony a vyhlášky drtit...hlavně hrozbou pokut???
Odpovědět