P: dalekohledy AKAH

Nabídky, poptávky ... vše ve spojitosti s lovectvím/myslivostí.
Odpovědět
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

P: dalekohledy AKAH

Příspěvek od BwanaHunter »

Nabízím k prodeji dalekohledy německé firmy AKAH. Jedná se spíše o základní řadu optiky, nicméně jsem je vyzkoušel a testoval a příjemně mě překvapily, poměr cena/výkon pokládám za velmi zajímavý a ne vždycky člověk potřebuje a chce s sebou někam brát špičkovou drahou optiku. K zájmu o ně mě přivedly kladné reference a výsledky testů v německém časopise. Sklo BaK4, vodotěsné, plněné dusíkem, nové, v záruce. K dispozici je:

AKAH Pirschglas 8x26 za 1.090,- ačkoliv je označený jako dalekohled pro šoulačku, je to spíš malý lehký dalekohled do kapsy pro "strýčka Příhodu", nicméně je použitelný. Mě třeba sedí víc a podle mě kouká lépe, než Steiner Safari.

AKAH Pirschglas 8x42 za 2.530,-
AKAH Pirschglas 10x42 za 2.530,-
docela slušně provedené kompaktní a lehké dalekohledy, dobře použitelné za dobrých světelných podmínek, v šeru světelnost pokulhává a obraz je tmavší, kontrast podle mě OK. Na šoulačku, naháňku, do auta...ok.



AKAH Jagdglas 8x56 za 4.490,- - slušné provedení i ovládání, dobrá světelnost a jasný obraz i za šera.
Přílohy
akah-jagdglas-8x56-ga.jpg
akah-jagdglas-8x56-ga.jpg (9.18 KiB) Zobrazeno 3370 x
akah-pirschglas-10x42.jpg
akah-pirschglas-10x42.jpg (10.91 KiB) Zobrazeno 3370 x
akah-pirschglas-8x26.jpg
akah-pirschglas-8x26.jpg (10.64 KiB) Zobrazeno 3370 x
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: P: dalekohledy AKAH

Příspěvek od BwanaHunter »

Ty dalekohledy jsou zcela nové, mají za sebou jeden "terénní" test, který spočíval v tom, že se vyndaly z krabice, chvíli se s nimi koukalo za světla, pak chvíli za šera a zase se uložily do krabice. Žádné testy odolnosti nebo tak. Nové, v záruce, za zajímavou cenu a rozumně funkční. Nějaká stovka by asi šla ještě dolu.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět