patronpás

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

patronpás

Příspěvek od Karl »

Zdar, prosím o radu, zda je lepší pás na patrony ze spodu uzavřený, či otevřený? (myslím tím, že patrona je jakoby v kapse nebo visí s odkrytým spodkem) Díky za info.
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: patronpás

Příspěvek od Karl »

Děkuji za vyčerpávající odpovědi, až zase budu potřebovat s něčím poradit, určitě se sem s dotazem obrátím... :evil:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: patronpás

Příspěvek od rimar77 »

Karl no nevím proč se čílíš spouta lidí sem chodí jendou za x dnů tak nečekej že když něco napíšeš že se hned seběhnou davy lidí aby ti mohli odpovědět.
Jinak k pásu je to subjektivní mohl jsem ozkoušet oboje a osobně preferuju bez dna náboj je v něm natěsno tak když spadnu při prolejzání bordelu nevypadne mi a když je tam delší dobu a trochu se k té kůži přichytí snadno ho zespoda vytlačím ale hold jak říkám každý má svoje preference, se dnem je většinou hezčí lépe zpracovaný a dražší
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: patronpás

Příspěvek od Karl »

To jo ale spousta lidí je tu každý den. Tohle jsem potřeboval vědět rychle, pač se mi vyskytla nabídka velmi výhodné koupě a já nevěděl, který je lepší. Doposud jsem používal brašnu přes rameno...
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: patronpás

Příspěvek od precechtel »

inu patronpás jsem nosil v dobách, kdy bylo dosti drobné zvěře, dnes už to nemá celkem smysl. Vždycky jsem používal ten vespod uzavřený, je u něj jen jedno mínus a to, že po sezóně z něj vyklepeš smetí - jehličí atd., mívají různou kapacitu dle brokové ráže. Ve dvanáctce kolem 20ti, mám jeden historický v ráži dvacet z velmi kvalitní hověziny a ten má kapacitu 27 ok, je z doby, kdy se chodilo na koroptve, podědil jsem po starém panu nadlesním, má aspoň 100 roků. Dnes dám pět brokových nábojů do kapsy, jen pokud jdu do bažantnice, má pás význam. Jo časem se také u tenčí kůže oka vytahají, to jsem potom viděl maníka, co ve dvanáctkovém páse měl náboje r. 16 zasunuty obráceně, je to o kvalitě kůže, látkové bych nebral.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: patronpás

Příspěvek od Leon »

Stejně je nejlepší vesta nikde nic netlačí :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: patronpás

Příspěvek od rimar77 »

Leon jenze v zime je lepsi pas a dat ho pres kabat teda u tech co mohou ja nemohu tak hold deset patron do kapsy jak popisuje kolega
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: patronpás

Příspěvek od Leon »

rimar77 píše:Leon jenze v zime je lepsi pas a dat ho pres kabat teda u tech co mohou ja nemohu tak hold deset patron do kapsy jak popisuje kolega
Jsou i zimní vesty já mám celoroční a pod ní mikinu podle potřeby :wink:
CZ 550 american 308win.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: patronpás

Příspěvek od rimar77 »

Leon tak je fakt že u Hilmana mám poutka na patrony v kapse, hold jsi horkokrevnej já už teď raději v bundě :-)
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: patronpás

Příspěvek od Lotr »

Patronpásy mám dva, kulový i brokový, ten kulový, značkový jsem dostal darem a brokový, též značkový, jsem objevil náhodou na internetu a tak jsem si udělal radost. Oba jsou zespodu uzavřené, takže jak psáno nade mnou, je potřeba je čas od času vyčistit od bordelu, hlavně ten brokový, který taktéž nosím přes bundu. Kulový nosím na těle, hlavně v zimě na naháňky, patrona je v teple a hlavně v bezpečí pod bundou, abych si do komory kulovnice nezanesl nějaký ten bordel. Oba mají boční kapsy, do kulového se vejdou přesně peněženka do jedné kapsy a pouzdro na doklady do druhé, ten brokový má velké boční kapsy, tam se vejde i svačina :D ale jinak, pokud jedu někam na kachny, tak tam taky dávám patrony, volně ložené, přední poutka si nechávám na jednotné střely, magnumy a jiné libůstky.

rimar77: Kolega si takhle nechal upravit loveckou bundu, uvnitř v kapsách má všitá poutka na kulové patrony, takže když si ohřívá ruce, tak si zároveň ohřívá i patrony :D ale je to vcelku praktické, kdykoliv sáhne do kapsy, má patrony po ruce, což se na naháňkách celkem hodí.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět