Bílý oblek

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Bílý oblek

Příspěvek od kocourvbotach »

používáte někdo bílý oblek na lov na sněhu?Jaké máte zkušenosti,z jakého materiálu je to u?ité?uvažuji ,že si nechám u?ít něco na lov lišek.Pravděpodobně overal s kapucí z bílého flanelu,fleecu,nebo dyftýnu.Nebo se dá něco přímo koupit?
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od kocourvbotach »

Právě něco takového mám v plánu si nechat u?ít,blbě jsem to nazval :oops: Tyhle armádní jsem nikdy v ruce neměl,ne?ustí to?Mohl by jsi hodit nějaký odkaz kde by se to dalo koupit?Na to stra?ení lidí už jsem taky myslel,třeba bude sranda :lol:
rana
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 14.11.2008, 21:17
Bydliště: les

Re: Bílý oblek

Příspěvek od rana »

kocourvbotach píše:používáte někdo bílý oblek na lov na sněhu?Jaké máte zkušenosti,z jakého materiálu je to u?ité?uvažuji ,že si nechám u?ít něco na lov lišek.Pravděpodobně overal s kapucí z bílého flanelu,fleecu,nebo dyftýnu.Nebo se dá něco přímo koupit?

zdravím...tak což už si něco vymyslel s tím oblekem?....zrovna nad ním taky přemýšlím, jak a z čeho a eventuelně na co si dát pozor....... :wink:
rana
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 14.11.2008, 21:17
Bydliště: les

Re: Bílý oblek

Příspěvek od rana »

kocourvbotach píše:používáte někdo bílý oblek na lov na sněhu?Jaké máte zkušenosti,z jakého materiálu je to u?ité?uvažuji ,že si nechám u?ít něco na lov lišek.Pravděpodobně overal s kapucí z bílého flanelu,fleecu,nebo dyftýnu.Nebo se dá něco přímo koupit?

....zrovna nad tímhle taky přemej?lím....tak jestli máš nějaký poznatky tak řekni.....a od koho to budeš vlastně nechávat ?ít?...po?ly kontakt....díky....

sakra, koukám že se to prvně poslalo ....prostě šikula :oops:
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od kocourvbotach »

Nooo,bude mi to ?ít moje drahá a milovaná polovička.Nevím v jakém je to momentálně stavu,ale určitě to bude u?ité dobře a podle mých představ :wink: Jak se to osvědčí v praxi dám pak vědět :lol: A Tobě speciálně dám vědět jako prvnímu :twisted:
rana
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 14.11.2008, 21:17
Bydliště: les

Příspěvek od rana »

:D ....tak ti dík....stav je zatím na nule.....protože milenka je "potvora" co by mohla i vzít to nejdra??í.......detaily, i ty nej probereme :twisted: .......
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Re: Bílý oblek

Příspěvek od kocourvbotach »

Tak sice s velkým zpožděním,ale přece.....minulou zimu jsem stihl dvakrát vyrazit v převleku za "partizána" a dnes potřetí.Výsledkem je že dva pokusy ze tří skončily ulovením prasátka. :shock: Loni sele 45kg a právě před chvílí druhé asi 30kg.Asi je to hodně o štěstí,ale přesto doporučuji,je to přece jen jiný lov než sedět na posedu :D
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Bílý oblek

Příspěvek od Tommy »

kdybych si u nás v revíru vzal na sebe tenhle oblek a někdo mě tam z naší staré gardy potkal,tak by mě na schůzi ukamenovali,že to k myslivosti nepatří,tak jako maskáče apod.,ale pro lov to bude věc určitě fajnová. :wink:
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Re: Bílý oblek

Příspěvek od kocourvbotach »

Minulý pátek jsme na poslední cestě doprovodili mého "skoro"tchána a on naprosto to stejné používal už před nějakými 20-30-ti léty,takže žádná novinka to určitě není :wink: V našem sdružení naštěstí ani nikdo kdo by odpovídal termínu "stará garda" není,takže si nemyslím že by s tím byl nějaký problém.I když je pravda ,že táta,který sám myslivec není a s prasátkem mi pomáhal,prohlásil,že potkat mě někdo v tom munduru ,tak se určitě po*ere :mrgreen:
ZKM451 22lr,ZKK601 243W,ZKK600 7x57,ZH324 7x57*16,ZH309 8x57JRS*12/76,ZG47 8x57JS,ZG47 8x64S,CZ550Medium 300WM,IZH 18 12/76,IZH 27 12/76*12/76,IZH 58 16/70*16/70
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Re: Bílý oblek

Příspěvek od Fery »

Já jsem s úspěchem několikrát použil obyčejný bílý laboratorní plášť :wink: . Například při plazení ve sněhu za srnčím. A to mi to bylo poraděno od "staré" gardy. :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Bílý oblek

Příspěvek od Tommy »

určitě by i dobře posloužila bílá kombinéza,co používají lakýrníci jako ochraný oblek při lakování.Je to 100% prodyšné a má to i kapuci.Materiál je to něco mezi látkou a papírem,ale docela pevný a vodě odolný,nesaje a cena nebude vyší než 100 kč a abych nezapoměl vůbec to nešustí.

tady to je a stojí 150kč
http://www.canis.cz/odevy-2/odev-3m-4520/
rana
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 14.11.2008, 21:17
Bydliště: les

Re: Bílý oblek

Příspěvek od rana »

...jj táta v tom chodil, ale on byl myslivosti "posedlej"........teď už loví na jiným břehu a určitě si to užívá.......tatínku lovu zdar a odpusť všechno to co sem nestihla....
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Bílý oblek

Příspěvek od Stopař »

Táta chodí v "bílém" už asi 20 let. Je to výborná věc. Na začátku jsme používali prostěradlo s dírou uprostřed :mrgreen: Někdy před 8 lety jsme evoluci této pomůcky ukončili doktorským erárem. Krátká "košile/kabát" a kalhoty. Na košilokabát jsme našili kapuci a kalhoty nechali tak jak jsou. Nejlépe je mít o dvě až tři čísla větší, ať se to dá pohodlně natáhnout přes běžný zimní oděv, popř. ještě prostříhat díry tam, kde máte kapsy... To vše jsem měl v batohu a v případě potřeby na sebe nahodil. Jinak u nás na "civilisty" narazíme minimálně, takže v bílém se mi to nestalo, ale jako prohřešek proti tradicím bych to já osobně neviděl.

Nutno dodat, že takoví fešáči, jako ten na obrázku od Eda nejsme :lol: :lol: :lol:
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý oblek

Příspěvek od Zdenek41 »

Nevím jestli jsou ještě k sehnání,ale běžně jsme používali na maskáče vz.60,čistě bílé kalhoty a plášt s kapucí.Zrovna nedavno jsem je likvidoval a nechl si pouze jeden sněhobilý.Doby,kdy jsem se s tím plazil za liškama a černou je už dávno pryč.Je ale pravdou,že v těch krásných časech jsem lovil i přes 20lišek.A kdo zná kouzla lovu na čerstvém prašanu tak mou nostalgii chápe.
http://www.armik.cz/detail-291.html
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Bílý oblek

Příspěvek od kabát »

Bílý převlek používám.Koupil sjem to jako kamufláž - sníh a křoví - když jsem byl ve Švédsku.
Je to geniální věc, pokud snesete posměch zatvrzelých myslivců.
Podařilo se mi s tím našoulat tlupu vysoké, několikrát prasata v zimě na žaludech při měsíčku na sněhu, liška mi přišla skoro pod nohy, jen jsem ji zbrkle postrašil přes optiku kulí ze spodní hlavně. Ta zdrhala!
Taky jsme to používali na tetřevy a tetřívky .
Tady na Valachách jsem s tím postrašil souseda, když jsem šel na holou srnčí.
Mám to jako plátěné kalhoty a bundu s kapucí, jsou v tom místo kapes díry do vnitř.
Vřele doporučuju každému aktivnímu myslivci!
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Odpovědět