Bílý oblek

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Bílý oblek

Příspěvek od Stopař »

Táta chodí v "bílém" už asi 20 let. Je to výborná věc. Na začátku jsme používali prostěradlo s dírou uprostřed :mrgreen: Někdy před 8 lety jsme evoluci této pomůcky ukončili doktorským erárem. Krátká "košile/kabát" a kalhoty. Na košilokabát jsme našili kapuci a kalhoty nechali tak jak jsou. Nejlépe je mít o dvě až tři čísla větší, ať se to dá pohodlně natáhnout přes běžný zimní oděv, popř. ještě prostříhat díry tam, kde máte kapsy... To vše jsem měl v batohu a v případě potřeby na sebe nahodil. Jinak u nás na "civilisty" narazíme minimálně, takže v bílém se mi to nestalo, ale jako prohřešek proti tradicím bych to já osobně neviděl.

Nutno dodat, že takoví fešáči, jako ten na obrázku od Eda nejsme :lol: :lol: :lol:
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý oblek

Příspěvek od Zdenek41 »

Nevím jestli jsou ještě k sehnání,ale běžně jsme používali na maskáče vz.60,čistě bílé kalhoty a plášt s kapucí.Zrovna nedavno jsem je likvidoval a nechl si pouze jeden sněhobilý.Doby,kdy jsem se s tím plazil za liškama a černou je už dávno pryč.Je ale pravdou,že v těch krásných časech jsem lovil i přes 20lišek.A kdo zná kouzla lovu na čerstvém prašanu tak mou nostalgii chápe.
http://www.armik.cz/detail-291.html
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Bílý oblek

Příspěvek od kabát »

Bílý převlek používám.Koupil sjem to jako kamufláž - sníh a křoví - když jsem byl ve Švédsku.
Je to geniální věc, pokud snesete posměch zatvrzelých myslivců.
Podařilo se mi s tím našoulat tlupu vysoké, několikrát prasata v zimě na žaludech při měsíčku na sněhu, liška mi přišla skoro pod nohy, jen jsem ji zbrkle postrašil přes optiku kulí ze spodní hlavně. Ta zdrhala!
Taky jsme to používali na tetřevy a tetřívky .
Tady na Valachách jsem s tím postrašil souseda, když jsem šel na holou srnčí.
Mám to jako plátěné kalhoty a bundu s kapucí, jsou v tom místo kapes díry do vnitř.
Vřele doporučuju každému aktivnímu myslivci!
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Bílý oblek

Příspěvek od figi »

Já si kdysi nechal ušít dlouhý bílý kabát, naprosto nešustivý - inspirován hubertusem, který nosím stále a podle mého je to nejlepší oděv pro myslivost. Dokonce se mi podařilo sehnat bílý myslivecký klobouk. Funguje to skvěle.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Bílý oblek

Příspěvek od medo »

Mám biely vojenský prevlek čo používa naša armada, ale teraz som si kupil v ČR /nesmejte sa/ repliku nemeckých maskáčov z WWIIsú super zateplené obojstranné z jednej strany biele z druhej vzor dub - je to najvernejšie podanie farieb čo sa týka podmienok u nás na jeseň - zimu .Líška mi prišla na 1O m...Nešuštia sú bavlnené - nie je to dažďa ale inak super.
Sam60
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: stř 12.6.2013, 6:35

Re: Bílý oblek

Příspěvek od Sam60 »

Tak jsem si také koupil bílý převlečník od firmy Hillman. Jinak stačí koupit malířskou kombinézu za 50 Kč, která se dá vylepšit sprejema. Na You tube je návod jak na to.
Odpovědět