Zimní lovecká bunda-Bahner vs. Afars nebo?

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Zimní lovecká bunda-Bahner vs. Afars nebo?

Příspěvek od Kodiak1 »

Zbrojováku, máš nějaký tip na srovnatelnou bundu a kalhoty k Afars extreme? V podobné a nedej bože nižší ceně?
Zrovna si taky šetřím na Afars extreme a určítě by mne zajímala i nějaká ta alternativa. Já jsem bohužel nic podobného nenašel :( .
Předem díky!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Zimní lovecká bunda-Bahner vs. Afars nebo?

Příspěvek od Leon »

Afars extreme mám asi 4 roky a pořád všechno funguje jak má nikde se nic nepárá netřepí a to jí tahám od podzimu do jara.Odzkoušená je i při teplotách kolem -20 a to jsem stál na štondu jenom v termotriku mikině z polartecu a téhle bundě
CZ 550 american 308win.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Zimní lovecká bunda-Bahner vs. Afars nebo?

Příspěvek od Zbrojovák »

No recenze známého z terénu je nenahraditelná a Leonovi není důvod nevěřit, já se dříve u obou českých výrobců spálil a tak důvěra je v kelu...
alternativa je zde avyjde i na vyhřívání heatmax, pro kterou má bunda přípravu http://www.webareal.cz/vobois-cz/eshop/ ... unda-b-Dub
další plus je integrovaná rouška, kdo loví v mrazu zná- je prostě vidět že hillman vychází z praxe v kombinaci s hitech, kvalitou a dobrou cenou a to se mi na něm líbí. tím nechci říct že ta bunda od afarsu se mu třeba nevyrovná, ale mám prostě jiného koně a nikomu ten tip nevnucuju. Poznal jsem dvě vývojově stejně staré membránové bundy jak od bannera tak od hillmana, banner byl dokonce původně o třetinu dražší (já koupil za akční cenu)- a můžu říct že Hillman je jak vypracováním, střihem, dyzajnem tak použitou membránou a hydrofobní úpravou DWR někde úplně o 100let jinde. Můj postřeh z praxe. od afarsu jsem měl kalhoty, ne levné, za stejnou cenu jako Runnarköpy - které mám doposud, afarsy nevydržel ani polovinu a rozpadly se. No ale už je to doba.
další alternativa je tato s alumaxem - koupit tuto trochu větší, podvléct moirou a polarfleecem asi těžko najde konkurenci - systém cibule je dnes naprosto obvyklý a vede nad systémem jedna vrstva a supr teplá hrubá bunda - je to jiná filzofie a je praktičtější a v praxi modulárnější
http://www.zbraneamysliveckepotreby.cz/ ... 2-Coat-dub
Rád bych se Afarsem nechal překvapit, určitě ve spojení s novou českou Nanomembrane XE, která nemá tabulkově konkurenci s ničím dnes na trhu, či (oficiálně) vyvíjenému a je pro mě při další koupi dražších outdoor věcí dnes klíčová - resp. žádnou jinou nemíním kupovat. Ale je důležité, kdo bude šít a jak bude šít, zda podlepí švy, zipy, udělá odvětrání na zip v podpaží, ergonomie, svrchní materiál, funkční podšívka, ionty stříbra, zda zip YKK, nebo shit atd. Je toho hodně- to vše dává Hillman dnes jako standard. Čili spojení Hillmann a jeho už současné hitech technologie viz odkazy výše+ naše !česká! Nanomembrane XE, vím že by byla kvalitativně/ uživatelsky/ cenově naprostá nadčasová bomba - nevím o konkurenci a asi dlouho by se na to dotahovali ostatní top výrobci. Tam někde bude směřovat moje další investice do dražšího membránového oblečení - a to nemám důvod nedoporučit komukoliv, kdo che jedny ultimátní hadry pro tvrdé lovecké nebo outdoorové podmínky, namísto x hader levnějších tvářících se jako že "supr kup", ale ve finále vydrží prd anebo zradí ve chvíli, kdy potřebujete nejmíň. A tak je to s nožem, batohem, flintou, optikou, botama, náboji - prostě vším
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Zimní lovecká bunda-Bahner vs. Afars nebo?

Příspěvek od Kodiak1 »

Bolt Coat lovecká zimní bunda b. Dub, kterou dáváš jako alternativu mi zrovna nepřipadá jako bunda ze stejné kategorie k Afars Extreme - bunda, se kterou bych si v lednu sedl na posed a pociťoval chtěný komfort :( . Sice se tam dá dát nějaká ta vyhřívací vložka, ale viděl bych jí spíš na aktivní lov, než na statický ...
No a Hillman Exclusive 2 Coat - dub je uplně na stejné použití. Chápu, že je nabitá technologiemi, jen opět vhodná pro aktivní lov - sednout si v ní na několik hodin v teplotách hluboko pod nulou, tak aby mi netáhlo na ledviny, protože je spíš kratší střih, mi řijde trochu přitažené za vlasy. Jinak vypadá moooc hezky a zvážim nákup na šoulání po revíru. Hliníkovou fólii jsem už v zimní bundě měl a je to opravdu super. Když se člověk pohybuje, tak opravdu nepotřebuje nic jiného, než termo triko.
Nerad bych, aby to vypadalo, jako, že schazuji tvoje návrhy - uznávám, že jsi dal do placu slušnou kvalitu a za rozumnou cenu, ale malounko na jiné použití, než má našinec nejspíš v plánu!
Na druhou stranu můžeš namítnout, že zimy už nejsou to, co bývaly a budeš mít na sto procent pravdu :) .

Zatím se přikláním k Leonovi a jeho recenzi na Afars extreme, kterou jsem z něj vylákal přes SZ a za kterou mu děkuji!
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Zimní lovecká bunda-Bahner vs. Afars nebo?

Příspěvek od Zbrojovák »

No vše je o správném vrstvení prádla. Můj názor je ten, že za stejný peníz mám hitech bundu a univerzálnější, ale je to filozofii a prioritách. Já to řeším jak jsem psal - vakem/ hubertusem s dutým vláknem od Silvajagdu - to na čekanou a podvlíkám 3 vrstvy - moiru, polarfleece, jarně-podzimní goretex bundu ( nadcházející sezonu windarmour od hillmana). nejlíp sehnat někoho kdo má obojí a porovnat recenze :wink:

Můžete někdo hodit na sklo ty úžasné funkční prametry extratex membrány? Koukal jsem na stránky afarsu auvedené to tam nikde nemají - vodní sloupec/ prodyšnost??? jen popsáno že to je maximálně super skvělé - to ve mě nevzbuzuje zrovna důvěru. Jinak uvedenou membránu pod názvem extratex jsem nikde na googlu nenašel - jen u afarsu, čili to někdo vyrábí pro ně, nebo to má původně jiný název - tím jsou hlavní funkční parametry nedohledatelné, obestřené tajemstvím - při ceně produktů dané kategorie je to minimálně neseriozní přístup. Zajímavostí jé, že u sympatex membrány dané uvádí
http://afars-cz.com/index.php?option=co ... 3&Itemid=5
ve světle dnešní doby je paropropustnost 2700g/m2/24h funkčně tragická a divím se že z ní vůbec ještě šijí
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Standa T
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 16.10.2009, 16:44
Bydliště: Tábor / Vojkov

Re: Zimní lovecká bunda-Bahner vs. Afars nebo?

Příspěvek od Standa T »

U toho sympatexu :( - asi opisovali z wikipedie a myslím jestli nezratili jednu nulu - 2700g/m2/24hod = +- paropropustnost igelitu. Tady se píšou jiné hodnoty.:http://www.humi.cz/?lg=cz&str=6&id=498& ... erformance
Ale těžko říci - mám léta bundu od HUMI se sympatexem, i zimní bundu TAIGA od Afarsu a vzhledem k mé potivosti si v obou připadám jako ve zmíněném igelitu - sotva udýchají co vypotím v klidovém stavu :( :(
Tak jsem na Nanomembranu zvědav
dvojka CZ16/16, Mauser 7x64, + po tátovi dvojka Bajkal 16/16, a letos po strýci Mauser 8x57S
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Zimní lovecká bunda-Bahner vs. Afars nebo?

Příspěvek od Zbrojovák »

stačí se mrknout na outdoorforum a zadat sympatex - zkušenosti lidí říkají - igelit. Je to typ neporézní membrány, sympatex dělá testy jinými měřítky něž ostatní výrobci a doslova svými udávanými parametry mate zákazníka - je třeba vždy vyhledat hodnotu RET, to je norma pro testování pro všechny výrobky stejná, pokud je RET menší než 5, je to dnes bráno jako dobré. Já mám sympatex ve starších zimních kalhotách Runnarköp (2005) - a je to nedýchatelné, při větší aktivitě, pokud není fakt zima, se v tom potím. Vodě odolné no..., pokud si nekleknu nebo nesednu na mokrý podklad nebo sníh, též procházka mokrým houštím znamená, že se namočím.

Nicméně jak to s tím extratexem - zná někdo jeho funkční hodnoty???
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět