Oblečení Hillman

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
j.stepus
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 27.5.2012, 22:08

Re: panove oblečení Hillman

Příspěvek od j.stepus »

A ta bunda exclusive je zelená nebo hnědá? Nějak to v tom katalogu nemůžu vykoukat, přijde mi tam spíš hnědá a zase v e-shopu do zelena.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: panove oblečení Hillman

Příspěvek od kojot »

První sobotní testování bundy Hillman Evo tech dopadlo na 1*, akorát malinko šustí ty vnitřní membrány, což vrchní vrstva odfiltruje. Jinak je to lehká, teplá, velmi prakticky a líbivě střižená bunda do přírody. Nejvíce mě dostala kapuce s dírami pro zvukovody, její nehlučné zapínání na magnety a v bundě integrovaný teploměr.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: panove oblečení Hillman

Příspěvek od mikis »

Nevíte , kde má Hilman prodejnu nebo zastoupení v Praze....?? Nějak nemůžu nic najít, a docela rad bych se podíval... díky M.
konipas 34
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 05.1.2013, 20:29

Re: panove oblečení Hillman

Příspěvek od konipas 34 »

Zdravím všechny.Vlastním HILLMAN řadu genessis (kalhoty,bundu a rukavice) a naprostá spokojenost.Na letošní natláčce nám místy pršelo a kolegové oblečeni do afars ,baner a pod byli moří a já byl v suchu.Membrána má vod.sloupec 20000 a prodyšnost 12000 a funguje to dobře.Odolnost proti roztržení taky vinikájící.Tuto řadu jsem si bral protože je podle me víc univerzál i kdyz je to bunda na zimu.Bratr má řadu EWO a taky naprostá spokojenost .Má aluminovou vložku ,která drží více teplo což je na zimu lepší i přesto že bunda je velice tenká a lehká(odskoušeno na venkovní posedu ,bylo asi -7 a zima mu nebyla ,nutností jsou samozřejmě dobré zimní boty.Na závěr bych chtěl dodat jak už napsali kolegové ,značka hillman je opravdu kvalita za rozumné peníze (nic předřažené jak u jiných značek) a všem jejich výrobky doporučuji
pantomas
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16.1.2013, 10:45

Re: panove oblečení Hillman

Příspěvek od pantomas »

Zdravím, od listopadu vlastním bundu hillman hunter a mohu doporučit. Pro šoulání naprosto perfektní, na sezení je třeba zvolit správně počet a sílu dalších vrstev. Osvědčila se tato kombinace: termoprádlo,svetr,fleecová mikina a mám komfort jako v obýváku. Zatím vždy mě z posedu vyhnaly zmrzlé ruce nebo nohy (fleecové rukavice, boty demar hunter). 17.11. na honu drobně pršelo+ležel mokrý sníh. Po vyjítí z leče(smrkové mlází) jsem byl od pasu dolů+rukavice durch. Bunda na povrchu hodně mokrá (nasáklý povrchový materiál), ale přes membránu neprošla ani kapka.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: panove oblečení Hillman

Příspěvek od Onďa »

Máte někdo zkušenosti s touhle bundou http://www.zbraneamysliveckepotreby.cz/ ... ulator-dub ?
Váhám mezi ní a sofshellkou od jahti (např. zde http://moultrie.cz/produkt-jahti-jakt-s ... /191/2554/) Zejména by mě zajímalo, jak je na tom tahle hillmanka s odolností vůči větru a vlhkosti (sníh, mrholení atd..) Přiznávám, že mě láká ta o tisíc nižší cena, ale rozhodující je funkčnost.. Drtič mrazu nepotřebuju.
Dík za případné postřehy
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Roman 101
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 30.10.2010, 11:30

Re: panove oblečení Hillman

Příspěvek od Roman 101 »

Zdravím, chci se zeptat. Máte někdo zkušenosti s těmito kalhotami? http://cidpraha.inshop.cz/odevy/kalhoty ... ?ItemIdx=0 Nebo doporučujete někdo nějaké jiné do cca 1500,-Kč ?
Předem děkuji.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: panove oblečení Hillman

Příspěvek od petjan »

Pořídil jsem si: Hillman Hunter Pants zimní kalhoty b. Dub.
Šel jsem s nimi cca 400m cukrovkou v dešti, takže mokrej po k...e a pod nimi flecové spodky. Zůstal jsem přez noc na posedu a i přes to, že byly zvrchu promočené, tak mi bylo pořád pěkně teplo. V noci cca5°C. Jsem velice spokoje. Teď v sobotu naháňka, samý trní, přední náhon i plazení a kalhoty bez jediného šrámu. Ještě půjdu do bundy. Za mě 1*.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: panove oblečení Hillman

Příspěvek od Georg.H »

no stojí raketu...
ale jestli fungují tak to je potom luxus za ty bukáre...
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: panove oblečení Hillman

Příspěvek od petjan »

Ještě dodám, měl jsem strach, že se v tom budu hodně potit. Bylo to ale dobrý, vůbec jsem necítil nějakou vlhkost. Vždycky jsem měl obavu z těchto druhů oblečení ( odvod páry a následná kondenzace ), protože se opravdu dost potím. Nic nepříjemného jsem ale nepociťoval. Stačilo to tou membránou odejít. Chce to ale nejspíše spodní prádlo z těch moderních materiálů a né bavlněné. Já pod to nosím buďto slabou Moiru, nebo vojenské flece spodky.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Koblížek
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: ned 23.12.2012, 21:21
Bydliště: Podorlicko

Re: panove oblečení Hillman

Příspěvek od Koblížek »

Pánové,chtěl bych trochu oživit téma,ma zde někdo zkušenosti s termo kompletem Underfleece od Hillmana??Plánuji to jako druhou vrstvu na termopradlo Devold a na to pak bundu hunter coat Hillman.Máte ji někdo??díky za reakce K.
brtník
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 27.5.2014, 8:58

Re: panove oblečení Hillman

Příspěvek od brtník »

Zdravím.Nedávno jsem zakoupil na http://www.zbraneamysliveckepotreby.cz/ batoh firmy Hillman Chairpack a můžu vřele doporučit.Dost místa na to,abych pobral věci i na delší loveckou výpravu,vychytaná stolička a spousta maličkostí které potěší.Jinak jsem s ním i dost zmokl a uvnitř zůstalo vše suché.Značka Hillman mě zatím nezklamala.
Mysho22
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: stř 25.1.2012, 23:41

Re: panove oblečení Hillman

Příspěvek od Mysho22 »

Tak čo páni nenašiel sa niekto čo by mal skúsenosti s radou Hunter Coat ? Ako ste s ňou spokojný?
zelenour
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 23.7.2014, 19:23

Re: panove oblečení Hillman

Příspěvek od zelenour »

Zdravím, tak jsem minulý týden neodolal a objednal zimní bundu XPR Coat. Ve středu mi přišla rozbalil jsem ji všechny prvky skvěle propracované. Material na povrchu velmi příjemný ale bohužel bunda šustí.takovým způsobem že to až není hezký. Pro přirovnání něco jako když prehybate takovej ten silnej igelitovej pytel. :/ Dle mého názoru na cekanou nepoužitelná.
CZ 557 Lux 308Win., Meopta Meostar R1r 3-12x56 RD
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: panove oblečení Hillman

Příspěvek od kojot »

Neviděl bych to tak tragicky. Mám třetím rokem Bundu Hillman EVO. Ty membrány sice šustí, ale zase ne tolik, aby zrazovaly zvěř. X krát vyzkoušeno v praxi. Hillman obecně dělá oblečení pro lov v pohybu, na to jsou opravdu vymakaný. V kombinaci s termoprádlem se mi za dobu používání nestalo, že bych se při přecházení zapotil a pak na štontu klepal kosu, tak jako v hubertusu. O propršení, či profouknutí už vůbec nemůže být řeč. Ber to tak, že šustivé membrány jsou jen malá daň za tento komfort.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Odpovědět