Boty Baffin

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
polda
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:53
Bydliště: Brněnsko

Boty Baffin

Příspěvek od polda »

Dnes mi přišly boty Baffin Moutain,sehnal jsem je ve výprodeji za super cenu,ještě mají velikost 43,kdyby měl někdo zájem,možno objednat zde:
http://www.s2-eshop.com/store/goodsdeta ... 7100136201
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

za sebe mohu jen doporučit tuto značku - hlavně jejich zimní (extrem) kolekce nezklamala - nejkvalitnější - co do tepelného komfortu - boty, jaké jsem kdy měl....
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
hajnej
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 25.4.2008, 12:54

Příspěvek od hajnej »

Tak jsem je objednal. Vybral jsem Mountainy mají být do -60°C, po potvrzení objednávky se ztratily z nabídky tak si myslím že mám asi poslední. A teď po doporučení Stopaře jsem ještě raději že jsem je objednal.
hajnej
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 25.4.2008, 12:54

Příspěvek od hajnej »

Tak už je mám taky, vypadají dobře jsou lehký, měkký a pohodlný tak uvidíme, jak se předvedou v mrazech.
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Baffin

Příspěvek od mrazík »

Tak jaké jsou zkušenosti? Hlavně mě zajímá jak dlouho se s nimi dá sedět na otevřeným posedu.
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Baffin

Příspěvek od Stopař »

Zdravím - já mám tyhle http://www.zappos.com/baffin-apex-08-black-bark tedy abych byl přesný, tak jejich předchůdce, který ma nahoře ještě stahovací lem, takže do bot nepadá sníh, což stejně neřeším, protože je přetahuji kalhotami. Každopádně tyto boty mají udávaný teplotní komfort -100°C. Včera jsem seděl na otevřené sedačce (stejně jako v pondělí - jen s jinou obuví - Kamik do -40). V pondělí se mi po 4 hod. a 45min. podařilo ulovit sele :D a nutno dodat, že poslední hodinu a 3/4 jsem už hýbal prsty, aby mi nebyla zima. Zpátky k baffinům - ty jsem vzal včera, totožné podmínky jen oproti pondělku ještě chladněji (-10°C - podle auta) a celou dobu sněžilo. Doba sezení 3,5 hod. Vzdálenost od auta 300m. 1,5 hod. boty hřály jako termofon, po 2,5 hodinách stále teplo, nad 2,5 hod. neutrálně - tzn. už nehřály, ale nebyla ani zima a ta se ani nedostavila, protože jsem po další hodině šel domů. Sledoval jsem to záměrně docela přesně, protože v to pondělí jsem měl "slabší" Kamiky, které mám na přechodové období, kdy je kolem nuly - lépe se s nimi šoulá, protože jsou užší a baffiny jsou na šoulání moc teplé. Jinak na nohách jsem měl jedny termoponožky (asi 3 roky staré :D ) Po ukončení čekané jsem byl poprášen vrstvou ca. 1cm sněhu, který na hadrech netál, jak to bylo všechno zmrzlé :mrgreen: Důvodem odchodu byl absolutní klid v okolí (až na jednoho protahnuvšího se kňoura) a taky to, že musím ráno do práce :D Jinak bych určitě v pohodě (teple) hodinu až dvě vydržel.
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Standa T
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 16.10.2009, 16:44
Bydliště: Tábor / Vojkov

Re: Baffin

Příspěvek od Standa T »

Já loni koupil za 800,- ve vojenském výprodeji tyhle: http://www.army-eshop.cz/store/GoodsDet ... sID=18403B . Zatím spokojenost, akorát musí být nohavice přes, jinak šustí a nejsou moc na chození - taky už je inovovali: http://www.army-eshop.cz/store/GoodsDet ... sID=18413A Bohužel inovace se dotkia i ceny :x
dvojka CZ16/16, Mauser 7x64, + po tátovi dvojka Bajkal 16/16, a letos po strýci Mauser 8x57S
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Baffin

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Včera večer moje první zkušenost, kamarád mi půjčil Baffin-y , cca 4 hoďky na posedu, -10 °C, kmotra sice nepřišla, ale světe div se, nohy v teple. První boty, ve kterých nožky vydržely. Ponožky tenké silonové od Vietnamce. Bohužel data sem k nim nenašel, údajne v Kanadě za cca 160 dolarů. Vypadají podobně jak Kamiky, bohužel šustí a to pořádně.
Naposledy upravil(a) Petr Kaděrka dne stř 13.1.2010, 20:07, celkem upraveno 1 x.
vhool

Re: Baffin

Příspěvek od vhool »

kamiky nesusti :lol:
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Baffin

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Vhoole, Ty "draku" :twisted: , Kamiky neznám, jen jak jsem hledal něco o Baffinech (bylo to v angličtině nebo mi v nějakém podobně nesrozumitelném jazyce, to víš já starý rusofil... :lol: ), tak se tam nějak zapletly, a vypadaly podobně (resp. zrovna ten typ), něco jako "černé sněhule s dvěmi přezkami", no a ty moje zapůjčené Baffiny šustí a to fest, ale teploooo.... :lol:
Hezký den :D .
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Baffin

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Stopař píše:Zdravím - já mám tyhle http://www.zappos.com/baffin-apex-08-black-bark tedy abych byl přesný, tak jejich předchůdce, který ma nahoře ještě stahovací lem, takže do bot nepadá sníh, což stejně neřeším, protože je přetahuji kalhotami. Každopádně tyto boty mají udávaný teplotní komfort -100°C. Včera jsem seděl na otevřené sedačce (stejně jako v pondělí - jen s jinou obuví - Kamik do -40). V pondělí se mi po 4 hod. a 45min. podařilo ulovit sele :D a nutno dodat, že poslední hodinu a 3/4 jsem už hýbal prsty, aby mi nebyla zima. Zpátky k baffinům - ty jsem vzal včera, totožné podmínky jen oproti pondělku ještě chladněji (-10°C - podle auta) a celou dobu sněžilo. Doba sezení 3,5 hod. Vzdálenost od auta 300m. 1,5 hod. boty hřály jako termofon, po 2,5 hodinách stále teplo, nad 2,5 hod. neutrálně - tzn. už nehřály, ale nebyla ani zima a ta se ani nedostavila, protože jsem po další hodině šel domů. Sledoval jsem to záměrně docela přesně, protože v to pondělí jsem měl "slabší" Kamiky, které mám na přechodové období, kdy je kolem nuly - lépe se s nimi šoulá, protože jsou užší a baffiny jsou na šoulání moc teplé. Jinak na nohách jsem měl jedny termoponožky (asi 3 roky staré :D ) Po ukončení čekané jsem byl poprášen vrstvou ca. 1cm sněhu, který na hadrech netál, jak to bylo všechno zmrzlé :mrgreen: Důvodem odchodu byl absolutní klid v okolí (až na jednoho protahnuvšího se kňoura) a taky to, že musím ráno do práce :D Jinak bych určitě v pohodě (teple) hodinu až dvě vydržel.
Nazdar Stopaři, Baffiny vypadají dobře, pravděpodobně nešustí :lol:.
Na adrese, co jsi přidal jsem našel i ty moje zapůjčené (Baffin Impact 08), včera jsem ještě neznal přesné označení.
Zajímalo by mě na těch tvých:
- velikost oproti botkám na všední nošení /ty co jsem zkoušel od kámoše, měly velikost 12, já nosím 10, a byly v pohodě, ale jsou to sněhule..., může to být číslováním, kanadské neznám.../
- máš standartní chodidlo (šířka, výška nártu ap.)
- máš je z výše uvedené adresy, nakolik tě vyšly i s poštovným
- jak je ošetřuješ

Děkuji
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Baffin

Příspěvek od Petr Kaděrka »

1)Stopař mi odpověděl do SZ, díky. Dovezla mu je známá, velikosti zhruba takto, naše velikost "bývalá +-10" (46 EU), je cca 12 US. Do vyhledávače stačí zadat "převod velikosti obuvi" a vyjede Vám tabulka . Díky i Tobě Vhoole .
2) Vhoolovy Kamiky jsem dnes náhodou našel na cz stránce: http://eshop.u100.cz/Obuv_Kamik/Kamik_C ... 16&id=1865 , pro ty co už nechcou zmrzat a v blízké době jim nepřijede tetička ze zámoří... :D
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Baffin

Příspěvek od magoda »

máte někdo zkušenosti s objednáním baffinu z www.zappos.com?nebo kde posehnat takové jaké tu prezentoval stopař?víte o nějaké spolehlivé cestičce?jak to funguje?prosím o vaše zkušenosti :wink: :?:
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Re: Baffin

Příspěvek od milan-sparta »

Ahoj,

také by měl zajímalo jestli někdo máte zkušenosti z posláním z tohoto obchodu....
http://www.zappos.com
Uvažuji zde o koupi nové obuvy a oproti našim cenám je to rozdíl....Nevím však jestli se neplatí nějaké to clo atd. Prosím o odpověď. Díky Milan
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Uživatelský avatar
dušan
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 15.7.2010, 15:42

Re: Baffin

Příspěvek od dušan »

Dobrý den,tak jsem si včera přivezl z Prahy boty Baffin Apex 08 a už se těším až je budu moci vzít do revíru,snad začne brzo mrznout.
Odpovědět