Trekingova obuv (vhodna na lov)

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
atlan_sugen
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 26.2.2013, 19:03

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od atlan_sugen »

Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od SamanFalco »

atlan_sugen píše:http://www.makaraobuv.cz/
tak to čumím..někdo oprášil tak 40 let starý střih pohorek? Bývali to kvalitní boty - na jedněch má otec po 30letech 3tí podrážku a furt drží... (což to ovšem závisí nejvíc na kůži), jen ta odolnost proti vodě nic mnoho, tepelný konfort žádný, a pohodlný taky dvakrát nejsou - dokud se nevyšlápnou. Ale s tou cenou to malinko přepískli ne ?!?
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
Qicala
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: úte 21.5.2013, 8:24

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od Qicala »

Jen maly update - mozna to bude nekomu k uzitku. Na zaklade doporuceni tady z fora jsem se rozhodl koupit Meindl Taiga. Shanel jsem prodejce v Brne (podle stranek dovozce), ale moc neuspel (jen rybarsky Gammarus ale ten mel jen obrovsky velikosti). Uz jsem byl smiren s tim, ze je proste objednam po netu a budu doufam ze mi budou (vsechny boty za poslednich xyz let mi sedi ve velikosti 43)

Dnes jsem naprostou nahodou zavital do prodejny IBO lovec tady v Brne a Taigy meli na sklade. Zjistil jsem,ze obligatni 43 mi je az moc volna (asi tim jak je bota sirsi - pripomnelo mi to, ze uz jsem Meindly kdysi mel a taky byly vetsi). Nastesti meli nejen ostatni velikosti, ale navic odstupnovane po 1/2 cisle. Takze po dlouhe dobe mam boty velikosti 42 1/2 a padnou dokonale ... podotykam, ze na zimu hodlam koupit jine boty, takze jsem opravdu chtel, aby tyhle byly "tak akorat"

Takze pokud hodlate objednavat Meindl Taiga po netu, na tu velikost trosku pozor. A pokud jste z Brna, pak vite kde se daji vyzkouset.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od motolada »

Tak potom napis jak jsou hlucne,vypadaji že mají podrazku jako moje Prabosy a to je katastrofa.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od Vojta »

Zdravím všechny a obracím se na Vás s žádostí o radu. Rád bych si udělal radost a koupil si nějaké trekové boty. Narazil jsem na tyto boty české výroby: http://www.junshop.cz/Boty/Panska-obuv/ ... Logan.html
Máte někdo s nimi nějakou zkušenost? Mám to jen na chození jaro-léto-podzim. Jsem v honitbě v nížině, takže žádný extrémní terény ( je výjimečně nějaký těžší podhorský terén ). Vyhovují mé cenové relaci ( tzn. do 2 000 kč ). Bude to v této kategorii dobrá volba?
děkuji za Vaše případné rady nebo zkušenosti. Jen mi prosím nepiště došetři atd. :-)

Vojta
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od Flash »

Kamarád Olangy měl, ale je to už doba...
Tehdy si je pochvaloval. Hodně jsme čundrovali, prochodil s nimi co vím Malou a Velkou Fatru, Roháče, Dolomity a hromadu čundrů u nás. Takže kvalitě bych věřil. Ale vhodnost pro určitý terén bude typ od typu. Chce to zkusit. Minimálně jestli Ti bude vyhovvat síla podrážky a umístění švů - aby Tě nedřely. Jestli se nezkazili a nebo jestli tehdy neměl štěstí na kvalitní pár, tak by něco mohly vydržet.
novottom
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pon 24.1.2011, 13:31

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od novottom »

k výběru lovecké obuvy - obecně bych doporučoval zvolit nějakou outdoorovou případně vojenskou. Hezky popsáno, na co si dát pozor je například zde: http://www.army-store.net/clanky/jak-vy ... nskou-obuv
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od tornádo »

já sem si před měsícem pořídil nízké farmářky.Po 14 dnech nošení mě začla tlačit podrážka.Opravdu tak že se v tom nedalo jít dál než 2km.
Udělal sem si speciální vložku vystřihnutou z gumové duše :lol: docela zásadně to pomohlo a teď už se v nich dá chodit celé odpoledne
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od Vojta »

Já jsem nakonec zakoupil olangy, na které jsem se dotazoval. Konkrétně Olang Auronzo. Je to obuv od českého výrobce. Jsem s nimi prozatím spokojen, i když na hodnocení je ještě brzy - mám je necelý měsíc. Určeny jsou pro náročnější horskou turistiku a snad tedy nějaký ten rok vydrží. Budu referovat ...
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od SamanFalco »

já osobně nedám dopustit na La Sportiva, mám jiný typ, ale pořád docela drží...a že dostávájí zabrat...typuju že todle se vám bude líbit :wink: http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_pans ... hneda.html sic cena ne zrovna lidová...ale dá se...
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od petjan »

Vybírám nové boty a radši bych bez membrány. Nemáte někdo zkušenost např. s těmito: http://www.prokonzbrane.cz/garmisch/276 ... oneer.html , poprípadě tyto: http://obchod.progles.cz/harkila/harkil ... 7_obuv-966 , oboje v podobné cenové relaci. V případě, že bych je pravidelně impregnoval, by vzhledem k absenci švů ( Pioneer), mohli vydržet celkem dost. Zatím co jsem viděl celokožené boty bez membrány, tak to byly takový těžký kopyta a nežli se rozchodí, tak to jsou v podstatě palečnice.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od lovec »

Prave dnes som si kupil tieto: McKinley Trekker CL
Bezna cena 160€, dnes v akcii za 99€.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od petjan »

Nevypadají zle, ale na můj vkus mají moc švů. Já po zkušenostech preferuji, pokud možno šev pouze na patě.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od motolada »

Pěkné zkus prosimtě otestovat jak mají hlučnou podrážku,na asfaltu nebo tvrdé hlíně.Myslím,že ta Vibramka se na tom podepíše.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od lörinc »

Zkus mrknout na tyto: http://www.tazz-sport.cz/boty/pohorky/g ... riant=4987. Od Garmische jsem měl boty a zničil jsem je až tím že jsem jim prochodil podrážku a to byly jen z broušené kůže viz: http://www.garmischsro.cz/lesnick%C3%A1 ... etail.html. Manželka je kupovala se mnou a má je pořád už asi 5 let. Já je zničil za 3, ale dal jsem jim záhul. Tyto jsem vzal protože bláto z pole jde z kůže líp jak z té broušené. Včera jsem je měl na noze v podstatě od rána až do tmy a noha v pohodě.....
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Odpovědět