Trekingova obuv (vhodna na lov)

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od kojot »

Ty Carnie od Garmische mám taky. Chodím v nich skoro každý den (mimo léta) přes dva roky a stále v pohodě. Jediné co bych jim vytknul, jsou právě ty tkaničky o kulatém průřezu, které se rády povolují a zmíněná debilní údržba hrubě broušené kůže. S flintou na rameni a dalekohledem na krku se bota špatně zavazuje!
V poměru cena/užitná hodnota dávám 4 body z pěti.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od lovec »

Nepoznas dvojity uzol? :twisted: :lol:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od lörinc »

Jo tkaničky jsem samozřejmě měnil taky, tuším dvakrát. Nakonec tam skončila padáková šňůra :mrgreen:
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od petjan »

Tak jsem si dnes zkoušel ty Pioneerky a musím říci, že vypadají velmi bytelně. Nejsou z broušené kůže jak je popsáno a vyobrazeno. Jsou z hladké a tmavé kůže, takové mastné. Měli by být nepromokavé, čemuž bych i věřil. Jsou ale také velmi tvrdé. Nežli se rozchodí, tak to bude utrpení :mrgreen: . Neměli mou velikost, tak snad příští týden. Pak dám vědět.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od jarda65 »

Lovec: Dvojitý uzel problém není. Ale: když si koupím pohory za 5,5k (Salewa Bison), mohl bych k nim dostat tkaničky, které drží, když to jde i u bot od číňana. On ten dvojitý uzel v zimě pěkne zamrzne a pak je to teprve boj :)
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od lovec »

Mne zatial nezamrzol nikdy (neviem preco by aj mal) a viazem ho na vsetkych vysokych botach, od tych najnovsich (lacnejsich) az po Meindl-e. Zrejme to bude tym, ze nosim bud navleky, alebo mam nohavice (ktore maju bocne zipsy na lytkach) natiahnute zhora na botach.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Paryba
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 17.10.2013, 10:03

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od Paryba »

Za sebe mohu doporučit téměř jakékoliv boty od Garmontu. Jak kotníkové, tak nízké. Mám oba druhy už několik let a zažily toho víc než dost a stále drží. A to se o ně příliš nestarám.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od Onďa »

No nevím s těma garmontama. Já s nima mám rozporuplnou zkušenost. Mám vysoký piccosII, zakoupeny v r. 2003, túry v nejrůznějších evropských pohořích(ledovce, suť), u nás je mám na nohách od podzimu do pozdního jara kdykoliv jsem venku, jsou podruhý podražený a svršek pořád drží. Oproti tomu nízký garmonty jsem měl dvakrát a ani jedny nevydržely víc než rok - oboje se roztrhaly v místě, kde se bota při chůzi ohýbá + jednou rozlepená podrážka. V Rockpointu mi v obou případech okamžitě vrátili prachy ani to nikam neposílali...
Mě se jako nízký boty osvědčily merrel chameleon.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
mik15
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 19.2.2013, 0:09

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od mik15 »

Dobrý den rozhoduji se mezi http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/ ... r3ZQbThQ4G a http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/ ... r3ZQ7ThQ4G nemáte nějaké rady popřípadě zkušenosti? Díky za všecky odpovědi
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od gonias »

Radu ti dám. Z vlastní zkušenosti. Je pěkné si vybrat na netu, ale běž do krámu, vem ponožky, které používáš a pořádně vyzkoušej.
Mě třeba HANWAGy vůbec neseděly(velikostně) a to žádná řada. GARMONTy zase jako ulitý. Skončil jsem u GARMONT Nebraska GTX a zatím nelituji.
Nekupoval jsem je teda pro pochůzky po revíru, nýbrž na turistiku a horskou turistiku ale i tak nachodí dost.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Chiruca nebo Meindl

Příspěvek od beskydak »

Zdar chlapi,
máte někdo nějakou, byť negativní zkušenost s boty značky Chiruca. Jediný kdo tady o nich psal byl Zdenek41 – pozitivní zkušenost. Minulý rok jsem na zimní šoulačky koupil typ Mistral. Jsem z nich nadšený, jen je v nich na šoulačkách při teplotách kolem nuly a vyšších trochu moc horko. Chci si teď koupit boty na jaro až podzim s tím, že by měly být opět kožené s goretexem, o něco nižší, ale vyšší než klasické kotnikáče. Po krátké, ale dobré zkušenosti s Chirucou, jsem si předběžně vybral typ Canada Force. Jenže jak se říká, dvakrát měř, jednou řež. Přečetl jsem si tento i pár jiných linků a o Chiruce nikde skoro ani zmínka. Ještě jsem koukal po Meindlech, Hanwagu, Lowách, Akučkách, Asolu a Garmontu, ale z těch mě vizuálně zaujal akorát ten Meindl Island Pro MFS. A teď raďte. Když koupím opět Chirucy a po pár letech se mi oboje rozpadnou, budu si nadávat do kreténu. Na druhou stranu, když to budou držáky, budu potěšen. Jak je to tedy s Chirucou? Je to k něčemu, nebo je Meindl (připadně něco jiného) za podobné penízky třeba podstatně lepší? Pokud někdo používáte nějaké Chirucy delší dobu, napište prosím zkušenosti. Obchodník, u kterého nakupuju, nabízí Meindly i Chirucy. On sám k lovu využívá Chirucy se systémem Boa a je z nich nadšený. Jenže to může být taky trochu tendenční pohled obchodníka. Na ten Boa systém kašlu, na tom závadu neopravím, naopak tkaničky si vyměním sám. Tak tedy – co ty Chirucy a jejich kvalita?
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od Tim »

Jestli můžu poradit, super byly tyhle botky http://www.mall.cz/panska-outdoorova-ob ... =443758009 - měl jsem je pět let než se rozpadly, každý den na nohách kolem 15 - 20 km chůze i v těžkém terénu. Teď mám tyto http://www.online-boty.cz/asolo-sasslon ... v/d-81419/ a jsou perfektní, jen zezačátku v nich má člověk pocit, že má nohu zalitou v betonu :D Ty mám někdy od léta, ale zatím to vypadá, že vydrží hodně...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od gonias »

Ohledně bot Chiruca je něco na www.lovuzdar.sk a dále na www.outdoorforum.cz.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od beskydak »

Chlapi díky za tipy. Jdu tedy do té Chiracy. Měl bych ještě jeden dotaz. Na některých botech (třeba Meindl to má dost často) bývá nad podrážkou gumový pás, který výrobci vesměs označují jako "gumová obsázka" nebo "gumová okopová zóna". Nemůže to být první zdroj obtíží, kdy v místě ohýbání boty to začne časem praskat, nebo s tím nebývají problémy a výrobci to mají dobře vyřešené?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od Zdenek41 »

Nevím jak už je mám dlouho.Nosím a drží.Levá je do této doby jak nová na pravé se mi udělaly 3 vrásky na kůži zatím nepropouští.Bude to tim,že udržba vázne, inpregnace a to je asi vše...Za mě dobrá bota.
Odpovědět