Trekingova obuv (vhodna na lov)

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
metytek
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 18.11.2007, 13:22
Bydliště: F-M

Příspěvek od metytek »

Ahoj, loni v lednu jsem koupil od Prabosu boty JAVORINA, odchodil v nich celý rok a letos jsem je posílal na reklamaci. Byly s membránou com-tec. Po obvodu, kde je svr?ek spojen s podrážkou do obou bot začalo zatékat. Po první reklamaci mi boty vrátili s tím, že je zalepili po obvodu, jenže do nich teklo pořád. Po telefonickém rozhovoru, kdy mi bylo řečeno, že vada membrány by se projevila dříve než po roce, jsem je tam poslal znovu a reklamaci uznali. Tyhle boty teda z vlastní zkušenosti nedoporučuji. Staral jsem se o ně řádně, mazal je tím, co mi k tomu prodali, kupoval jsem je přímo v podnikové prodejně, ale asi jsem neměl štěstí. Nyní mám HANWAG ALASKA GTX a zatím super. když je hodně sněhu, řeší to návleky. Nyní už se Javoriny dělají s gore-texem, snad budou lepší. Jinak každá membrána se jednou pro?oupe, vesměs se udává, že při intenzivnějším užívání je za dva roky v exponovaných místech po ní. takže to chce hodně kvalitní ků?i, co nejméně ?vů, dost dobrý je ten gumový lem po obvodu no a hlavně hodně ošetřovat. A na hony se osvědčily holínky s neoprenovou vlo?kou.
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

jelikož jsem nějaký pořádný boty celkem potřeboval, prabosky sem nesehnal. Tak sem za?el v pátek do Meindl prodejny v Praze a koupil jsem si Meindl Taiga GTX, o víkendu sem je ozkoušel a první dojmy jsou jen kladné, noha je jak v bavlnce. Jediná nevýhoda že to chvíli trvá než je člověk zavá?e :P . příští víkend se snad dostanu na celodenní naháňku nejspíše ve sněhu, tak sem zvědavej jak se osvědčej.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ahoj klouda hlavně než je pořádně namáchá? tak je pořádně napajcuj tou pastou kterou meindl dodává
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Hned takhle novýš Co sem slyšel, tak se takhle novy ani moc nemusej, stačí až po čase, ale rád se přiučím...
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

no když je nechá? tak jak jsou tak se ti ta kůže rozmáchá vytáhne a pak popraská já jsem taky věřil prodavači a začala mi praskat kůže přímo nad podrážkou :(
http://www.meindlboty.cz/osetreni.htm
metytek
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 18.11.2007, 13:22
Bydliště: F-M

Příspěvek od metytek »

Boty namazat hned jak jsou nové, v test dnes v impregnacích byl nejlepší sprej Granger a pak myslím Kiwi aquastop nebo tak nějak, mi se výborně osvědčil tento gel Revivex
http://www.fmfly.cz/?p=productsMore&iProduct=1788
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Příspěvek od xchipsy »

Já mám Demar Hunter a spokojenost. Jsou pohodlný, na čekanou dobrý (ale když je chladněji, tak je lepší vzít o pono?ky víc..), teď jsem v nich byla na honu (a pak ještě do půl 6tý do rána na poslední leči :) a naprosto v pohodě, chodí se v nich dobře (ikdyž to vypadá jako těžká bota, jsou lehoučký).
Skypy
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 28.11.2007, 12:56
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skypy »

Já přes léto chodím ve farmářkách, jaro podzim kanady a na zimu mám ty polský huntry - na čekanou perfektní, ale když v nich člověk chodí na honu, tak je v nich celkem vlhko. Z jara si mám v práci kupovat nový boty do lesa, tak si připlatím a vidím to na nějaký meindly.
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

Příspěvek od Alin »

Na netu jsem našel tyhle boty Icebug (?védsko), které vypadají docela dobře do mrazů a vzhledem k zemi původu by mohly být i docela kvalitní. Membrána pustí pot ven, ale ne vodu dovnitř, takže pro zimní šoulání i sezení ideální.
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?1074 ... bug-kalix-
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Pokut jde o boty,tak kdysi na ?lole jsem si stejně jako většina řídy koupil Prabosky v ceně do 3000kč a mam je do dnes 7let a do lesa prakticky v ničem jiném v létě nechodím...co to bylo za tym nevím,jen vím,že to byl model navrhovaný do středních podmínek,takže ne vyloženě pro horskou turistiku a že maji tmavě hnědou barvu...Dvakrát jsem v nich měnil tkaničky a jediné poškození je rozedřený nárt boty od ostru?iní.. :wink:
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Prosim vás, potřebuji poradit s výběrem. Chtěl bych boty do polní honitby, pro celoroční nožení(ale ne do vysokého sněhu). Mám si vybrat kotničkové nebo vyšší? Cenová relace do 4000,-
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nazdar já osobně ti doporučím tyhle AKU AMAZON GTX jsou lehoučký podrážka z vibramu www.sachasport.cz/nabidka/img/4511b5c3432d7.jpg
tahám je už třetí rok a pořád jsou v pohodě a to je nosím celoročně
Kleer
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 04.5.2007, 10:38
Bydliště: Prostějov

Treking obuv

Příspěvek od Kleer »

Zatím se zde ře?ilo obutí spíše pro zimní období. Ale je tu jaro, za chvilku nastane léto. V čem chodíte v tyto teplejší měsíce ? Máte praktické zkušenosti s nějakou univerzální kotníkovou obuví pro jaro - léto - popř. podzim ? TG
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

já nosím celoročně botky AKU - lehce nad kotník. Jsou kombinace textilu a usně. Cena byla 4500,- už je mám pátým rokem. Jedině, co se mi s nima stalo je, že se roztřepila tkanička. Přes léto v nich chodím taky, protože je u nás velký výskyt zmijí, tak aspoň nějaká ochrana po kotník
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Pecan píše:já nosím celoročně botky AKU - lehce nad kotník. Jsou kombinace textilu a usně. Cena byla 4500,- už je mám pátým rokem. Jedině, co se mi s nima stalo je, že se roztřepila tkanička. Přes léto v nich chodím taky, protože je u nás velký výskyt zmijí, tak aspoň nějaká ochrana po kotník
Kanady jaro,podzim 15 let bez problémů že se něco trhá.
Odpovědět