Tradiční myslivecké oblečení

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Tradiční myslivecké oblečení

Příspěvek od gonias »

Co pova?ujete za tradiční Použitelné myslivecké oblečení? A co nosíte Vy v období jaro-léto-podzim?
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od rimar77 »

předně je třeba nosit to co je pohodlné, praktické a funkční to že je to v zelené či hnědé barvě je až druhořadé. Přeci nebudu jen protože naši předkové neznali goretex či mikrovlákno moknout a nebo klepat kosu :wink: tradice jsou dobrá věc ale nic se nemá přehánět.
jinak já nosím hlavně věci od afarsu a jsem spokojen jen jim občas zlobí barva a místo zelené máš rezatou
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

rimar77- souhlasím mám od afarsu golfky a kalhoty(hubertusovina) a na obojím je vidět oran?ovej odstín.. :? Jinak já nosím podzim a jaro golfky s nadkolenkami, v létě samotný golfky a plátěné kalhoty.. V zimě zateplené kalhoty a nebo kalhoty od afarsu(hubertusovina)..
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Příspěvek od gonias »

Samozřejmě pro funkční materiály jsem všema deseti, ale ta vnější podoba by měla být taková, aby člověk vypadal jako myslivec a né třeba vysokohorský turista nebo polární cestovatel :wink:
Mám namysli vnější vrstvu třeba hubertusovinu atd., né styl alá ?us?áky.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Celoročně hubertus extra dlouhý. Pro zimní lovy na sněhu mám bílý dlouhý hubertus i bílý klobouk. Kalhoty, ko?ili a vestu zelené, boty Javorina Prabos nebo holínky ( zelené ).
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Jaro - dlouhé plátěné zelené kalhoty k tomu zelená ko?ile a klobouk, někdy kalhoty vyměním za golfky s nadkolenkami.
Léto - To samé, Záleží podle počasí
Pozdim - golfky a zelené holinky, svetr, vesta, klobouk. až už na blátivý hony kdy není ještě taková zima, tak i na šoulačku. Na čekonou hubertus
Zima - Je-li přituhnuté, beru dlouhé teplé kalhoty, ko?ené hnědé boty ke kotníkům s membránou a k tomu hubertus a beranici ( hubertusovina )
mira1972
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 03.10.2014, 7:57

Jaké požadavky by mělo splňovat oblečení pro lovce

Příspěvek od mira1972 »

Ahoj kolegové, chtěl bych se Vás zeptat jaké požadavky by mělo splňovat oblečení pro lovce, design, materiál, funkce vzhled a podobně. Děkuji za názory.

Příspěvek přesunut do již existujícího tématu. Karel61
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Tradiční myslivecké oblečení

Příspěvek od BwanaHunter »

Míra> to je trochu široce a ne-šťastně položený dotaz. Co myslíš tím "pro lovce"? Co chceš lovit a kde? Mluvíš o ČR a blízkém okolí? Jde ti čistě o funkčnost, nebo ti záleží i na tradicích? Atd.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
mira1972
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 03.10.2014, 7:57

Re: Tradiční myslivecké oblečení

Příspěvek od mira1972 »

No zajímalo by mně jaké máte zkušenosti s oblečením vzoru realtree nebo mossy oak. Je to funkční v našich podmínkách ty jejich vzory?
Odpovědět