Posedové vaky

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Posedové vaky

Příspěvek od Hynek »

Zajímaly by mě Va?e zkušenosti s posedovými vaky dostupnými na trhu, případně jakou alternativu volíte??
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Tomfi »

Hynek píše:Zajímaly by mě Va?e zkušenosti s posedovými vaky dostupnými na trhu, případně jakou alternativu volíte??
Já nosím starý ?edý spacák a pod zadek kus molitanu,aby mě spacák nenasákl a nezáblo. Dá se takto vydržet chvilku i ve velké zimě.
duke
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: stř 17.1.2007, 18:38

Příspěvek od duke »

tie posedove vaky su naozaj super,mozes v nich sediet aj v najvecsich mrazoch a necitis zimu.urcite lebsie nez nejaky obycajny spacak. :)
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Nedávno jsem neodolal "výhodné" nabídce a pořídil si posedový vak od Bahneru (ČR) tu?ím za 2.000Kč. Zatím jsem ho měl 2x na posedu a jeví se celkem slušně (teplo a sucho). Jediné co bych mu zatím vytknul je našitý ?ustivý materiál v jeho spodní části. Při pohybu celkem dost ?ustí.
Budu to asi muset nějak vyře?it...nemáte to už někdo nějak vychytané?? :?:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Je tomu pár let co jsem ho vyhrál v soutěži časopisu Myslivost.Je z hubertusoviny ve vnitř beran.Perfektní.S tím,že jsem ho nikdy na posedu neměl, byl zabaven manželkou a mají ho holky v obýváku na sedačce.A co nadělá?.Já používám,když už moc mrzne Camping gaz.Je to fajn,ale nesmíš usnout.Já to řeším tak,že nechám otevřené okno na posedě.A pak si i v klidu schrupnu.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

již druhou sezonu používám

Příspěvek od precechtel »

posedový vak od firmy Vates, dlouho jsem vybíral, nakonec jsem si půjčil vak od kamaráda a vyzkoušel. Stál cca 2.700,- Kč, vybral jsem si s rukávy a kapucí a povrchová úprava bavlna, aby ne?ustil. Sedí se v něm dobře a rozhodně se vyplatí se s ním tahat na posed či ?ebřík. Od té doby co ho používám, je to super, pěkně se zuju, mám volnější tlusté nebo termo pono?ky, pěkně si hýbu prsty a je mi báječné teplo. Pokud je větší zima, j?tě si dám pod zadek složenou deku. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Jarek Horsky »

Já mám posedový vak u?itý. (Dárek k narozeninám.) Vypadá obdobně jak od Baneru. Zatím se mi velmi osvědčil. Jako vhodná náhrada se jeví i vojenské spacáky z Německa nebo Maďarska. Mají vnější ?ustivý obal, který se dá sundat, ale vnitřek bývá ne?ustivý. Je to ten spacák co má rukávy. Naposled jsem ho viděl za cca 900 Kč.
l.porizek
Častý návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: stř 13.6.2007, 15:47
Bydliště: jižní morava

Příspěvek od l.porizek »

Ahoj vespolek,mám doma už dva roky posedák od firmy:ZAHOŘÍ RUDEL,
povrch je z lodenu,a je do -22 stupnů.Je uvnitř plněn dutým vláknem(THINSULATE),a je velice lehký a pohodlný.
Osobně jsem blázen do nočních čekaných,a bez téhle věcičky bych v zimě asi dlouho nevydržel,a to sedávám i šest a více hodin v kuse. 8)
http://www.zahorirudel.cz
To jest má zkušenost.čau Lukáš :P
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

l.porizek píše:Ahoj vespolek,mám doma už dva roky posedák od firmy:ZAHOŘÍ RUDEL,
povrch je z lodenu,a je do -22 stupnů.Je uvnitř plněn dutým vláknem(THINSULATE),a je velice lehký a pohodlný.
Osobně jsem blázen do nočních čekaných,a bez téhle věcičky bych v zimě asi dlouho nevydržel,a to sedávám i šest a více hodin v kuse. 8)
http://www.zahorirudel.cz
To jest má zkušenost.čau Lukáš :P
Mám ho taky a mohu jenom doporučit, v zimě na čekané bych si to bez něho nedovedl představit, mám ho druhý rok... :wink: :wink: :wink:
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

posedový vak

Příspěvek od Majkl »

Tak já jsem dostal od manželky k narozeninám posedový vak ze stránek www.nimrod.cz . už jsem v něm několikrát seděl. Naposledy při -6 a pět hodin v něm bylo úplně na pohodu a vydržel bych ještě déle. Cena byla 3900,-Kč. Jedinné co mi chybělo, byla nějaká vnitřní pratelná vlo?ka v místech kde má člověk boty. Ale manželka mi u?ila návleky na boty, něco jak mají v nemocnici a je vystaráno.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
despo
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 19.10.2007, 18:07

Příspěvek od despo »

Čaute lidi.. když si tady tak pěkně vyměňujete zkušenosti s posedovými vaky.. Já mám ten od ZÁHOŘÍ Rudel a zrovna včera jsem byl sedět na černou. přišel jsem na posed oblékl si "poseďák" a seděl.. sem tam jsem občas usnul, ale v poho zima mi nebylo..za 4 hodiny došli prasátka 8) a jedno sele už leží 8) ale bez vaku bych to nedal.. teploměr v autě ukazoval -10°C.. fakt vřele doporučuji... :P
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Posedové vaky

Příspěvek od Olaf »

Tak mohu jen potvrdit zkušenosti kolegů s posedovými vaky od fa. RUDEL ZÁHOŘÍ. Mám sice povrch dyftýn/do -22 stupňů/ ale má první zkušenost je obdobná. Příjemná je zejména kapuce/ která u některých vaků chybí/ a velké zateplené kapsy na povrchu. Na kazatelnu super, na přenosný ?ebřík od té?e firmy trochu kaskadérské navlékání zejména spodní části vaku na nohy,především vzhledem k úzkému sedáku na ?ebříku. Doufám,že častějším nácvikem uvedenou operaci vybrousím a vše bude OK.
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

poseďák

Příspěvek od o.r.k.o. »

Zdravim, tak snad zítra by měl dorazit posedovej vak od afarsu.Je to kombinovanej huber?ák s vakem má kapucu a připínatelnou vlo?ku na nohy.Až ho vyzkoušim tak dam vědět... :)
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

Prosim dovedl by mne nekdo rict vyhody a nevyhody materialu: LODEN(hubertusovina) a brousena bavlna s vodoodpudivou upravou ze kterych se vyrabi posedove vaky?
Predpokladam ze hubertusovina bude teplejsi ale mene vodoodpudiva...ale kdyz bude s prominutim fest chcat tak se asi seberu a pujdu dom....dekuji za postrehy
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Příspěvek od curil »

tommy tak mi pisni teda sem.vybiram furt ten vak a nevim ktery.
Odpovědět