Posedové vaky

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Petr1970 »

michalos: ber to jako spacák - nejlépe nahej:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od michalos »

no nevím jak bych do toho v lese v zimě lezl nahej :lol:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Petr1970 »

dojdeš nalehko k posedu, rozevřeš odpadovej pytel, uděláš striptýz a šup naházíš do pytle.. do vaku si sedneš

opačeně to bude horší:-)

ty si nikdy nespal ve spacáku v zimě "venku"?:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od michalos »

to jo ale nahé úplně ne... :lol:
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Posedové vaky

Příspěvek od mikycz »

Do vatesu se zouvám, mám dvoje ponožky tenkou se stribrem na odvod potu a tlustou superteplou US ;-), pod nohy ve vaku si dam polstarek malej a na kazatelne vydrzim i dele nez 5h, problem mam akorat s vetrem do obliceje :-) ale s tim uz fakt nic neudelam, na zebriku je to blby, vyzouvat se a nazouvat to teda nevim a v botech je proste po par hodinach zima a muzou byt boty zatepleny jak chcou.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od gonias »

Vítr do tváře jsem vyřešil vojenskou kuklou. Má 3 otvory, 2 pro oči a jeden na nos.
Rozdíl je to znatelný :!:
Přílohy
kukla.jpg
kukla.jpg (18.45 KiB) Zobrazeno 11375 x
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od michalos »

Podobnou mám, akorát policejní co má zásahovka a ikdyž je tenčí tak přesto není problém a dá se ten mráz na obličeji vydržet po celou dobu sezení....
Teď stejně přijdou jarní teploty tak bůh ví jak to zase bude s tou letošní zimou... :roll:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Posedové vaky

Příspěvek od BwanaHunter »

Posedový vak nevlastním a nepoužívám, takže v tom vám neporadím, ale to jsem vám říct nepřišel :D . Pokud jde o nohy, které rychle prochladnou, osobně moc nevěřím na teplé boty s naducanou vložkou a svrchu nepropustnou vrstvou, v těch mi vždycky bylo zima. Řeším to tak, že používám normální, byť kvalitní a "zimní" kožené boty s membránou (aktuálně konkrétně Lowa Extreme Hunter), které relativně dýchají, takže není problém zapářky díky neprodyšné vrstvě, a do toho dobrou ponožku k vlny (moderně upravené merino, k dostání v outdoorshopech), vždycky nejenom samozřejmě suchou, ale i čistou = čerstvě vypranou v přípravku na vlnu, možná je to jen subjektivní falešný dojem, ale přijde mi, že to ta vlákna "načechrá" a izolují pak o něco lépe. A když je fakt kosa a chci sedět dlouho, dám do bot vyhřívané vložky. Používám konkrétně tyhle, protože se mi líbí, že mají baterii už integrovanou v sobě a nemusím na boty věšet žádné krabičky, které v první závěji urvu.
http://alpenheat.com/schuhheizungen/alp ... tsole.html

Když už jsme u toho, používám od stejné firmy i vyhřívanou fleecovou vestu. Zjistil jsem, že při použití obojího je kouzlo v tom, nečekat se zapnutím vyhřívání, až když je člověku zima, ale pustit hned, nebo nejpozději při prvních známkách chladu, na nízký stupeň. Obojí vytvoří jak v botech, tak pod rozumnou zimní izolující bundou příjemné teplo a klima, které pak udržují po X hodin. A člověk není jak svázaný. (vrstvím vlněné termoprádlo, tenká ale teplá fleeceovka, vyhřívaná vesta, mikinobunda s membránou, zimní bunda navrch). Jinak ten Alpenheat už mám nějaké ty roky, kdy jsem o žádné alternativě nevěděl, ale nedávno jsem zaznamenal, že Hillman začal prodávat samostatně vyhřívací modul (ten už prodává i Alpenheat, ale docela draho), takže možná není potřeba kupovat speciální vyhřívaný kus oblečení, ale vhodnou úpravou si vyrobit takový kus ze svého oblečení. Nicméně s Hillmanem nemám žádnou vlastní zkušenosti, Alpenheat můžu doporučit. A samozřejmě se dá vzít i do vaku :wink:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Toma »

gonias píše:Vítr do tváře jsem vyřešil vojenskou kuklou. Má 3 otvory, 2 pro oči a jeden na nos.
Rozdíl je to znatelný :!:
To nebude na nos ,ale na hubu.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Ondra »

Pánové nechci plevelit fórum drobnostmi, a tak se s dovolením zeptám tady: může ten loden, ze kterého jsou vaky vyráběny úspěšně sloužit i jako materiál na poměrně velký batoh? Já z něho mám krátký huberťák a nějak si to úplně nedovedu představit. Jeden batoh jsem si vybral a vyrábějí ho buď z lodenu anebo z lovecké plachtoviny. Ten z lodenu se mi líbí víc, ale zase si říkám, že plachtovina bude určitě trvanlivější. Díky Ondra
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Posedové vaky

Příspěvek od petjan »

Tak jsem včera vyzkoušel nový posedový vak od Petexu s beránkem a musím říct, že naprostá spokojenost. Bylo kolem -17°C a měl jsem na sobě lodenové kalhoty s podšívkou a slabé spodky, boty Meindl Island se slabou ponožkou a bylo mi fakt dobře. Nežli jsem došel k autu což bylo cirka 1 km, tak jsem myslel, že mi umrznou prsty u nohou. Ten vak má taky takový ten štuc na ruce ( taky s beránkem ), což jsem včera zrovna ocenil, když jsem si zapoměl rukavice v autě a přišel na to až zhruba v polovině cesy do pořádnýho kopce a byl jsem línej se vracet. Za mě spokojenost za těch pět hodin mi bylo fajn, žádný chlad.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Petr1970 »

jojo, nejhorší je cesta zpět... :-) stačí pár set metrů kdy člověk zavazuje provázky nebo jen balí věci (i v rukavicích) a promrznou mu prsty na kost...:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Michal_123 »

V rámci příprav na zimu (už to začíná) uvažuji o posedovém vaku Rudel Loden.
Mám si vybrat raději jiný, nebo tenhle bude v pohodě?
Oblíkáte se pod to nějak dramaticky, nebo stačí lehké oblečení a mikina?
Předpokládám, že do toho ještě hodím elektrické topítko do kapsy.
Lezete do toho v botech?
Dík moc.
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Posedové vaky

Příspěvek od pultik »

Jen na lehko. Termoprádlo první a druhou vrstvu když mrzne. Jinak jen mikina a podle potřeby přidám vestu. Já se tedy zouvám a beru si tlusté fusky. Pokud chci sedět na žebříku a fouká vítr na čtyři knoflíky co jsem vevnitř přišil si přidělám beránka pod zadek a na ledviny. No a celkem úspěšně kolikrát prospím celou noc jek je v tom teplo. :lol: Mám tedy rudel loden.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Posedové vaky

Příspěvek od Michal_123 »

To i na žebříku sundaváš boty?
Nedovedu si to představit ani na kazatelně, potom do nich lézt...
Ale asi to zkusím. Ten beránek, to je normálně vydělaná kůže?
Odpovědět