Boty "Fox-Extrem" -40°C

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Boty "Fox-Extrem" -40°C

Příspěvek od yardaz »

Boty "Fox-Extrem" -40°C
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 19:02, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Boty "Fox-Extrem" -40°C

Příspěvek od Leon »

Nazdar já je mám koupil jsem je letos v zelený barvě a jsem spokojený na stání nebo sezení na posedu pohoda na dlouhý chození to moc není když jseš zvyklý na pevnou botu ale dá se to a když tam ještě na posedu šoupnu ty polštářky pro horolezce tak nemaj chybu :)
http://www.excaliburarmy.com/eshop/oble ... 40-c.html¨
http://www.acron.cz/eshop/nahled.php?id=8654 ten to mám odzkoušený dá se aktivovat znova když nejseš na posedu celých 6 hodin tak stačí dát do obalu a zabránit přístupu vzduchu
http://ohrejse.cz/ohrivace.html u toho to to prý nejde ale podle známého je taky kvalitní a vydrží
Naposledy upravil(a) Leon dne pon 28.12.2009, 19:43, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: Boty "Fox-Extrem" -40°C

Příspěvek od roman300 »

Používám je už druhým rokem a za tu cenu nemají myslím konkurenci. Jak píše Leon, nejsou na dlouhé chození, ale na to jsem si je ani nekupoval, je to zatím nejteplejší bota kterou jsem kdy měl.
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Boty "Fox-Extrem" -40°C

Příspěvek od rimar77 »

a proč to nekoupíš po internetu to určitě taky jde :wink:
Standa T
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 16.10.2009, 16:44
Bydliště: Tábor / Vojkov

Re: Boty "Fox-Extrem" -40°C

Příspěvek od Standa T »

Já je loni koupil za 800,- ve vojenském výprodeji v Písku. Koukal jsem, mají je i tady: 3x w.army-eshop.cz/store/goods-18403B-mrazuvzdorne-zimni-boty-fox-40-%C2%B0c-s-pryzovou-podrazkou-olivove.html . Zatím spokojenost, akorát musí být nohavice přes, jinak šustí a nejsou moc na chození - taky už je inovovali: 3x w.army-eshop.cz/store/goods-18413A-mrazuvzdorne-zimni-boty-fox-xtreme.html . Bohužel inovace se dotkia i ceny
Naposledy upravil(a) Standa T dne stř 30.12.2009, 13:19, celkem upraveno 1 x.
dvojka CZ16/16, Mauser 7x64, + po tátovi dvojka Bajkal 16/16, a letos po strýci Mauser 8x57S
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Boty "Fox-Extrem" -40°C

Příspěvek od yardaz »

Tak prasátka mi sice nepřišli, jen srna se srnčetem ale nohy jsem si ohřál náramně. Opravdu teplé boty, doporučuji a děkuji za vaše názory. :) :) :)
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Boty "Fox-Extrem" -40°C

Příspěvek od rimar77 »

jardo 4 hodinky v takovémhle teplíčku na to ti stačej kecky :wink: :lol: já mám kiruny od maidla a v -20 8h a na těle overal takže jsem šel domů až když mne začal bolet zadek ze sezení .-) ale ta cena je jinde
vhool

Re: Boty "Fox-Extrem" -40°C

Příspěvek od vhool »

to rimar: no osm hodin bez hnuti v -20? a v kirunach teplicko? .... to jsi mel sebou primotop ne?overal nezpochubnuju ale ty kiruny fungujou ze sice nei teplo ale neni zima na delsi sezeni (cca 4hod+) tak do mrazu -10 a to musis jeste dobre volit ponozku a pudr proti vlhku za chuze nebo jinak udrzet nohu v suchu.se sezenim ci pobytem venku v mrazech kolem -20 mam opravdu bohate zkusenosti a prvni bota ktera funguje (taky nehreje ale zima neni,drzi telesnou teplotu) pri cekani bez moznosti pohybu je KAMIK Cody ktery uvadi tepelny koeficient -75°C coz je v realu pri pobytu bez pohybu tak -30 az -35.takze kiruna je vynikajici bota ale pri -20 urcite nezahreje (osobni zkusenost).jinak po mych dotazech na lidi co tomu rozumi tak uvadeny koeficient u bot je jedna vec ale pro pobyt bez pohybu je realita nekde na 50% uvadene hodnoty .... :wink:
egon
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pát 31.7.2009, 20:28

Re: Boty "Fox-Extrem" -40°C

Příspěvek od egon »

Zdarec,chtel bych se zeptat kde se daj ty boty sehnat,v tom army-shop maji posledni a jeste velke a natom druhym odkazu chtej zane pomale 2000kc .Kdyby nekdo neco mel tak dejte vedet dik.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Boty "Fox-Extrem" -40°C

Příspěvek od rimar77 »

vhool píše:to rimar: no osm hodin bez hnuti v -20? a v kirunach teplicko? .... to jsi mel sebou primotop ne?overal nezpochubnuju ale ty kiruny fungujou ze sice nei teplo ale neni zima na delsi sezeni (cca 4hod+) tak do mrazu -10 a to musis jeste dobre volit ponozku a pudr proti vlhku za chuze nebo jinak udrzet nohu v suchu.se sezenim ci pobytem venku v mrazech kolem -20 mam opravdu bohate zkusenosti a prvni bota ktera funguje (taky nehreje ale zima neni,drzi telesnou teplotu) pri cekani bez moznosti pohybu je KAMIK Cody ktery uvadi tepelny koeficient -75°C coz je v realu pri pobytu bez pohybu tak -30 az -35.takze kiruna je vynikajici bota ale pri -20 urcite nezahreje (osobni zkusenost).jinak po mych dotazech na lidi co tomu rozumi tak uvadeny koeficient u bot je jedna vec ale pro pobyt bez pohybu je realita nekde na 50% uvadene hodnoty .... :wink:
jasně je to o ponožkách jednu tenkou a na to termoponožka a pohodička, dvě silné ponožky mi byla zima. Zajímavé ale funguje mi to tak. ono musíš taky vycházet i z konstituce člověka já moc zimou netrpím spíše naopak ale v těch kirunách jsem se našel když dám dobře ponožky max. mi vyhovují na posed. Ale ják jsem řekl já jsem trošku magor kdysy ještě na vejšce jsem strávil na horách sám 4 dni a v noci bylo okolo -30C to mi řekli domorodci když jsem sešel dolů a to jsem byl jen v kanadách ale chodil jsem přes den a to je znát ale v noci pěkně odhrabat sníh a šup do spacáku
:lol:
vhool

Re: Boty "Fox-Extrem" -40°C

Příspěvek od vhool »

to rimar: no ja na horach ziju a vzhledem k tomu ze se zivim praci v lese tak zimorivej urcite nejsem a drobek taky ne.kiruny jsou vynikajici boty o tom zadna.jen ze mne mluvi zkusenost s nima.to s tema ponozkama je znama vec a praktikuju to stejne a co se tyka nohou a rukou tak na vybave nesetrim a pouzivam jen to nej (nemyslim nejdrazsi) co lze sehnat. :wink:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Boty "Fox-Extrem" -40°C

Příspěvek od rimar77 »

whool to souhlasím na sobě co se vybavení týče nemá cenu šetřit nekupuješ to na jednu zimu ale na několik let a připlatit za kvalitu se vyplatí mám od Meindla dvoje botky ještě i ty foresty a po 6 letech jsou pořád jako nový a to je tahám hodně. Měl jsem i ty Huntery a ty šli z domu neovědčili se mi ale tydle botky co tu ukazujou kluci nevypadaj taky špatně. To moje sezení bylo na zemi já hodně chodím sednou nebo lehnout podle toho kolik je trávy atd. na vrch (na hranu) stráně na zem a tam pak co se zimy týče netrpíš tolik a těma nohama i hejbeš a jednou když jsem utahanej jsem tam i na dvě hodinky usnul :oops: a pak jsem čuníkům mohl jen zamávat :lol:
vhool

Re: Boty "Fox-Extrem" -40°C

Příspěvek od vhool »

to rimar: no u nas uz je pres mesic snih takze na zemi moc nepolezis :wink: jinak co se tyka vybaveni tak to kombinuju ruzne jak se zrovna hodi.neresim na vybaveni cenu ale funkcnost.mam i par kousku vylozene za hubicku a nedam na ne dopustit zrovna tak jako celkem drahy veci.co se tyka bot tak tam urciten nesetrim.pres leto nosim Garmische a podzim jaro huntery,zima vede kamik CODY a kdyz vim,ze nebudu nikde stat dyl jak pul hodiny tak nosim drevorubecky snerovaci kanady od firmy profesional z plzne.sice jsou to tezky pracovni boty ale jsem na ne zvykly z prace a i po celodennim splhani po lese v lete nebo v zime mam nohu pevnou a v pohodli,navic v suchu a neboli ani nesmrdi :wink: ...tyhle boty vydrzi neuveritelnou kazdodeni zatez v lese a jsou kvalitni i kdyz ne levny (cca 4000kc) ale mam je uz sestym rokem a porad slouzi,nahradni mam porad ve skrini nepouzity a menim jen cas od casu tkanicky ....
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: Boty "Fox-Extrem" -40°C

Příspěvek od Hunter »

Ty Kiruny - musim souhlasit Vhoolem, super boty, hlavně na chození, ale moje nozky to pri dlouhem stani/sezeni neohreje. Ty drevorubecky snerovaci kanady od firmy profesional z plzne, jak jsi psal, koukal jsem na jejich web a tam je uveden vyrobce Prabos, a pouzivas ty s Gore-texem nebo obyc?
vhool

Re: Boty "Fox-Extrem" -40°C

Příspěvek od vhool »

pouzivam ty goretexovy,je pravdou,ze pro cloveka ktery bezne chodi v civilu v lehke obuvi bude asi jejich vaha neakceptovatelna ale vzhledem k tomu,ze ja vnich travim nekdy i 20 hod.denne tak uz mi to neprijde.zkousel jsem i tu verzi bez neprorezu a je to proste jina bota ktera mi nevyhovovala.to ze jsou od prabosu jsem zjistil az diky tvemu prispevku :lol: :lol: :lol: nakupuju tyto veci jen u profesionalu plzen takze diky za rozsireni obzoru :wink:
Odpovědět