Gumové holínky

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Lotr »

To je kamaráde smutná zkušenost, když dojdeš k závěru, že si koupíš nové holínky a musíš je natřít přípravkem, aby nepuchřely a nepraskaly......bohužel moje zkušenost s Vulkanem je stejná, gumovky, které vydržely 7 sezon teď nevydrží pořádně jednu :(
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Gumové holínky

Příspěvek od zoubeek »

Já už jsem uvažoval, že taky zainvestuji do dražších holinek. Ale vždy mě odradí to riziko, že se prostě v lese nebo ve vodě o něco propíchnou či proříznou. Co pak s tím? Jasně, existuje nějaké lepení, ale už to není nikdy ono. Asi zase vyhraje ta varianta, jak říká Perník. Levnější a věřit, že se kvalita opět zvedne. Mazání od Vulkanů? Natřel bych to normálním fritovacím olejem a vyjde to nastejno, ne? :D
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Perník »

tady je ten ošetřovací olej na gumáky, nemohl jsem to hned najít
http://www.lhmshop.cz/olej-na-holinky-novesta
zkušenost ale nemám
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Gumové holínky

Příspěvek od zoubeek »

Jelikož to obsahuje silikon, předpokládám, že na to bude stačit možná i Silkal. Problém by možná vznikl až při nějaké reklamaci, ale nechám se překvapit. Zatím se tyto gumáky zdají být festovní :P
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 24.11.2011, 12:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Gumáky to sice nejsou, ale holinky ano a za slušnou cenu. Když se občas máznou silikonovým olejem, tak vodu nepustí. Myslím si, že pro teplejší měsíce rozhodně lepší než guma. http://www.armytrade.cz/detail/boty-vys ... ulitry--1/
WEIDMANNS HEIL !
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Zdenek41 »

Jééé jen to ne...Ne vážně na vojně jsem byl, půlitry se nosily jen v zimě sice s vložkou,ale zima v nich byla.Za to v létě spařené nohy na srač..Proč to píšu rok co rok potkávám cig...v trenkách s americkou vlajkou a na nohách ty půlitry jinak pupek jak moje vitnamská svina...Krade mi křemenáče..Omlouvám se za OT,ale musel jsem se zase smát,když jsem si na to vzpoměl. :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Leon »

Zdeňku hned jsem si vzpoměl jako ty na ty zmrzlý a zapařený nohy na vojně :D
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Petr1970 »

no já to beru že když je to krátkodobý (do pár hodin) že to nevadí.. nemusel jsem naštěstí strávit typu 3 dny v botech ve výcvikovým prostoru atd...(jako otec..)

takže i v největších vedrech když mám jít někam do lesa nebo "mimo terén" buď beru těžký trekovky nebo na hrubší zacházení (ostružiny) kanady..

2 ponožky, silný.. a klidně v tom jdu na túru... jakmile se zuju tak samozřejmě ponožky vlhký a noha nateklá, ale boty nezouvám - nazuju a sundavám až na konci:-)

a nikdy žádnej problém
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Sam60
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: stř 12.6.2013, 6:35

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Sam60 »

Tak jsem koupil v Detexu holinky Yard Superlight. Fakt jsou lehounký, dneska jsem je vzal na test do plus 28. Ponožka sice trochu vlhká ale jako když mám tenisky. Můžu jen doporučit. :D
Pavelk
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04.8.2010, 5:20

Gumové holínky

Příspěvek od Pavelk »

Dobrý den,
už jednou jsem v tomto fóru hledal pomoc při shánění gumových holínek, tenkrát jsem neuspěl a protože bych je teď potřeboval, nabízím opravdu slušný obchod.
Pro nafocení jedné reklamy bych potřeboval sehnat (koupit, vypůjčit, vyměnit) klasické, černé, gumové broďáky. Takové ty obyčejné, s podpatkem, kulatou špičkou, černou podšívkou v části nad kolenem a zapínáním na pásek s drukem.
To je jedna věc a druhá: obyčejné nízké, taky klasické gumové holiny, které jsou od začátku nošení nahoře asi tak dva centimetry ohrnuté a trochu otřepané. obojí velikost tak 8 - 9.
Nabízím, byť jen za půjčení, peníze nebo nové holínky a pokud se najdou opravdu ty "pravé" broďáky, věnuji poukaz na víkendový pobyt do lázní pro dvě osoby, který jsem dostal a nemám čas se jet rekreovat. To je slušný obchod, ne? Najde se někdo, kdo by mi pomohl?
není to žádná legrace, pokud je doma máte, dejte mi vědět, případně pošlete fotku holin na email: dr.rajec@seznam.cz
Díky Pavel
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Ondra »

Tak jsem se tady před třičtvrtě rokem chlubil, že mi Tretorny dobře slouží už 4 roky. Po téměř 5 letech jejich služby hlasím, že se mi v neděli úspěsně podařilo urvat i druhou patu (první někdy v srpnu). Zalepil jsem to nějakým silikonem, ale těsnění i jejich vnitřní funkčnost je pryč. Nechám si je na nějaké kratší pochůzky, krmení, čekanou a tak, ale na seriózní pohyb v revíru jsem objednal nové. Pokud budou sloužit jako ty první, budu je dál doporučovat.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Gumové holínky

Příspěvek od suhl »

Mně by se líbily tyto Tretorny: http://www.tretorn-holinky.cz/katalog/L ... TORN-LITE/ , nebo ten model pod nimi-Vidar.
Líbí se mi na nich ta zpevněná špička a vůbec celé "nadpodrážkové" části. Všechny holinky, co jsem měl, mi praskly právě dole ve švu a většinou byly i ve špičce probodané od trnů z trnek.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
hlusiz
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 07.10.2014, 14:08

Re: Gumové holínky

Příspěvek od hlusiz »

Prosím o radu.
Jestli mi někdo může poradit dobré holinky do zimní břečky, protože normální boty se prostě v tom marastu zničí.
Minulou zimu jsem používal holinky s neoprenovým vnitřkem firmy Hunter. Dobré, zima v nich není, ale stačí troška sněhu a je to opravdu o hubu :(
Budu rád za každou radu na boty, které opravdu nekloužou.
FrantaB
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 27.9.2013, 12:47

Re: Gumové holínky

Příspěvek od FrantaB »

V mokré břečce klouže úplně všechno v čem ji neprošlápneš durch, nebo v čem si ji pod podrážkou nezhutníš (takže zase skoro všechno, i když placaté podrážky jsou jasné mínus).
Za mně Dunlop Purofort Green S5. Holínka za cca. 1500,- z polyuretanu, nepromrzá, netvrdne, v mnoha ohledech nejlepší holínka napříč veškerou současnou produkcí. Anebo Dunlop Purofort Green 04-podobná holínka, trochu tenčí materiál, bez ocelové stélky a špičky za cca. 1050,-. Obě mají slušný "traktor". Pravda, vysoce nelovecké, ale zatraceně funkční.
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Hunter »

Já právě proto vždy kupoval Tretorny ale po tom co mi vždycky po roce popraskané jsem chvíli nosil ty naše teď nevím jak se jmenovaly ale to byl děsně jednak šíleně klouzaly ale hlavně v tom byla noha jak v pytli prostě to nebylo jako boty. Teď mám od nás z prodejny Proglesu takové boty na zip a to je super jsou pohodlné a hlavně se nádherně zouvaji bez zipu bych už asi nikdy nechtěl.

Odesláno z mého C6903 pomocí Tapatalk
Odpovědět