Gumové holínky

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Gumové holínky

Příspěvek od fesoj »

Nechápu, proč nechceš pana prodejce jmenovat, když co se týče např. puškařů je různým šmejdům a podvodníkům věnováno celé vlákno - a je to tak dobře, aspoň nenaletí další lidé.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od gonias »

Naposledy upravil(a) gonias dne čtv 12.11.2020, 19:33, celkem upraveno 3 x.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Marpie »

Perník píše:zatím jsem v nich odchodil celou sezonu honů, a nosím je i na další myslivecké činnosti. Neteče do nich, nikde nepraskly. Sice jsem zjistil že se asi nejedná o českou výrobu, kterou jsem preferoval, ale zatím drží a prozatím jsem spokojen.

Chci se zeptat jak se holinky Ban Milín osvědčily při dalším používání?? Možná bohužel než jsem přečetl toto fórum jsem objednal neoprénové Vulkan/Novesta a zvažoval jsem právě Ban Milín. Mohl bych ale případně využít 14-ti denní lhůty na vrácení a objednat ty B M.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od gonias »

V KAMIK Hunterech jsem absolvoval naháňku a hon a vesměs jsem spokojen. Je pravdou, že jsou měkčí a to včetně podrážky, ale ne nějak nepříjemně(noha nebolí).
Ovšem kdyby mě velikostně seděli Kamik Icebreaker, volil bych je, ale bohužel jsou užší.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Lenka1
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 27.12.2012, 14:07

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Lenka1 »

Mám pocit, že zelené, levné a dobré gumáky někam vymizely. Koupila jsem několikery pro zemědělce, ale některé nepřežily ani měsíc (!!), ty "lepší" půl roku, a to jsem s nimi zacházela slušně a ani jsem je nějak "nepřetěžovala". Nicméně před 5 lety jsem vyhrála žluté pracovní gumáky (na myslivecké akci) a nestačila jsem se divit - mám je dosud a zdají se nezničitelné. Jsou to tyto:
http://www.forjobprotect.cz/dunlop-bezp ... o-prumyslu
Tak jsem pátrala jestli podobné, nejlépe stejné, nejsou v zelené barvě a našla jsem:
http://www.forjobprotect.cz/dunlop-bezp ... -s5-zelene
Zdá se, že je nutné, aby to byly pracovní boty bezpečnostní s ocelovou špicí a planžetou (tzv. S5). Je fakt, že jsou trošku těžší, ale nechodím v nich na žádné pochoďáky (na brigády, se psem na procházku) a to se dá zvládnout úplně v pohodě. V zimě na hony, ale i na posedy používám tyto zateplené
http://www.bestarmy.cz/myslivecka-obuv- ... p-530.html
a nedám na ně dopustit. Jsou nečekaně lehké a vyndávací vložka z beránka nečekaně teplá. Jen je potřeba po každé akci vložku vyjmout a nechat usušit, protože je promočená, ale nohy jsou - kupodivu - v suchu a teple.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Michal S »

Já jsem si koupil před 3 lety holínky v rybářskách potřebách za 350Kč( značku teď nevim) a drží do teď parádně až na tu stahovací tkaničku co mi rozkousal pes. Na podzimní a částečně i zimní lovy mám neoprenový holínky od Novesty.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Ondra »

4 roky používám Tretorn Setter Outlast. Kromě velkého mrazu celoročně. Zatím drží dobře, v revíru jsou 1x denně určitě. Jsem spokojený, až doslouží, půjdu do nich znovu. Doporučuju.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Gumové holínky

Příspěvek od motolada »

Celoročně?? Upřímnou soustrast.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Ondra »

Jo, celoročně. Díky, ale proč upřímnou soustrast?
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Gumové holínky

Příspěvek od motolada »

Vždyť je to gumák,z toho musíš mít na nohách mech.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Zdenek41 »

No někdo v nich musí dělat celý život a to většinou do 400 kč tyhle za 4500 budou asi pohodlnější.Zatím,ale žádnej mech nepozoruji a to je nosím taky hodně často. :wink: Když jsme u holínek to co ta bota vydržela před 20 lety to už dneska nevydrží žádná.Většinou je guma stará už při prodeji,proto si gumy kupuji raději venku.Tady už asi v žádném případě.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Ondra »

motolada: :D jo tak. No mech zatím nepozoruju, a to i přesto, že jsem si zvykl dávat na nohy tenký ponožky a přesto ještě lyžařský, a to i v létě. Prostě taky celoročně. Mám rád, když je ta noha v holině pevnější. Nijak zvlášť se mi nohy nepotí a to, co vypotím, poberou ty fusekle. U nás to bez holin nejde, máme v revíru dost vody a já nesnáším, když mi v botě čvachtá.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
jeanxixao
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 16.4.2013, 8:55

Re: Gumové holínky

Příspěvek od jeanxixao »

Osobně se mi vždycky osvědčila stará dobrá klasika v podobě gumofilcáků. Když si vezmu poměr cena výkon - tedy - levná cena, teplo na nohy, odolnost, tak prostě nemám důvod váhat. Na léto mám klasiku kanady. Když si uvědomíš, že koupíš filcáky prakticky pod kilo, tak o čem se máme bavit :-) http://www.eshop-pracovniodevy.cz/praco ... mofilcova/
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Gumové holínky

Příspěvek od zoubeek »

Asi před měsícem jsem si koupil v Brně holinky s neoprenem: viz odkaz http://ibo.cz/produkt-myslivecke-holink ... /326/1494/
Máte je někdo už také příp. už jsou nějaké negativní zkušenosti? Díky.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Perník »

Zjistil jsem, že kvalita neoprénových holinek od Vulkánu, Novesty, Ban Milín apod. je asi v nynějších dobách téměř stejná. Ani jedny dle mých zkušeností a zkušeností kolegů z MS nevydrží déle než 2 sezony (pokud vůbec). Holt kvalita z období před cca 8lety je nenávratně pryč a to u všech výše zmíněných výrobců. Gumáky hlavně praskají ve švech (lepech) u Banu se mi vydřel neopren v okolí paty velice rychle o papírových vložkách potažených textilem ani nemluvě. Teď jde o to zda se vyplatí zainvestovat do dražších bot a náhodně je oddělat, nebo holt 1x za 2 roky zakoupit nové levné NovestyVulákynBany. Osobně jsem se rozhodl pro druhou variantu s tím, že budu dále věřit že déle vydrží a kvalita výrobků se opět zvedne!

Za úvahu by možná stálo použití nátěru který nabízí tuším Novesta. Ten by měl zajistit trvalejší pružnost a oddálit puchření a praskání, ale kdo ví zda to funguje, že?
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Odpovědět