Gumové holínky

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Gumové holínky

Příspěvek od kikin »

Francescco-je to jen fyzika,holinka nemá membránu .To si musíš koupit něco jinýho.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Hans88Vagus »

Sháním holinky Tretorn, ale v Brně je nemůžu sehnat, v Canisu je nemají. Máte tip, kde se v Brně nebo okolí prodávají?
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Alda »

tak moje tretorny po asi 6 letech pamalu dosluhuji (stale drzi, ale objevuji se zpuchrela mista - odvedly opravdu dobrou praci!), tak jsem dal na rady kamaradu a sel do Aigle Parcours ISO Bronze/Noyer. i kdyz zde na foru na ne reference nejsou, v cechach se neprodavaji, tak v zahranici maji jmeno... jakmile vyzkousim v praxi, dam vedet...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
GGreen
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28.11.2010, 20:22

Re: Gumové holínky

Příspěvek od GGreen »

Tak právě se opět rozhoduji jaké holínky si mám pořídit. Mam Dunlopy, které jsou odsoudil, již jen na nošení v práci (po dvou letech jsou pořád plně funkční a bez problémů) a rád bych pořídil boty na nošení do revíru. Přemýšlím nad třemi značkami verney- caron, la chameau a tretorn. Boty Aigle jsem musel bohužel vyřadit, jelikož mají na mě moc nízký nárt. Máte někdo s těmito značkami nějaké zkušenosti? Zajímají mě především verney-caron a la chameau.Děkuji
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Gumové holínky

Příspěvek od BwanaHunter »

Protože mám nohu 48 a vysoký nárt, vím co je to shánět holinky. Nakonec jsem se po letech rozmazlil a koupil Le Chameau z přírodního kaučuku. Zatím je mám příliš krátce, abych mohl vynášet závěry, ale zatím spokojenost. Znám člověka, který tvrdí, že je má 18 let, často používané, a stále funkční. Protože to je přírodní kaučuk, chce to občasnou údržbu, není to bezúdržbové a není to obyč. guma, ale proti kůži stále pohoda a nenáročné. A za to pohodlí to asi stojí. Ale definitivně se mě zeptej za pár let :lol:
Verney-Carron jsem zkoušel na nohu, a nebylo to ono, pokud jde o komfort. Nicméně, každému může vyhovovat něco jiného.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
GGreen
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28.11.2010, 20:22

Re: Gumové holínky

Příspěvek od GGreen »

Děkuji velice za poznatek, jsem zjistil, že asi není moc lidí, kteří by měli zkušenosti s těmito značkami holinek a proto vítám jakoukoliv radu a poznatek.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Hirc »

Jedna poznámka: Pokud v nich chceš šoulat tak si dávej pozor na příliš tvrdou podrážku - obvzlášť Vibramky. Prodáváno je to jako úžasná výhoda, holinky s festovní podrážkou od pohorek co vydrží navěky atd.... Na něco je to určitě dobrý, ale pro tichou chůzi rozhodně ne.

Osobně jsem šel z tohoto důvodu do Kamik Lucas Neopren. Byly mi trošku větší, tak jsem si do nich dal ještě vložku z pohorek - lepší držení chodidla a měkčí došlap. Nejsou sice nóbl, ani nebyly levné - ale neopren hřeje a hlavně mají měkkou a ohebnou podrážku, takže se v nich dá chodit tiše.
GGreen
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28.11.2010, 20:22

Re: Gumové holínky

Příspěvek od GGreen »

Díky za poznámku, určitě si na to dám pozor, to by mě nenapadlo.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Gumové holínky

Příspěvek od tonny »

Měká podrážka je zasej více náchylná na propíchnutí od posečených tvrdších stonků trávy. Propíchli mi i tvrdší podrážku.
Aleš Němeček
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 28.5.2007, 20:37
Bydliště: Vysočina

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Aleš Němeček »

zdravím, mohu nabídnout zkušenosti s Le Chameau. Před cca pěti lety jsem dostal od kamaráda z německa tyto http://www.grube-eshop.cz/cz/eshop-polozka-35-1470 Měl je již přes deset let a dal mi je že už do nich teče. Natlakoval jsem je, zjistil malou dírku v lemu, zalepil je TIP-topem a mám je dalších pět let,nemůžu se jich "zbavit". Předloni mi dovezl po jeho otci ty samé ale futro je kožený. Stejnej scénář. Tip.top a jsou OK. Já jsem si koupil model "outlast" a mrzí mě to. Když jsem je kupoval tak ty co už mám neměli. Je to model bez zipu a není to tak pohodlné na nazouvání a i konstrukce je měkčí. Pozor s některejma ponožkama vržou. Jednoznačně bych šel do zipu, kterej po těch cca 15-tech funguje bez problému, jen se utrhl ten závěs-dal jsem tam jinej. Co se týče hlučnosti lepší boty na šoulání nemám, měkoučkej došlap. Po první jsem z nich byl dost mile překvapenej. Nosím je ale pořád rozepnutý, stačí moment a šoulám na boso. Při rozepnuté holině se pohodlněji zasouvají nohavice do holín. Ten model s "froté" vložkou je samozřejmě po těch letech opotřebovaný, né však zedřený na patě jak třeba u filcáku a pořád je v nich teplo . Nosím je do cca - 5-ti. Nebál bych se jít do nich jako celoroční. Model s kožený futrem po cca 15 letech taky ok, nesedřená pata, stále měkká kůže, velice příjemná v létě, chladí-můj pocit. Na zimu jen rozumně, popřípadě s termožkou. Podrážky jsou dost kvalitní, ještě dost výrazný vzorek po těch kilometrech. Model "outlast" má dole vibram, ale jejich podrážky se mi zdají měkčí. Je pravda že Le Chameau má obrovský výběr holín, je nejlepší si je vyzkoušet., já je kupoval v č. budějovicích. Odkaz nahoře je pouze pro ilustraci.
GGreen
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28.11.2010, 20:22

Re: Gumové holínky

Příspěvek od GGreen »

Tak myslím, že jste mě nadobro přesvědčili a utvrdili v tom, že když si je koupím, tak neprohloupím. Není to úplně malá investice na holiny, ale koukám, že se vyplatí.Děkuji ještě jednou.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od michalos »

Perník píše:Než jsem je koupil scháněl jsem Novesty, ale bylo mi řečeno, že Novesta je v konkurzu a vyrábí jen na objednávku. Nyní jsem stejné objevili pod značkou tuším Vulkán ze Slovenska, jsou stejné jen cena je asi o 300,-Kč vyšší.
Chtěl jsem se zeptat zda někdo nemá více zkušeností s těmito gumáky ... tuším že to jsou tyhle jak bylo řečeno: http://www.petex.cz/lovecka-holinka-cha ... kan-788295
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Onďa »

Pánové, zajímalo by mě, jak u tretornů odpovídá "papírová" velikost té skutečné a jak sedí na široké noze (nárt tmám takovej střední, řekl bych :) ). Prodejce sice sídlí za rohem, ale gumáky na kamence nemá a mít nebude. Takže pokud je budu chtít, musím objednat v eshopu a on je doveze. Vím, že je event. můžu vrátit, ale rád bych trefil velikost hned napoprvé..
A nemáte někdo zkušenosti s gumáky značek irish setter nebo hunter? Ty by tady asi bylo v Brně kde zkusit, ale rád bych napřed refernci..
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Gumové holínky

Příspěvek od xHonza »

Zdravím vespolek, potřeboval bych poradit - chci si pořídit nějaké holinky na chození do leče (zatím jsem používal klasické filcáky, ale vadí mi že do nich zezhora padá sníh - poslední naháňka byla díky tomu nic moc). Celé tohle vlákno jsem pročetl a mám svoje pochybnosti co vydrží ty nové měkké holinky s neoprénem. Lečí mínim v našich podmínkách rákos, ostružiny a podobný bordel a obávám se aby to ty tretorny, nebo seals co jsou moji dva kandidáti vůbec vydržely...
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od gonias »

Dneska jsem si dovezl KAMIK Hunter, tak uvidíme jak se osvědčí...

Obrázek


Nicméně bych se spíše chtěl podělit o příběh, kterak jsem se k nim dopracoval:

Zpočátku jsem si vybral holínky SEALS Thermax u nejmenovaného prodejce :wink:
Po zjišťování informací ohledně velikosti jsem objednal č.44(musím napsat, že bez předchozího vyzkoušení, protože je v blízkém okolí žádný prodejce neměl), došly asi za 3 dny, jenže ouha byly tak o dvě čísla větší než moje noha. Ani opravdu teplá ponožka na to nedostačovala. Po telefonické domluvě jsem je poslal zpět, s tím, že mě bude zaslána nově požadovaná velikost 42. No čekal jsem na ně 5 týdnů a to jsem tam každý týden volal.(Údajně nebyla velikost skladem a vázla dodávka, tak sháněli. Další týden jsem tam volal ve středu dopoledne a že mi šéfová zavolá. Odpoledne došla SMS, že posílají vyřízenou výměnu na mou adresu. Už jsem se dost těšil, po otevření balíku jsem však byl o to víc na...ný. Zase velikost 44! Po bližším ohledání krabice jsem si byl jist, že je to úplně ta stejná bedna co mi došla poprvé(způsob mého zalepení byl nezaměnitelný :P ).
Po dalším telefonátu, kde mi bylo sděleno, že je prostě nemají, jsme se dohodli na vrácení peněz.
Dnes jsem je odeslal a čekám, zda peníze dojdou. Celé tohle trvalo od 4.9., kdy jsem je prvně objednal a stály mě 16 set+nějaké drobné. Telefonáty, nervy a cesty na poštu nepočítám.
Naposledy upravil(a) gonias dne pon 05.5.2014, 21:18, celkem upraveno 3 x.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Odpovědět