Gumové holínky

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Gumové holínky

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Všichni to znáte, někdy je třeba obout něco jiného, než goratexy. Vytrvalý déšť, lokality s rašeliništěm, tající sníh. Nezbyde nic jiného než gumáky, do sněhové břečky mi nejlépe vyhovují Novesty, dřív podobné pod názvem Tretorn. Ale v létě tepl. počasí, kdy se i více "nachodí", je problém ať gumáka dobře sedí a není tvrdá jak lyžařská bota. Někdy v říjnu jsem objevil ty "moje" Nora CHAMPION (s javorovým listem) oku líbivé, na noze pohodlné, hezky zelené, cena okolo 1.000 Kč, prostě paráda. Asi při druhé vycházce mi v jedné bylo nějak moc "vlhko" :roll: , při třetí to samé. Malá dírka nalezena, tečou :evil: ! V klidu jsem je vyreklamoval (někdy se to stane). Bohužel před Vánocema zase podobný problém s novýma (stejná značka). Venku začalo přituhovat a já díky pocitu každodenní blaženosti mých nohou (živitelek) v goratexech, na gumcle zapoměl. Tedy do včerejška, když jsem se na ně zadíval v kotelně, kouknu se na podrážku a v levé podrážce zapíchlá asi 3 mm smrková větvička, "ale vždyť mi vlhla pravá", kouknu na ni a tam zapíchlá asi 5mm sm. větvička :twisted: .
Jak jste na tom Vy kolegové? Jaké gumáčky Vám vyhovují (v jaké cen. relaci)?
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od dalas »

Tohle bude asi obecnější problém všech gumáků z měkčí gumy. Já používám (když už není vyhnutí) zelené no name původem z Itálie. Je pravda, že jsou lehké a poddajné. Tím to ale končí. Mám druhý pár a propíchlá podrážka je běžný jev. Jednou mě to v rákosině píchlo tak, že jsem předpokládal, že budu vylívat krev. Naštěstí na noze nic, jen v podrážce díra asi od nějakého trnu. Obdobně v lese mi to propíchla větvička. Dírky řeším tak, že do nich injekční stříkačkou natlačím chemoprén. Bohužel se v nich tak potí noha, že už ani nevadí, že do nich teče. :evil: Co bych taky ale chtěl za 300). Docela dobrý byly s takovým tím šněrováním nahoře, u nich byl ale zase tak úzkej nárt, že když se trochu spotila noha (to asi ve všech pokud totál neplandají), tak jsem myslel, že je budu muset mít na nohou až do rakve. V zimě tahám buď Prabosy nebo Huntery.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Perník »

Já jsem si před letošní zimou pořídil holinky s neoprenem Afars NEO II. Na první dojem pěkný design, ale zkušenost horší. Hned na prvním honě jsem holiny na holeni prořízl o kořen nebo větev a utrhl jednu stahovací přezku. Na druhém honě druhou. Jsou to holinky tak na předstup a ne do tahu. Vrchní vrstva spojená s neoprénem je sice podajná ale asi příliš tenká. Nechal jsem si to od kamaráda zalepit záplatou lepidlem na lepení gurt a dopravních pasů, ale bohužel jak je to měkké a ohýbá se to, záplata se odchlipuje. :(
Než jsem je koupil scháněl jsem Novesty, ale bylo mi řečeno, že Novesta je v konkurzu a vyrábí jen na objednávku. Nyní jsem stejné objevili pod značkou tuším Vulkán ze Slovenska, jsou stejné jen cena je asi o 300,-Kč vyšší.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Gumové holínky

Příspěvek od magoda »

používám la crosse leta ke vší spokojenosti,kvalita podrážka je super ověřeno chytáním ryb na dírkách,dohledám odkaz zašlu :wink:http://www.seeland.com/ strana v katalogu 120-121,jinak ty moje co jsem psal jsou v čr uz prý nedostupné ale tyhle jsou uplně stejné,vím kde v čechách opatřit více do SZ cena 3400kč
Naposledy upravil(a) magoda dne stř 03.3.2010, 10:38, celkem upraveno 1 x.
Standa T
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 16.10.2009, 16:44
Bydliště: Tábor / Vojkov

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Standa T »

Já léta používám do lesa a na práci okolo chalupy černé gomofilcáky od Novesty- v zimě ta filcová nástavba hřeje, v létě přes ni noha alespoň trochu větrá. S propíchnutím nemám problém, spíš popraskají. Pokud je hodně mokro, stříknu filc nějakým nepropro sprejem a dá se v nich i přebrodit potok. Původní vložku vyhazuju a dávám silnější. Dělají se ve 2 provedení - tenčí a poddajnější - mají nižší nárt a pak tvrdší - ty mají vyšší nárt . Ty tvrdší ale cca po roce praskají nad achilovkou - kvalita jde dolů :(
dvojka CZ16/16, Mauser 7x64, + po tátovi dvojka Bajkal 16/16, a letos po strýci Mauser 8x57S
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Perník »

no vím, že jsou tyhle boty odsuzovány jako nelovecké, ale popravdě, léta jsem gumofilcáky nosil a vydržely nejvíc.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Vojta »

Tak já taky přes zimu nosím na krmení, či na vycházku za účelem obeznání pobytových znaků zvěře klasické zelené holinky od Novesty - v zimním provedení s kožíškem a jsem naprosto spokojen (cena okolo 1000 Kč). Propíchlou podrážku jsem u nich ještě nikdy nemněl.

V teplejším počasí nosím holínky made in LIDL, z marketu za 250 Kč a zatím to stačí, nepraskají a ani podrážka zatím nepropíchlá. Plánuju si koupit na teplejší počasí holínky Dunlop ecofort universal green, cena je okolo 500 Kč a mají je třeba zde: http://www.lesazahrada.cz/index.php?nid ... =1&epc=H04

Určitě by jsi neprohloupil s holinkami od Tretornu - ty jsou však v trošku jiné cenové relaci (cca 2 000- 4 000 Kč dle typu). Záleží na tom, kolik by jsi do nich chtěl investovat. K nahlédnutí např. zde: http://www.tretornshop.cz/gumovaobuv.htm

Na čekanou mám také Huntery - v těch ale čistě jen sedím, na chození mám holínky. V těch se noha tolik nezpotí.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Gumové holínky

Příspěvek od kabát »

Já mám TRETORN SETTER, holínky vysoké nad lýtko, mám je už dlouho, minimálně 5 let, možná víc.
Super pevná podrážka, s hrubým vzorkem, takže chodidlo netrpí pří dlouhé chůzi, zesílená po kotník, potom neopren a nahoře stahování aby neskákaly a nenabraly sníh. Dokonalé boty hlavně do sněhu - je v nich parádní teplo, chodím v nich i do leče, samozřejmě do mokra a bláta. Odjezdil jsem v nich i 14 dní na koni v rusku.
Jasná volba - příště beru opět TRETORN, peněz nelituju.
Po delší chůzi v zateplených NOVESTAch bolí nohy jako čert - měkká podrážka.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Vojta »

Jsem rád, že kabát potvrdil kvalitu holinek od Tretornu o kterých jsem psal. I já mám od jejich majitelů jen pozitivní ohlasy. Škoda že jsou tak drahé.... na druhou stranu - za kvalitu se platí.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Leon »

já mám na léto Novesty u tech jsem musel vylít patu silikonem protože se po dvouch letech propadla :? a na zimu o trošku větší Seals Thermax ty jsou postupně od vrchu zesílený tak jsou pevnější zatím je mám dva roky a maximální spokojenost teplý a ododlný http://www.sealsdistributor.com/new/leis_thermax.html
CZ 550 american 308win.
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Dnes po telef. s prodejcem těch nešťastných "Nora". Bez problémů je vyreklamujem jsem asi 7. případ, už je neobjednává a nabídne jiné :wink: . Uvidím co bude mít skladem. Příště Tretorn nebo La crose, ikdyž ty Dunlopky za tu cenu (počkám na reference)? :wink:
TO Perník, taky už jsem několikatery filcáky sedřel (výběr nebyl), ale už nechci, nesedí mi na noze a když jsem měl typ s vlnkováním na podrážce, tak to bylo na zabití, hlavně na sněhu :). Jestli jsou myslivecké, nebo ne, je mi fuk, máš to stejné jak se ZH-čkem (to víš, že jsem takových řečí na boty a flinty slyšel :roll:)
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Gumové holínky Vulkan

Příspěvek od Lotr »

Já nedám dopustit na gumové holínky Vulkan Neoprén. Ty první jsem nosil 6 let v létě v zimě, na zahradu, na ranní čekané, na hony, občas i v práci. Vyřadil jsem je, když mi nešťastně praskly vzadu na patě ve švu. Bez váhání jsem koupil jsem znovu stejné. Neoprén uvnitř krásně bere pot, když do nich nateče náhodou voda, tak je prostě vypláchnu a nechám vyschnout, když se umažou zevnitř tak to samé, zima je v nich pouze ve velikých mrazech, když se dlouho stojí na místě. Jediný nepřítel je silný mráz, sníh a namrzlé větve, při lezení do kopce jsem byl furt na zemi :D Ale jinak všichni moji známí vědí, že já na tyhle gumovky nedám dopustit :

Obrázek
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Fery »

Souhlas v Lotrem. Také mám tyto holinky a jen spokojenost. Jdou nosit cely rok a vydrží dost. :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Hunter »

Ja jsem take zastancem Tretornu, ale posledni dobou mam spatne zkusenosti. Nosim leta TRETORN SETTER, prave kvuli jejich vysce a pevne podrazce, ale jiz u dvou se mi stalo, ze docela brzy popraskaly, posledni dokonce po jednom roce, a pritom mely dostatecnu peci (hlavne ulozene v chladku, ne jako to nekde nechave stat u dveri na slunicku). Tak ted nevim, co budu kupvat :?
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Gumové holínky

Příspěvek od kabát »

to Hunter - tak to mě nepříjemně překvapuje, moje TRETORN mám víc jak 6 let, nestarám se o ně vůbec, umyju je jen když jdu do společnosti, jen si je opatrně vyzouvám abych neutrhl patu, mám vysoký nárt a tak jsou při zouvání těsné.
Asi udělali nějakou inovaci, kdo dnes vyrábí výrobek co by vydržel.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Odpovědět