Jaké celoroční boty?

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Stopař »

Tak to je super - takový přístup se u nás (ČR) vidí málokdy. Přitom reklamace je u značkového zboží - dle mého - jen problém dotyčného prodejce. Výrobci jsou myslím si bezproblémoví (alespoň Zeiss, Swarovski, Leica...) Jinak já boty reklamovat ještě nemusel (Baffin, Kamik, Meindl) no a obyč gumáky Novesta - ty neřeším, až je po nich, koupím nové :mrgreen: Ale nedávno jsem viděl, že už dělají i neoprény... asi to prubnu... omluva za OT
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od tornádo »

Já používám téměř celoročně kožené kanady.Nějak si nedovedu představit že bych dal za boty přes 5 tisíc a potom bych se bál projít každou větší louží nebo procházet trním atp.Poctivě se o ně starám a nikdy mně nezradily bez ohledu na počasí.
http://www.army-shop.cz/index.php?actio ... revstart=0
Naposledy upravil(a) tornádo dne ned 26.9.2010, 18:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od radekbartik »

kde jste prosim zjistili tu dozivotni zaruku na Vibram, mě účtovali v Meindlu za vyměněnění popraskaných podrážek cca 2000,- :( :( :( navíc telefonické jednání s nepříjemným pánem z prodejny Meindl
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od klouda »

V pražské pobočce Meindlu na Smíchově? O co přesně šlo? Díky
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od radekbartik »

jo jo Praha, popraskala mi podrazka na obou botach Meindl Glockner GTX a bylo mi receno, ze se na to zarucni ani pozarucni opravy nevztahuji a navic mi pan nauctoval samozrejme bez dokladu 200Kc za umyti podrazek
a po roce uz zase popraskala ta obsazka po obvode bot...
Uživatelský avatar
chitus 123
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pon 25.1.2010, 23:33
Bydliště: Jižní morava

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od chitus 123 »

Zdravím Vás kolegové.
Nemáte náhodou někdo zkušenosti s těmahle http://www.chiruca-cz.cz/sindex.php?men ... akc=detail
Nemusí to být přesně tyhle,jde mi o to zapínání boty.
Naposledy upravil(a) chitus 123 dne stř 29.9.2010, 19:06, celkem upraveno 1 x.
Nikdo není tak bohatý,aby si mohl koupit svoji minulost.
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od zeman733 »

a co takhle nové vojenské kanady s Goretexem.... na netu se dají objevit kolem 5000,- , já je nedávno koupil od jednoho vojína za 2000,-

citace:
Boty polní 2000 ECWCS
Boty ECWCS (=Extended Cold Weather Climate System, česky tedy systém do extrémně chladných klimatických podmínek) jsou bezpochyby nejkvalitnější a asi i nejpohodlnější boty které AČR používá. Mají membránu Gore-tex (pro správnou funkčnost je doporučeno k nim používat ponožky 2000 TERMO (nebo jiné funkční ponožky), podšívku Cambrelle, stélky Vildona Drisole a podrážku Vibram
domácí v zbranenaobjednavku.cz
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od vesrad »

Boty 2000ECWCS jsou docela dobrý, ale občas mám pocit, že do nich našili ten Goretex obráceně. Šíleně se v nich potí nohy. Za cenu 5000 bych to nekoupil, to se dají sehnat určitě lepší boty. A se současným omezením nákupů výstroje v armádě asi brzo dojdou zdroje prodeje o vojáků za 2000 Kč....
Koupil jsem v zahraničí za 150 Usd vysoký Meindly a nedá se to porovnat. Meindl je o třídu výš. A špatná zkušenost s reklamací bude podle mě jen lenost prodejce a zkoušení co si může dovolit. Trval bych na zaslání k výrobci. Jinak poslat na ČOI.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od zeman733 »

Boty polní 2000 ECWCS

praktické zkušenosti :

po několika honech, naháňkách a vejšlapech mohu tyto boty doporučit. Nohy se v nic nepotí, po vyšlápnutí pěkně drží na noze, voda se dovnitř nedostane ani po několika hodinách v zabláceném terénu, brodivost vyzkoužena trochu nad kotníky - sucho, ...

nemohu srovnávat s Meindlem, ale dle mně velmi pohodlné a kvalitní boty

uvidíme jak budou vypadat za rok....
domácí v zbranenaobjednavku.cz
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od kasari »

Mám 2 roky Mendly Island, ale nemůžu je chválit jako ostatní. Jednak tam žádný vosk nevydrží a mohl jsem je nahřívat, sušit fénem a voskovat opakovaně, stejně se vosk v mokré trávě po několika hodinách setře. Někdy i propouští a při delší chůzi hlavně v kopcích mě strašně pálí paty. Pořád jsem čekal, že to přejde, ale jen se to zhoršuje. Jediný pocit, co z nich mám je utrpení...
Jejich polobotky, co mi přišli z Cabelasu jsou perfektní, ale Islandy už nikdy...
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od radekbartik »

v podstatě úplně stejná zkušenost s tím voskováním jako KASARI :-((((
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od tibi1 »

Jasom to spravil tak ze som topanky riedidlom odmastil od stareho kremu a kupil v beznej drogerii spray na kozene topanky (hnedy, cierny tie maju furt) potom som topanky prestriekol opakovanymi dvoma troma vrstvami a po totalnom vyprchani acetonu som ich znovu naboxoval. Mal som v dazdi a rannej rose pokoj tak mesiac ale zazrak sa nekonal a potom to premokalo znova samozrejme v mieste zhybov a sitia
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od kasari »

Používal jsem NikWax, různý impregnační spreje, vosky od firmy Obenauf´s z USA a všechno k ničemu. Kdybych ty boty kupoval, už bych je vrátil.
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Georg.H »

Boty polní 2000 ECWCS
jsem měl cirka 3 roky skoro denně používané, lepší obuv sem zatím neměl a ani hledat nebudu
už sem si je koupil znovu..
dají se sehnat od 1 tis do 2500 tis.
já kupoval na ačku už troje...
chce si to tam hlídat..
jo a krémovat jedině krémem co je na tom určen,jinak nebudou fungovat
ponožky jedině termo...
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od motolada »

Moje výbava http://www.prabos.cz/cz/8-produkty/3-pr ... inter.html
Nikdy jsem nic lepšího neměl,průnik vody neexistuje to ani v potoku!Noha se nepotí,nosím je celý rok,akorát trochu vržou,v noci mě to štve a mají tvrdou podrážku co klepe na silnici.Jinak palce nahoru.
Odpovědět