zimní boty na posed

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od fesoj »

Nejlíp až do palce. Pak Tě problémy s vrzáním bot určitě přestanou zajímat :lol:
Sorry za OT.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Reno »

Já si před lety "do terénu" také pořídil boty s membránou, abych si i za nepřízně počasí vychutnal přírodu se suchýma nohama... 8) Při nákupu jsem však podcenil opravdu důkladné otestování a tak jsem si sice pořídil botky dobře mi padnoucí, pohodlné při chůzi i na vzdálenosti v řádu desítek kilometrů, dobře odolávající i těm nejhorším klimatickým podmínkách, navíc v s přírodou ladících barvách - jenže jak jsem záhy zjistil, při chůzi tiše vrzaly... :x Tedy tiše - ve zvukové kulise lidské civilizace to člověk téměř neregistroval, ale v lesním tichu to bylo duševní utrpení, měl jsem pocit, že to slyší zvěř široko daleko... :cry: Potkat mě sám Vinnetou, musel by si nad tou nemožně hlučnou bledou tváří s opovržením odplivnout... :lol: :oops: Naděje, že to po řádném "rozchození" nových bot samo přejde, byla samozřejmě planá a jelikož všechny možné i nemožné triky, jak se toho vrzání zbavit, prakticky nezabraly, přesunul jsem ony botky do kategorie "no-hunting" turistické / pracovní obuvi, kde k jejich cti spolehlivě slouží dosud. :)
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Perník »

píchej odkud chceš, hlavně se tref!!! :D :D :D
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od roedear »

Zdravím - úplně stejná zkušenost s vrzajícími Prabosy jako má Reno - každá šoulačka vás přiblížila do Bohnic víc než by bylo zdrávo :twisted:
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od kounek »

V pátek jsem byl v prodejně Petex v Jihlavě podívat se na nějaké teplé zimní boty, líbily se mi tyto:

http://www.petex.cz/myslivecka-obuv-s-5 ... dator-seda

zkusil jsem si je, seděly perfektně, ale prodavačka se mě hned zeptala, jestli je chci na práci nebo na lov, když jsem řek, že na lov, tak mi rovnou řekla ať si je nekupuju, že podrážka s Vibramem prostě vrže, že to je pohodlné na chůzi, ale je to prostě hlučné. Radši prý ať si zkusím tyto, že prý mají lépe konstruovanou podrážku bez Vibramu, která nevrže:

http://www.petex.cz/obuv-altaj-s-01654-hneda-goretex
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od rimar77 »

no já teda mám 3 různé boty od Meindla nebo jak se to píše s mebránou a nevržou mi ani jedny a Foresty považuju za nejlepší celoroční botu co jsem poznal, na čekanou v zimě nejsou ale jinak v nich chodím za každého počasí celej rok a nemohu říct jedinou výtku
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Toma »

A co boty Labrador cena kolem 2300.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Reno »

kounek píše:...prodavačka se mě hned zeptala, jestli je chci na práci nebo na lov, když jsem řek, že na lov, tak mi rovnou řekla ať si je nekupuju, že podrážka s Vibramem prostě vrže, že to je pohodlné na chůzi, ale je to prostě hlučné. Radši prý ať si zkusím tyto, že prý mají lépe konstruovanou podrážku bez Vibramu, která nevrže:

http://www.petex.cz/obuv-altaj-s-01654-hneda-goretex
Odstup satane! :shock: :cry: :lol: To jsou ony! :lol: :lol: :lol: Ale pravdou je, že já je kupoval v trochu jiném barevném provedení a x let nazpět, takže už to třeba mají vychytané, když to nabízí přímo jako loveckou obuv... :D Každopádně doporučuji pořádně otestovat :idea: :wink:
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Zbrojovák »

Já mám léta kožené kotníkáče z prabosu s Vibramem a Gortex a ze začátku mi vrzal jen jazyk v botě, poctivé mazání to zpravilo, teď už nevržou ani když nemažu, asi se to ošoupalo. Ale známý měl jiný model a tam mu po čase začly vrzat podrážky a Vibram tam neměl. Takže je to vždycky loterie, ideál je asi vzít nějaký vyloženě lovecký model (renomované značky), kde už to má firma odzkoušené.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
lada barvar
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17.11.2008, 19:14
Bydliště: olomoucko

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od lada barvar »

Univerzální boty dle mého názoru prostě bohužel neexistují. Na čekání jsem si pořídil Baffin Apex, na šoulání mám Meindly. Ty Baffiny mám prvním rokem takže v testovací fázi. Uvidíme co předvedou při nižších teplotách. :shock: :wink:
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od tonny »

Pročítal jsem si tohle téma, neboť je to klasický problém zimních lovů. Zkoušel jsem různé boty, testovány do - 40°C, ceny do 3.000,- a pořád to nebylo ono. Když se šoulá, dá se to ale jak si člověk sedne, do dvou hodin už musím hýbat prsty na nohou a kontroluji čas, abych dodržel alespoň to minimum co jsme se s kolegou domluvili. Nakonec bylo jasné rozhodnutí, jít do pořádné obuvy. Z fóra jsem prohlížel Baffin nebo Kamik. Boty jsem si chtěl vyzkoušet a tak padla volba na Kamik. Mají je kousek od Brna v Ponětovicích (U100). Jsou to řádné sněhule ale dá se s nimi řídit (tereňák). Zkoušel jsem je zatím 2x, jednou 0 a -2°C ale už i to bylo jasné, že jsou výborné. Chce to samozdřejmě jedny termoponožky. První den s kolegou něco přes čtyři hodiny - on na posedu, já na židličce u kukuřice. Kolega by to dávno ukončil kdyby mu tam nechodili divočáci (slovil), já se už na hodinky nemusel koukat. Říkal že už nevěděl co s nohama dělat, já bez nejmenších problémů. Druhý den jsem seděl na sedačce 5h a bez nejmenšího problému. Dnes se s Kamik Everest těším opět na lov. Jen lituji, že jsem za ty léta zimních lovů utratil peníze za spoustu levných u prodejců zaručených zimních bot které nefungují.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Toma »

Do -40C°je prý údaj pro trvanlivost materiálu, ne kolik v tom člověk vydrží.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od fesoj »

Toma píše:Do -40C°je prý údaj pro trvanlivost materiálu, ne kolik v tom člověk vydrží.
Tomu bych věřil. Každý máme jiný tepelný metabolismus.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od tonny »

Toma píše:Do -40C°je prý údaj pro trvanlivost materiálu, ne kolik v tom člověk vydrží.
Taky mi ty testy některých výrobců tak připadaj. Slušný výrobce dělá a uvádí dle norem. Tedy v obuvy kategorie D (outodor, nejzatěžovanější) by měl být komfort po dobu 120-ti minut. Je to ale při chůzi, ne u vysedávání na posedu.
Pozor také odkud výrobce je. Pokud maj suchou zimu, nemusí to být vhodné do našich podmínek. Proto jsem volil kanadského výrobce.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od michalos »

Zdravím vyznavače dlouhého sezení v zimních měsících,
chtěl bych se zeptat jaké jsou tohle boty : http://www.lovecke-potreby-letovice.cz/ ... v/control/
mám za to, že Baffiny ale kdyžtak mě vyveďte z omylu + nějaké zkušenosti nebo doporučení ano vs. ne sedávám většinou v zimě 5 hodin +- hodinu...i když poslední dvě prasátka mě přišli přesně na minutu 20:05 ale i tak mám rád dlouhé sezení... 8)
Odpovědět