Jaký hubertus?

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Mr. Fox »

Ok díky moc ;)
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Toma »

Nedávno sem viděl na zastávce autobusu fotříka ve starodávném poctivém huberťáku po kolena.Povídám borcovi co sem s ním jel okolo "takový huberťák poctivý bych potřeboval,ten už se dnes neďelá"a on prý to nemyslíš vážně ,to bych na sebe v životě nedal(není myslivec). Byl sem kdysi u kamaráda lovit ,už je to tak 15-16 let,a ráno nás (mě)překvapil 7stupňový mráz.Nebyl sem na to připravený ,a tak mě půjčil starý lesácký zateplený huberťák s tmavě zelenýma manžetama a límcem ,délka pod prdel.Byl mě malý a těžký jak kdybych nesl pytel cementu.Než sme došli po tmě přes les k posedu měl sem toho dost.Ono to udělala i ta nepohyblivost v něm ,ale jinak na to sezení by byl dobrý.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od fesoj »

No to nebyl asi klasický hubertus, ale lesnický tříčtvrťák. Mnohem parádnější, líbivější, ale pro běžné použití při každodenní práci v lese nebo pro myslivost též mnohem méně praktický.
Kritériem pravdy je praxe.
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od mrazík »

No já loni řešil problém podobný. Po létech používání jse mi začal hubertus rozpadat :lol: a manželka mi řekla, že to už opravovat nebude, prý ani v lese nebudu dělat ostudu. Objel jsem nějaké obchody a pořád to nebylo ono. Tak jsem zavola do Otavanu Třeboň a hle mám zase svůj starý huberťák jak z partesu. Jenom ta dodací lhůta byla trochu delší ( 4 měsíce ), kvůli materiálu. I s poštovným to bylo za 2500,-.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Mr. Fox »

Takže třeboň dělá takový ty klasický hubertusy.... ty starý těžký?? teploučký?? Mohl by sem dát fotky mrazíku??
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od kounek »

Tak jsem byl u té paní Ganzvolové v Markvarticích.

Ohledně Hubertusu mám jednu dobrou a jednu špatnou zprávu.

Ta dobrá je, že se mi líbí jak materiál podšívky (ukázala mi ho na ruli, je měkkný, připadá mi prodyšný) tak ta hubertusovina. Ukázala mi i celý kabát (nezateplený), zpracování perfektní, ptal jsem se jí, prý je dělá i pro nějaký obchod, ale nevím pro jaký.

A teď ta horší. Má tolik objednávek, že když se tam dnes zastavíte, tak vám jej vyrobí na začátku Ledna. Prý dělá 2 hubertusy denně a má práci až do ledna... :shock:

Jinak měla tam na věšáku různé věci které nabízí, vypadalo to perfektně. Ptal jsem se jestli si můžu na ten kabát vymyslet něco zvláštního, říkala že když budu chtít kapsu u kolen ze zadu, tak že mi ji tam klidně udělá... :D
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Mr. Fox »

Přemejšlim k čemu by tam ta kapsa byla?? :D ale je to fajn že udělá kapsy jak chce zákazník. Když si vemu co vše s sebou tahám... baterku, nůž, tažný lanko, telefon, doklady, plombu, kapesník, klíče.... kapsy sou potřeba
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od kounek »

U kolen bych ji taky nepotřeboval, ale říkala, že spíš si chlapi nechávají dát víc vnitřních kapes, po venku prej moc kapsy nedává...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Mr. Fox »

Venku bych chtěl akorát kapsy na ruce. A možná dvě zvenku na prsou na vábničku a telefon. Ale zbytek zevnitř. Každá kapsa je je překážka při prolezání roštim. Jo ještě k paní Ganzvolové dopisoval jsem si s ní přes email a je hrozně ochotná ty co to maj dál tak posílá vzorník látek poštou ;)
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Vojta »

Omlouvám se,ale delší dobu jsem tady nebyl. Zrovna si ho beru a vyrážím s ním na prasátka. Já ho mám od loňska, proseděl jsem v něm několik mrazivých nocí a je v něm super teplo. Mám hubertus se zateplením. je silnější, tedy i o něco těžší. Dvě hluboké kapsy na ruce a dvě vnitřní-náprsní na zip, abych nic při předklonění nevysypal. I když sněžilo - mokrý sníh, nepociťoval jsem, že by nějak výrazně nasakoval vodu. Komu jsem ho ukázal, ten z něj byl nadšený. cena 3 tis. Kč je myslím oproti těm slabým hrůzám co prodávají v obchodech okolo 2500 Kč velice slušná cena. Ovšem ta čekací doba je dlouhá - už je sezóna. Já si ho nechával šít tuším někdy v srpnu nebo září a to byla dodací lhůta 14 dní. Nemohu říct křivého slova - jsem absolutně spokojen!
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od mrazík »

Vyfotim a dodám sem.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Mr. Fox »

Včera mi přišel vzorek tý hubertusoviny a příjde mi to docela dost slabý látka má tak cca 3mm sílu :shock: ale asi si ho obědnám když řikáte že v něm neni zima ;)
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Zbrojovák »

Hubertus je pěkná věc, leč musím po létech říct - do určitého terénu a počasí nepraktická. Koupil jsem kdysi Hubertus od Afarsu (hubertusovina v dobré tuhé kvalitě), o několik čísel větší. nechal jsem si dodatečně našít 2 vnitřní kapsy, zkrátit rukávy, našít knoflíky z parohu. Vyšlo mě to bratrů na cca 5tis kč.
V té době jsem lovil v mírně zvlněné polní krajině takže na procházky za pěkného počasí dobré, teplé, líbivé - spokojenost. Ta opadla když jsem začal lovit v jelenářské kopcovité honitbě, kde je každé kilo navíc při pochodu terénem znát. když se dnes vrátím ze zimní šoulačky, kde projdu pár houštinama, kilometry lakatošovek, nedej bože když prší nebo padá déšť se sněhem. Kabát váží snad 15kilo. Nehledě na to že když musím projít nějakým vyšším maliním, haluzemi, neustále se mi kabát motá pod nohy (mám jej do půl lýtek), chůze je namáhavá a otravná.
Po těchto zkušenostech z terénu musím říct že za těch 5tis jsem si radši měl koupit kvalitní bundu s membránou. Je mnohem lehčí, v terénu obratnější. Pokud chce člověk i čekat, tak si veme do batohu malou lehkou deku přes kolena a výsledek je stejný.
Můj názor je, že dnes už jsou materiály někde jinde. Lehčí, teplejší, nepromokavé, ale kdo chce klasiku - klidně mu ten svůj zánovní klasický Huberťák přenechám :wink:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Mr. Fox »

No tak já sem si zjištoval do podrobna co to je za hubertusovinu co paní používá a je to nějaká technologie dutech vláken nebo čeho si... a na tom je nanesená slabá vrstva hubertusoviny.. takže to vypadá jako hubertus ale je to moderní tkanina která dobře izoluje ;) takže si udělám radost pod stromeček v únoru :D
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od roedear »

A jak chlapi řešíte velikost?? Já mám poměrně atypickou postavu, vše co si kupuju je XXXL někdy ještě jedno X navíc. Ne že bych měl 150 kg :mrgreen: , ale mám dlouhé ruce a široká ramena, takže mi většina věcí končí nad zápěstíma a pokud to jsou kabátky, tak mi to nekryje pořádně bedra. Mám starý hubertus, který nosil někdo jiný, měl ho do půli lýtek, já nad kolena :D takže co si nevyzkouším, že mi sedí, to nekupuju :(
Odpovědět