Myslivecká kamizola vs. maskáče

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
duke
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: stř 17.1.2007, 18:38

Příspěvek od duke »

jasne to je robene koli bezpecnosti,to musi vidiet aj slepi :lol: ta oranzova az taha oci.podla mna by to malo bit povine urcite bi bolo menej nehod.tie vesty su nasite na bundach,ale daju sa zohnat len same vesty.ta bunda vyjde nejakych 5 500 czk a nohavice kolo 5 000czk.urcite to nestoji tolko kvoli tomu ze je tam ta oranzova farba.
su aj bundy cele oranzove z vzorom konarov,listov,kory stromu.ja myslim ze tie ceny su priatelne,co vy natož
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové já jsem letos vybavil honce vestama zelenýma od přátel z východu.Moc jsem z toho radost neměl tradice jsou tradice,ale můžu říci,že ta zelená je lepší jak oran?ová.Takovej přehled o honcích v leči jsem nikdy neměl.A jim skončilo za?ívání a chození po hromadě.takže doporučuji.
http://img111.imageshack.us/img111/5949/pb250092si0.jpg
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Je jedno jakou to má barvu,hlavně aby to splnilo svuj ukol,což obě vesty splnují a votom to přeci je. :)
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

kosmík píše:Já jsem v oblíkání dost konzerva - ale výstrašný vesty "pro leč" při naháňce jsou podle mě vynikající věc. Setkal jsem se i s decentním rozdáním oran?ové pásky na klobouk každému účastníkovi a nikdo se nad tím nepozastavoval. Ono je to při tom lámání mezi větvema fakt vidět jako první :roll: A na rozdíl od maskáčů a montérek (by? zelenejch) se dá ta vesta po leči snadno sundat 8)
Jo jo, tak nějak to vidím i já. :wink:

to Jakub203: Plný souhlas, tradice jsou tradice a určité hranice je třeba respektovat. U mě vedou tradiční barvy a materiály, jak při osamělých tak při společných lovech. Něco jiného je třeba práce v honitbě nebo brigáda.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Tradice se musí dodržovat,k nám jednou za rok jezdí na hon na drobnou host a ten je celej v maskáčích ,myslím že je to vzor 95 ,o klobouku nemluvím ve stylu americké armády.Kdybych byl hospodář tak mu to vytknu a jestli by v tom přijel i na další hon tak bych ho vykázal.
duke
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: stř 17.1.2007, 18:38

Příspěvek od duke »

treba rozoznat americke vojenske maskace a americke polovnicke oblecenie.ja myslim ze je tam velky rozdiel.
skuste sa popozerat po inych statoch co sa nosi-napr.Dansko,Svedsko,Anglie,Belgie a ine.vsetko to ide dopredu len unas to stoji alebo ide dozadu
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

duke píše:treba rozoznat americke vojenske maskace a americke polovnicke oblecenie.ja myslim ze je tam velky rozdiel.
skuste sa popozerat po inych statoch co sa nosi-napr.Dansko,Svedsko,Anglie,Belgie a ine.vsetko to ide dopredu len unas to stoji alebo ide dozadu

Byly to naše maskáče vojenské a ten klobouk mě připomínal americkou armádu ale to je jenom přirovnání.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Jo a to jste neviděli,když jsme táhli asi6km dlouhou leč ?irokou asi 300m do podkovy.Střelci po křídlech a já s honcema v prostřed.Z každé strany silnice.Jak reagovali řidiči,když viděli tolik ?abiček.Nohy padly z plynu dokonce mi kámoš volal na mobil,že slyšel jak u nás spadlo letadlo,druhej volal koho přejeli na kolejích když je tam tolik policajtů.To jsem měl tich honců 14.
duke
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: stř 17.1.2007, 18:38

Příspěvek od duke »

Pepa píše:
duke píše:treba rozoznat americke vojenske maskace a americke polovnicke oblecenie.ja myslim ze je tam velky rozdiel.
skuste sa popozerat po inych statoch co sa nosi-napr.Dansko,Svedsko,Anglie,Belgie a ine.vsetko to ide dopredu len unas to stoji alebo ide dozadu

Byly to naše maskáče vojenské a ten klobouk mě připomínal americkou armádu ale to je jenom přirovnání.[/quote





nemyslel som to tak ze neroznas americke maskace od slovenskych.
ja len som chcel povedat svoj nazor na oblecenie.
mozno ze to roby aj vek starsi ludia sa drzia tradicie a nosia to co sa nosili pred 20 rokmi.ti mladsi by aj chceli ale sa boja kritiky tych starsich.
to je pesne ako v mode,mlady nosia to co je nove(modne),starsi zase to naco boli nauceny za mlada.
mlady pojde do baru v potrhanych dzinsach,ale starsi nie-zda sa mu to nenormalne.
tak niejak je to podobne s polovnickym oblecenim.
tradiciu treba respektovat,ale nie do nekonecna(raz sa to prelomi)
duke
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: stř 17.1.2007, 18:38

Příspěvek od duke »

co si myslite na vystrazne vesty na polovackach?Su potrebne pre vecsiu ochranu a bezpecnost?
vhool

Příspěvek od vhool »

nejsem vylozene zastancem tradic co se tyka odivani pro vykon myslivosti.na individualni lov at si chodi kdo chce v cem chce ale na spolecne akce by to melo mit urcitou kulturu a tradici.ovsem vesty vitam vice nez vrele.neni to predsi proti tradici nebo z frajeriny ci rozmaru ale pro bezpecnost nas vsech a na vyradu nebo nastupu to jde dat do kapsy.navic si myslim ze je nejvyssi cas skoncit s "tradici"postrelenych kolegu z duvodu "ja ho nevidel".tot muj nazor na tradicni odev pri spolecnych honech. :wink:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Můj názor je následující. Co se týká odívání v myslivosti jsem tak nějak na vá?kách. Tradice vs. modernizace. Ale co mě vůbec nebere, ale spíše vytočí jsou ty americké poblbliny (něco jakoby ty maskáče atd.). když mi někdo přijde s jiným střihem uniformy, klobouku atd. tak to beru. prostě musíme dát té modě trošku volnosti. Ale pořád se musíme držet těch tradic. (zelená a ne maskáče). K těm vestám. Vůbec to nepova?uji za jakékoliv porušení tradic. A kdo to tak vidí, měl by se trošku nad sebou zamyslet. vždyď ten člověk pod tím má vše dle tradic atd. A toto je jen bezpečnostní doplněk, který by se měl respektovat a dle mého názoru by měl být povinný alespoň na naháńkách. můžu vám říct, že se skutečně lépe drží řada a toho souseda v klidu zahládnete v hustém lese i na větší vzdálenost. A pokud si toto někdo neuvědomuje a bude tvrdit něco v tom smyslu, že každý si zodpovídá za ranu sám a sám za sebe, že musí držet řadu, a že to šlo do teď i bez toho, tak proč s tím (jak to tvrdil někde na jiném fóru, tu?ím radíme si). Tak si myslím, že ten člověk vůbec, ale vůbec neví o čem mluví, protože zrovna o to tu jde. A na předstupech bych zavedl alespoň ty pásky na hlavu. Ona ta zvěř je přeci barvo slepá (jestli se neprokázalo již něco jiného :wink: ) A mám dokázané, že takto vymóděnému borcovi v klidu přišla liška.

Z těch barev je skutečně výhodnější ta fosforově zeleno-?lutá, protože jde vidět na větší vzdálenost. Mám to vyzkoušené, kdy jsem měl na jednu stranu zelenou a na druhou oran?ovou. Viděl jsem zelenou a oran?ovou již ne. Na stejnou vzdálenost. Toď jest můj názor.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Bezpečnost lidí je nadřazena všemu i tradicím.Byl jsem na takovém lovu kde honci měli oran?ové vesty a říkám je to paráda a jsem pro povinné používání na společných lovech.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Souhlas,bezpečnost je na prvním místě.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

ja si pamatuju, kdyz po revoluci bylo vice fotek z lovu v zahranici, kde byly prave vyfoceny pouzivane vesty nebo prouzky (hlavne ve skandinavii). tehdy jsem si rikal, ze to jsou hastrosi :shock: no, a ted se jim omlouvam a davam za pravdu. hodne lovcu je neukaznenych a nestoji na jednom miste - clovek pak nevi, co sledovat drive, kde je kolega, nebo zda jde nejaka zver :? podarilo se mi v nasem sdruzeni prosadit, ze mame alespon prouzky na klobouky. i kdyz ze zacatku byly jen usklebky a kecy, ted uz je to povinnosti pro vsechny lovce, kteri se lovu ucastni.
jinak co se tyce tradic, jsem konzervativec - pro mne osobne je tradice tradici... a barva je jasna :D neco jineho je ale kvalita obleceni - moira, windstopper, gore-tex atd.... to vse se ta sehnat v "nasich" barvach a ja sam si uz ani nedovedu predstavit sedet v zime x-hodin na cekany a nemit toto vybaveni...
Odpovědět