Myslivecká kamizola vs. maskáče

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Sorry ale nevidim zásadní rozdíl mezi US BDU (Battle Dress Uniform) a US loveckým oblečením, faktickej a propastnej rozdíl je v tom že Amerika je velmi mladá jak v historii tak tradicích oprati starému kontinetu a naši pojetím tradic a zvyklastí utvářených po staletí. TO že se americký lovec oblekne do maskáčů "Realwood" sedne na čtyřkolku a jde lovit je prostě jejich kultura a jejich věc.....naše kultůra a to včetně oblékání se řídí našimi zvyklostmi, jsou to dva rozdílné světy ........ Evoluce ale né revoluce!!! Nové technologie a materiály, komfortnější oblečení, kvalitnější zbraně a optika ale vše se dá a je vyráběno i v tradičních tvarech a střizích. Podívejte se na myslivost v Německu nebo Rakousku jak ortodoxně dodržují tradice, jaký nosí hadry a jaký maj flinty.....každej absolvent kuzu musí umět troubit základní singnály. Je to prostě tradice a neni důvod lézt do prdele američanům a nosit maskáče.
Co se týče reflexních vest, je super že se to tu pomalu chytá jedná se o naší bezpečnost o bezpečnost našich čtyřnohých kamarádů právě (omlouvám se ale tak to opravdu často bývá) před kovboji v "maskáčích". Na společných lovech kde se používají kulovnice by to mělo být pravidlo- pásek na klobouk pro střelce a vesty pro honce, obojky pro psy - je to sice hnusný ale když se pak někomu troubí poslední halali tak je to strašný.....
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

To jakub:souhlasim s tebou co se tyka odivani na spolecnych akcich ale to co nosim na individualni lovy je moje vec.co se tyka ctyrkolek a podobnych vynalezu tak jsem jenom pro a ne kvuli tradici ale kvuli ochrane prirody.vzpomen jenom na silene koleje vyjete v honitbach od stodvacitek,felicii a ziguliku a podobnych priblizovadel nehlede na obcas prorazenou vanu a litry oleje.take traktor v hontbe udela svoje.navic neni to v technice ale v lidech jak to ci ono pouzivaji.jeste se vratim k odivani.spolecne akce jsou jasne ale uz se vidim jak se plazim rakosem k ochozu v hubertusu nebo kdyz v hubertusu zmoknu.driv jsem to praktikoval a opravdu uz to nemusim. :wink:
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

jakub203 píše:Sorry ale nevidim zásadní rozdíl mezi US BDU (Battle Dress Uniform) a US loveckým oblečením, faktickej a propastnej rozdíl je v tom že Amerika je velmi mladá jak v historii tak tradicích oprati starému kontinetu a naši pojetím tradic a zvyklastí utvářených po staletí. TO že se americký lovec oblekne do maskáčů "Realwood" sedne na čtyřkolku a jde lovit je prostě jejich kultura a jejich věc.....naše kultůra a to včetně oblékání se řídí našimi zvyklostmi, jsou to dva rozdílné světy ........ Evoluce ale né revoluce!!! Nové technologie a materiály, komfortnější oblečení, kvalitnější zbraně a optika ale vše se dá a je vyráběno i v tradičních tvarech a střizích. Podívejte se na myslivost v Německu nebo Rakousku jak ortodoxně dodržují tradice, jaký nosí hadry a jaký maj flinty.....každej absolvent kuzu musí umět troubit základní singnály. Je to prostě tradice a neni důvod lézt do prdele američanům a nosit maskáče.
Co se týče reflexních vest, je super že se to tu pomalu chytá jedná se o naší bezpečnost o bezpečnost našich čtyřnohých kamarádů právě (omlouvám se ale tak to opravdu často bývá) před kovboji v "maskáčích". Na společných lovech kde se používají kulovnice by to mělo být pravidlo- pásek na klobouk pro střelce a vesty pro honce, obojky pro psy - je to sice hnusný ale když se pak někomu troubí poslední halali tak je to strašný.....

Todle klidně podepí?u...líp bych to nenapsal!
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

V podstatě s Jakubem203 souhlasím. dodržování tradic i v oblečení v pohodě. Pokud jdu do lesa ve dne na šoulačku a tudí? mohu potkat náhodné turisty, nebylo by dobré abych vypadal jako nějaký zapomenutý banderovec. Jiný názor však mám na noční lovy, kdy vycházím za tmy, někde v honitbě se za?iju a čekám na zásuvky. To volím maximálně pohodlný a především praktický oděv a to mohou být například i maskáče. Nějaký navoněný němec, který si k nám přijede jednou za rok prásknout srnce nebo jelena určitě v maskáčích nebude. A kdo z nás, kdyby jel na poplatkový lov by si vzal kamuflá?ní oděv? Asi nikdo. K otázce tradic v odívání to chce citlivý přístup a ten cit někdo z nás zkrátka má, někdo zase ne. V zásadě odsuzuji kamuflá?ní oděv především na společných akcích a při denním lovu, u nočního lovu bych podobné oblečení toleroval :roll: :lol:
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

At si chodí na individuální lov každej v čem chce,ale na společných honech by se přeci měla pořád udr?ovat tradice.Prostě příde? na hon třeba v těch maskáčích,bude napomenutí a příště už bude z honu pápá. :)
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

...u nás jestli?e přijde na hon někdo v maskáčích tak ho ještě v hospodě požádá hospodář aby se do?el převléknou do něčeho co připouští myslivecký bonton.....nemá-li je požádán aby z honu odešel. Na pozvánkách je to jasně uvedeno, naši členové to ví a každý kdo si zve hosta tak na to upozorní aby se vyhnul trapasu....
Němci nejezdí navonění na lovy jenom sem. Z vlastní zkušenosti vím že v určitých přístupech se máme co učit. Nechci tu pět ódy na německou myslivost ale jsou prostě jinde. Na společných lovech jsem se setkal se spoustou vynikajícíh lovců a myslivcům tělem i du?í, chování k personálu perfektní......tam to prostě berou jako čest a podle toho se i zařídí, vybaví a obléknou. naše myslivost je daleko hezčí počínaje tradicemi konče loveckými signáli a famfáramy jen nám chybí ta "stavovská" čest a pýcha. Jen mi řekněte kdo z vás by bez ostychu chodil po ulici ve va?em městě v uniformě, nebo prostě tak aby bylo jasně poznat že se jedná o myslivce.....????
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

...já v ní také nechodím, ale je to dobrý příklad...
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

camo

Příspěvek od nimrod nimrod »

Svůj názor jsem už popsal výš, tak bych se nechtěl opakovat. Jen bych se vrátil k tomu americkému loveckému "camu". Zajímalo by mě jaký má camo praktický význam, když je zvěř (např. při lovech losů ve Finsku) k reflexním barvám netečná, vesměs reaguje hlavně na pohyb a pachy. Jaký to má pak smysl při lovu? Maximálně jsem neviditelný pro druhé lovce. :?
Řekl bych že jde hlavně o byznys...ponechme si naši evropskou kulturu. V Americe taky nenosí ani nezačnou nosit naše tradiční evropské myslivecké barvy, tak nevidím důvod proč bychom to měli začít dělat my. Navic, ta klasická lidová-maskáčová myslivost z doby totality už taky není nijak aktuální.
ještě k té uniformě, ačkoliv jsem, řekl bych z těch mladších, tak mi srdce poskočí vždy, když se mrknu na nějaký film pro pamětníky z meziválečných let a vidím tam myslivce, nebo hajného s tradiční loveckou výzbrojí a výstrojí - radost pohledět, prostě kultura a klasika. :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

to nimrod nimrod- tahle pasá? se Ti vydařila : Navic, ta klasická lidová-maskáčová myslivost z doby totality už taky není nijak aktuální. Nejsem zrovna nejmladší, tak si ještě dobře pamatuji na dobu před rokem 1989. Jsem toho názoru, že doba kamuflá?ních oděvů se rozmáhá až po totáči. Před tím tady nic takového nebylo. Maximálně vojíni si při návratu ze základní vojenské služby přivezly nějaké ty vyšetřené svr?ky domů
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Bylo to myšleno ještě trošku jinak. :wink: No je fakt, ze ty klasické maskáče (vzor xx?) s jehličím, se daly oproti těm dne?ním jak?tak? zkousnout. :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Abych řekl pravdu, mám spíš opačný názor. Klasické vojenské maskáče,teda to jehličí jak píšeš, si pořád spojuji s armádou a spíš mě to vadí, jak oblečení které se k nám dostává až nyní, je sice také v kamuflá?ním provedení ale nejsou to ty klasické armádní vzory, které byly vidět na chasnících v hospodách,na zahrádkách atd. Ale je to pouze můj názor :lol: :lol:
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Na šoulačku nebo čekanou at si každej chodí v čem chce např.v tangách,ale na společný akce tohle nepatří,maskáče a jiné podobné uniformy...
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

ToPepa:

Tak na to mám jinej názor.........je to podobné jak s heslem které autobusáci vě?í do busů: "chovejte se jako doma, až sepozná jak to u vás vypadá". Nechci tím říct že to jaký je kdo myslivec "říká" tím jak je oblečený ale určitě to má vypovádající hodnoutu. Ono když jdeš do lesa na čekanou nebo šoulat tak se běžně stává (alespoň u mě) že se dostávám do kontaktu i s jinými lidmy.....a co pak si asi budou myslet když potkají příslušníka "waffen SS" v kombinaci s nějakou hezkou reportá?í na nově...Záleží na tom, dávám tak na jevo jak vlastně myslivost chápu a jak k ní přistupuji. Znám spoustu myslivců s reformními moderními názory a se střízlivým pohledem do budoucna ale ani jeden by se do maskáčů neoblékl.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Jak tak koukám, věčné téma. A přitom v podstatě jsou všichni za jedno. Já bych to shrnul asi takto. když jdeme do lesa za dne,kdy se můžeme potkat s kýmkoliv,měli bychom dodržovat tradice v konzervativním mysliveckém oblečení. To samé tudí? platí pro společné akce. Pokud ale půjdu v noci na prasata a budu vyrážet již za tmy, zvolím jistě pohodlnější oděv a někdy i ty maskáče / protože v létě většinou někde ležím/ čistě z praktického důvodu. Myslím si,že takto se chová většina z nás. :oops: :oops:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Souhlas s Olafem. Za dne pekne v zelenem.
Odpovědět