Myslivecká kamizola vs. maskáče

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Andy píše:Souhlas s Olafem. Za dne pekne v zelenem.
Já maskáče nemám, a ani o ně nestojím, samozřejmě, je to každého věc, indivuduální lov je trošku specifický, ale přesto, nikdy nevíte, co se stane, jestli někoho nepotkáte.
A mě vyslověně jako myslivce, ač mladého urážejí lidé, co přijdou na naháňku v maskačí?, polobotkách, ryflích a kdyby to bylo na mě já tyto lidi vyslovně upozorním, že ne! Tímto děláme česti a tradici české myslivosti jenom hambu nic jiného!
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

to Edelweiss- to je právě to, o čem mluvím. když jdu v noci na čuníky,tak pohodlné oblečení, třeba i maskáče a mohu se v to klidně někde kali?tit. Dnes myslivecké oblečení není otázkou pár korun a tak přece nemá cenu likvidovat ho v noci válením po zemi a ani k tomuto účelu není tak pohodlné. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

jakub203..................Jen mi řekněte kdo z vás by bez ostychu chodil po ulici ve va?em městě v uniformě, nebo prostě tak aby bylo jasně poznat že se jedná o myslivce.....????

Já .... já se občas do myslivecké uniformy obléknu a chodím v ní na jednání a je mi v ní fajn - protože se mi líbí ...... tečka
Pepa .......Na šoulačku nebo čekanou at si každej chodí v čem chce např.v tangách,...................
... No já tě potkat za bílýho dne v lese v tangách a s flintou, tak se asi smíchy neudr?im! :lol:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

zelené oblečení na sobě tahám neustále v různých kombinacích. Nikdy jsem netajil svou mysliveckou orientaci ani v sauně, kde jsem nahý. nožení mysliveckého oděvu mi nečiní naprosto žádné potí?e, ba jsem na to hrdý, mám ostatně rád i uniformu. Myslím, že obecně bychom více měli chodit ve slušném mysliveckém oděvu na veřejnosti, v tom nám mohou být příkladem Raku?áci a Němci, když vidím záběry v televizi z těch uhozených seriálů / např. Dr. z hor /, úplně slintám nadšením nad oblečením těch Tyroláků. Vzpomeňtě Dr. Bodnera - ten i druhdy za býv. presidentem Havlem přijel - přiletěl v mysliveckém. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

precechtel píše:......................, v tom nám mohou být příkladem Raku?áci a Němci, když vidím záběry v televizi z těch uhozených seriálů / např. Dr. z hor /, úplně slintám nadšením nad oblečením těch Tyroláků. Vzpomeňtě Dr. Bodnera - ten i druhdy za býv. presidentem Havlem přijel - přiletěl v mysliveckém. S pozdravem F.
...No jó, ale uvědom si také, že oni jsou v těch seriálech voháklí do "Trachtenmode", což je v podstatě jejich kroj, nëbo to je od kroje odvozené. V Rakousku, Bavorsku nebo ve ?vajcu si na to dost potrpí a vůbec to není levná zále?itost, např taková ko?ilka od firmy "Lodenfrei" tě může klíďo přijít na 150-200,-? a klobouček se ?tětkou třeba na 600,-?.
Ale mě se i tak líbí třeba i uniforny LČR, jednu doma mám.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

No musím říct že navenek se taky snažim co nevíce oblíkat zelenou a tím dávat okolí na v?domí že jsem "zelný panáček" (prosím neplést s panákem zelený), ale vzhlem k mému povolání to není vždy jednoduchá a hlavně přípustné - bohužel ne všichni mají na myslivost a její módu tolerantní názor - můj zaměstnavatel mezi ně nepatří.

uniformu ale nosím rád a ve volném čase docela často, jsem trubač a máme v průběhu roku hodně akcí takže jí docela unosím. Mám takový povzná?ející pocit když jí nosím. Je ale pravda že takováta opravdová stavovská hrdost nám trochu chybí, když jsem pracoval v Brně ve Vaňkovce tak jsem se závistí každý pátek sledoval kluky z lesárny jak ma?ou v uniformách na autobus, jako ze ?katulky....
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to jakub: jojo, tam jsme byli vsichni zeleni, mozna jsi videl i mne... :lol: ale v patek na autobus, to museli byt prvaci, a to jeste v zimnim semestru :lol:
jinak k tomuto tematu: pres tyden nosim jinou "uniformu", tak jsem rad, kdyz si muzu o vikendu oblect neco jineho - nosim veci, ktere jsou khaki nebo zelene. k tomu klasicky nosim muj oblibeny tyrolacek (po cely vikend :wink: )
do lesa jsem ani nikdy nesel jinak nez v zelenym - byl jsem k tomu vychovavenej od zacatku mojich mysliveckych let. diky mojim pribuznym mam cely satnik plny lesnickych uniforem. rad nosim funkcni pradlo, ktere se nastesti v posledni dobe dela i v zeleny nebo khaki, tak je to super. jinak od podzimu do jara nosim hubertus - super vec na cekane! i kdyz ty soucasne to uz neni ono. mam jeste stare - asi 70. leta a ty byly NEJ!
no a na konec - mam jednu uchylku, a to jsou golfky... jsem na nich "ulitlej". bohuzel jejich vyber neni nic moc, a to ani v rakousku - problem mi delaji moje "vysportovana" lytka, pres ktery hned tak nejaky pumpky nepretahnu. letos v zime, kdyz jsem byl na vystave hohe jagd, tak se mi tuuuuuuze zamlouvaly klesicke kozene golfky "lederhose", ale budu muset na ne jeste nasetrit...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

I ty pajeráku jeden ty se nezdá?. :P A co pořádný k?le? Ty k tomu patří.To sen tu měl jednou bavoráka a ten po nich lezl i na posed.Sundat nandat tak 100 krát za 1 lovecký den.Bylo to zoufalý. :roll:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

To Alda:
když jsem byl ještě malý ho?i?tě, tak mi maminka koupila takový ko?ený ?ortky s padacím mostem. Nosil jsem k nim slaměný klobouček a byl jsem děsně ?ik. Ty bys je ale hádám nejčkon přes lejtka asi nedostal, co?
:lol: :lol: :lol:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to steyer: jeee, to je skoda... :wink: a co ty, nezanechalo to na tobe zadny nasledky? ja je jako kluk sice nenosil, ale postizenej jimi jsem :lol:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

:lol: já jsem "doufám" bez následků, jestli se to teda spíš nevrazilo někam jinam :D
Myslivecký pumpky mám taky, ale podle mě je to spíš někam na společný hon, když jdu sám, tak mám radši dlouhý gatě.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - Alda, Tvé úchylce s golfkama rozumím, kdysi jsem byl ve sdružení i v okolních MS téměř jediný, kdo je nosil. Časem dost lidí pochopilo, že jsou to velmi praktické kalhoty, jak na horké léto, tak mrazivou zimu s vlněnou nadkolenkou. Po dlouhé nohavici kalhot se bahno vy?plhá až do rozkroku a toto se u golfek nikdy nestane. Co se týká ko?ených, tak na ty šetřím už léta a pořád se jaksi nedostává, uvažuju, že si je nechám u?ít, asi by to bylo schůdnější i finančně. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

To Alda&precechtel: klucííí já jsem taky golfkař!!!! Jestli by jste si chtěly nechat u?ít golfky podle va?eho gusta a nějakými těmy upgrady, tak jedna paní od jihlavy vám u?ije co si budete přát, stačí předloha - klidně katalog cokoliv. Materiál si můžete vybrat jaký chcete, ?ije i super věci z lodenu (hubertus, 3/4 hubertus, pelerýnu...)

Spojení: 777 949 797

Tohle není skrytá reklama ale šance jak sehnat super věci které v krámě stojej balík za pár kaček a ve stejný kvalitě.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

diky moc za kontakt, jakube! kde presne u jihlavy? je to kousek ode mne, tak bych ji mozna vyuzil.
ja jsem si ted nechal predelat dlouhy kalhoty na golfky u tchyne :wink: jen nemuzu sehnat ty klipsny na zapnuti u kolen :cry:
na hohe jagd jsem si vzal adresu na manika, co sije lederhose na miru (sidli kousek od norinberka) - je to sice o neco drazsi nez normalne, ale zase to naprosto sedi (nebo jenom upravi, co je potreba - napr. pro mne rozsireni u lytek :lol: ). tak pokud by byl zajem, muzu predat kontakt.
resp. se muzeme domluvit, pokud by nas bylo vice, mohla by treba byt i sleva pri vice kusech...
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

slyšel jsem, že někde v Jeseníkách nebo Beskydech má být myslivecký sekáč, kde se dají koupit dobrý kousky dota?ený z Austrie nebo Bayernu, sám bych měl zájem o nějaký tradiční hubertus. Zkusím sehnat kontakt, ale chvíli to potrvá.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Odpovědět