Teplé zimní rukavice

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Teplé zimní rukavice

Příspěvek od Filda »

Ve velkých mrazech na čekané mívám největší problémy s mrznutím rukou. Zatím jsem nenašel rukavice, které by byli tak teplé, abych nemusel mít po pár hodinách čekané ve velkých mrazech ruce strčené všude možně pod vrstvami oblečení. Po neúspěšném lovu pak mívám problémy i s uchopením klíčků při odemykání auta. Úspěšný lov neřeším, to jsem vždycky zahřátý až až :D . Nemáte nějaký typ na opravdu dobré rukavice? Díky
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Teplé zimní rukavice

Příspěvek od Leon »

přestaň shánět rukavice a kup si štucek a budeš v pohodě :wink:
CZ 550 american 308win.
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Teplé zimní rukavice

Příspěvek od Filda »

Možná budu za vola, ale nevím, co to je :-D
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Teplé zimní rukavice

Příspěvek od fesoj »

Štucek či štucel - dříve běžná součást dámské garderoby = kožešinový rukávník. Nosí se na šňůrce na krku. Z hlediska jak ochrany rukou před mrazem, tak zejména střelecké pohotovosti vynikající věc, ale nevím, zda se to vůbec ještě vyrábí a dá koupit. Rozhodně na posedu či kazatelně lepší než rukavice.
Kritériem pravdy je praxe.
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Teplé zimní rukavice

Příspěvek od Filda »

Už jsem ho našel http://www.bavlna.cz/stucek-rukavnik/ . Ale možná bych stejně radši hodně teplé rukavice, nezlobte se na mě :-)
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

Re: Teplé zimní rukavice

Příspěvek od Hanuš »

Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Teplé zimní rukavice

Příspěvek od fesoj »

Výhoda rukávníku je v tom, že v něm můžeš pohybovat prsty, máš v nich větší citlivost, což oceníš zejména při střelbě. U rukavic se stává, že když spěcháš, rukavice Ti upadne a pak /myšleno v noci/ abys šmátral po podlaze kazatelny a hledal ji... Ovšem rozhodně nenahradí rukavice na 100 %, zejména při lezení po zmrzlém žebříku jsou nutností - a mimo kazatelnu je Ti ten rukávník vůbec platný jak hadovi nohy. Nejlepší je mít obojí.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Teplé zimní rukavice

Příspěvek od Leon »

když si jdu sednou tak na cestu mám asi 20roku starý lyžařský rukavice a to je v pohodě ale když sedíš tak ti jsou sebelepší za chvilku na H.. buď palčáky z berana nebo ten štucek ten mám z berana a nemá chybu ruce občas promnu a nevím co je to mít zmrzlý ruce
CZ 550 american 308win.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Teplé zimní rukavice

Příspěvek od Michal S »

Jednou jsem si na norování vzal slabý rukavice od vietnamců (ty černý obyčejný) v -20 a po nemohl jsem ani držet krumpáč jak mě bolely prsty. Po čase to nějak samo přestalo a žádnou bolest jsem už necítil a připadal jsem si jako bych byl doma :D boužel to už jsme měli skoro dokopáno.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Teplé zimní rukavice

Příspěvek od motolada »

8) A chtělo se ti spát a spát,jo tak to byly poslední příznaky před umrznutím.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Teplé zimní rukavice

Příspěvek od Petr1970 »

já rukavice nosím 2x... slabý tenký úplet který nesundávám ani při střelbě atd.. a přes to pořádný -fleece s nášivkama kůže atd..
případně zimní lyžařský
sundat ty vrchní jdou celkem rychle a teplotně dobrý... ale jestli se bavíme o x-hodinách v mrazu, tak končetiny odejdou stejně, to pomůže schovat ty prsty k tělu :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Re: Teplé zimní rukavice

Příspěvek od Jiří »

Používám dvoje. Na naháňky mám fleece rukavice slabé, ale teplé a na kazatelnu staré vojenské. Jsou to sice jen palčáky, ale mají kožich, takže je v nich teplo a při sundavání nešustí.
Brok je brok, ale první kule bere.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplé zimní rukavice

Příspěvek od ČENDA »

A co takhle štuček z liščí kožešiny? Mám s tohoto materiálu beranici a hřeje neuvěřitelně. Myslím že v tom by nebyla zima ani v největších mrazech...
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Teplé zimní rukavice

Příspěvek od motolada »

Už nadešel ten správný čas :lol:
Ptám se nemáte někdo zkušenost s těmito rukavicemi? http://www.hunting-shop.cz/produkty/ruk ... 127004002/

Jde mě o to sehnat rukavice pro leváka,5 prstů ,materiál fleece,nechci bezprsťáky,nic tlustého,huňatého,vytepleného atd...prostě lehčí obratné rukavice.
Pro leváka mám problém sehnat :evil:
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Teplé zimní rukavice

Příspěvek od SamanFalco »

jj rukávník je dobrá věc...z jaký kožešiny už není tak podstatný...taky se v něm dají perfektně používat všemožný chemický ohřívače, což s rukavice moc nejde :lol: ...

ale zpět k rukavicím...já mám od black diamondu s gore-texem a priloftem, nikdy mě v nich zima nebyla...ani v Alpách...ani při minus 25... mám je pár let... takže dneska už dělají trochu jiné...podobný jsou teď tomu nejvíc modely Enforger nebo Soloist - ale ty jsem v čr nenašel... v hudy mají ale od nich taky něco - teplý tříprstáky http://www.hudy.cz/rukavice/black-diamo ... Cerna.html výrobce uvádí pro teploty -12 až -29C :wink: těch ti zima v čr určitě nebude, nebo pro extra zmrzlíky http://zimni-rukavice.heureka.cz/black- ... nne-cerne/ :lol: ale to už je asi zbytečný luxus... jinak o teplých rukavicích, se kterýma se dá střílet bez sundání nevím... :-/ a ty s volným prstem zpravidla moc nehřejou...
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
Odpovědět