Reflexní oblečení na naháňky

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
michal filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: sob 19.9.2009, 7:54

Reflexní oblečení na naháňky

Příspěvek od michal filda »

Reflexní oblečení považuji v dnešní době za samozřejmost. Zejména pokud se člověk pohybuje v leči jako psovod. Zajímá mě, jaké oblečení považujete za nejvhodnější, co se týče vlastností, jako je prodyšnost, odolnost vůči vodě, protržení, tepelná izolace....
Má někdo zkušenosti s výrobky zn. cabela's?
Přílohy
s7_933212_192_01.jpg
s7_933212_192_01.jpg (24.94 KiB) Zobrazeno 16314 x
rolee
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 29.3.2013, 9:07

Re: Reflexní oblečení na naháňky

Příspěvek od rolee »

Takéto oblečenie potrebujem aj ja. Kde to dostať a za koľko?
michal filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: sob 19.9.2009, 7:54

Re: Reflexní oblečení na naháňky

Příspěvek od michal filda »

Právě tuto bundu si chci dovést přímo z USA. Je s membránou Gore-tex a dle velikosti stojí od 280 do 340 dolarů. Což je pořád o polovinu levnější než u nás. Navíc přimo tuhle jsem nikde v obchodech v ČR neviděl. Mají pouze s membránou Dry- plus.

Zde odkaz:
http://www.cabelas.com/product/Clothing ... t104053680
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Reflexní oblečení na naháňky

Příspěvek od SamanFalco »

obecně, Gore-tex je špička v prodyšnosti, nepromokavosti a odolnosti - navíc si firma Gore-tex hlídá kvalitu všech věcí, na který je jejich logo...určitá záruka kvality... Dry-plus taky funguje docela dobře, ale na gore to nemá... bundy s membránou Dry jsou o něco méně teplý, třeba proto dováží pouze verzi s dry-plus...i tak 150g/m2 je docela dost...pořád až možná příliš pro pohyb...

Todle oblečení neznám, ale jen bych řekl že pro český podmínky je to až příliš silná izolace 200 a 150g/m2 - bude hrozně teplá, takže se při pohybu okamžitě zpotíte (zhruba stejnou izolaci totiž mají spacáky do minus 16... ) navíc zatím jsem nepotkal gore laminát, který by nechutně nešustil...o čemž se tam dost píše i v recenzích - teplá X hlučná... Takže ani na hon jako honec/psovod není zrovna tadle z odkazu vhodná...teda jestli se nechystáte na zimní lovy do ruska, finska, kanady atd. ..no a jestli povrch šustí jako všechny gore hadry...a to šustí, tak na posed asi taky nic moc...takže jediný na co se hodí, je na hon pro lovce na štont :wink:, který popojde 500m a dvě hodiny stojí na místě ...
a co na hony http://elovec.cz/swedteam-bunda-defender-hiviz, popř. i na posed http://elovec.cz/swedteam-micro-bunda-blaze
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Reflexní oblečení na naháňky

Příspěvek od tonny »

Reflexní bundy neřeším, i tak mám doma plnou skříň a nosím stejně huberťáky. Na hony máme na klobouku jenom pásek, na naháňky oranžové vesty z auta.
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Reflexní oblečení na naháňky

Příspěvek od SamanFalco »

no výhoda těhle reflexních hadrů spočívá v tom, že vás lidské oko vidí perfektně, ale to zvířeců už prý nee...i když jste oranžový :-)...Ty byndy jsou hezký, ale přijdou mi jako nesmysl - reflexní vesta bohatě stačí, a je v každým autě... Podle mě by stačil jenom oražový kulich, čepice či beranice - hlava je nejvýš a zpravidla nejlíp viditelná :wink: .
Naposledy upravil(a) SamanFalco dne úte 01.10.2013, 16:44, celkem upraveno 1 x.
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Reflexní oblečení na naháňky

Příspěvek od Ondra »

Pro mojí bezpečnost cokoliv :wink: . Nosím krátký huberťák a do tlaku na společných na něj oranžovou reflexní vestu z auta (jsou povinné pro všechny účastníky, máme jich vždycky plnou tašku, aby si jí mohl každý půjčit) a na klobouk ještě reflexní pásek stejné barvy. Na indi-vindi lovy chodím jen s tím páskem na klobouku. Nenechám se od nějakého jelimana střelit na komoru jenom kvůli tomu, že jsem chtěl být krásný a tradiční. I tak je to občas adrenalin :evil:
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Reflexní oblečení na naháňky

Příspěvek od Hirc »

kvality u výrobků od Cabelas bych se nebál. Akorát si myslím, že ta bunde je primárně určená na americký individuální lov, kdy lovci s týdenní povolenkou lítají po lesích celý den déšť nedéšť a povinně musí mít reflexní oblečení, protože každý může kamkoliv. Pak je logické, že se gore-tex hodí.

Na druhou stranu takový tenký prodyšný materiál není vhodný do trní, resp. jakéhokoliv "bordelu". Na štont je to zase moc lehké a pokud se plánuješ nabalit pod tu bundu tak si buď budeš muset pořídit o číslo větší, takže samotná ti bude plandat a nebo v ní naopak budeš napresovaný.

za mě - Goretex je super, ale pro jiný způsob lovu než se v ČR praktikuje
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Reflexní oblečení na naháňky

Příspěvek od SamanFalco »

No gore lamináty vydrží poměrně dost a asi jen kvůli ceně to možná pro někoho není na trnky a šípky.... No právě naopak, do bordelu, šáší či roští je víc jak vhodný - zvlášť po dešti je to strašně důležité - zůstanete v suchu i když prolezete mokrou houštinou smrků, budete se válet hodiny na sněhu...jinak je jenom problém s hlučností, která na honu nevadi ne? - prostě gore a všechno ostatní podobný šustí... Na posed či šoulání se z moderních materialů je hodí asi jenom fleece...a ty když maji nějakou membránu jenom plus...pak nějakou přeháňku taky ustojí...
Nejlevnější gore hadry mají vojenský výprodeje, ale tam pozor na parodie, nelépe brát originál US army třílaminát např.:http://www.woodland.cz/eshop.us-army-or ... y,stranka1 ,http://www.e-armyshop.cz/gore-tex-nepro ... plnky.html a taky nezapomenout na praktický gore převlečný kalhoty - když prší, tak je přetáhnete i přes boty...jinak jsou v batohu, či v kapse u bundy...
Optimální reflexní buda by byla něco na styl lehkých maskovacích převlečníků (akorád v reflexní barvě)...v čr opravdu zateplený bundy moc význam nemají - pořád je praktičtější vzít si o fleecku dvě navíc, než se potit v polorozepnutý bundě...a novější střihy bund se nemusí zpravidla kvůli nabalení brát o číslo větší, jen má být volnější...technický střih dělá honě... K tomhle reflexní vesta z auta stačí ne? a alespoň mohou být pěkný fotky z nástupů - vesta či převlečník se strčí do kapsy ...:-)
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: Reflexní oblečení na naháňky

Příspěvek od Jirka C. »

Vesty z auta jsou super věc, ale pokud si jí vezme člověk, kterej má na zádech batoh a vepředu si to nezapne, už to taková sláva není. Proto se mi jeví jako lepší varianta bunda, kde jsou reflexní minimálně rukávy, nebo celá bunda tak jako na obrázku. Tam je člověk vidět opravdu za všech okolností.
Samozřejmě nehaním vesty, nosím to v tlaku víc jak deset let a až loni jsem si pořídil bundu (klasickou Interforst toptex). Je mi jasný, že člověk typu "místní honec" co jde do tlaku 2x za rok si nebude kupovat bundu za dvojku. Spíš mi vadí to, když má ty reflexní vesty na sobě deset lidí a další tři-čtyři ne. To je snad ještě horší než kdyby to neměl nikdo. :D
Lepší varianta je, že je to člověk, kterýmu je to jedno (i když pro mě je to zcela zásadní záležitost) a když mu jí někdo dá, tak si jí vezme. Pro takový mám vždycky v batohu nějakou navíc. Většinou tahám dvě a snad se mi ještě nestalo, že bych nerozdával... Horší je, když to tomu pitomci dávám už třetí rok, on je domácí a já tam jedu 200km :D a nejhorší je, když to ze zásady ten člověk nenosí, protože "je myslivec a ne silničář"
- přičemž nejzajímavější je, že většinou tihle lidi maj ty největší problémy držet řadu, celou leč je neslyšíte ani nevidíte (a fakt to není kvůli tomu, že nejsou oranžoví) a většinou celkem rychle zjistíte, že to neni ani silničář, ani myslivec, jenom blbec
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Reflexní oblečení na naháňky

Příspěvek od dalas »

Na držení lajny je to super věc, ale opřít o tohle bezpečnost střelby, ani náhodou. Když to trochu přeženu, střelit se dá tam, kde bych viděl chlapa i kdyby měl hejkala. To jen na doplnění, aby někdo nenabyl dojmu, že reflexní prvky jsou všespasitelné.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: Reflexní oblečení na naháňky

Příspěvek od Jirka C. »

Jasně, máš pravdu. Jenže nic a kór lidi není ideální a kolem tebe je spousta blbců. A ty reflexní prvky můžou to riziko průseru přece jen zásadně eliminovat.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Reflexní oblečení na naháňky

Příspěvek od Tim »

My si taky dáváme jen pásky na klobouk, honci co jdou do tlaku dostávají fotbalové rozlišováky v XXL velikosti protože to se dá natáhnout přes cokoliv, ale hodně viditelně označujeme psy reflexními "sedly" - těch postřelených psů na honech a naháňkách bohužel nebývá málo...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Reflexní oblečení na naháňky

Příspěvek od Onďa »

Já jsem loni zakoupil oboustrannou softshellku - na nástupu nesvítím a do leče "obrátím kabát" a je mě pěkně vidět. Vesta se mi pořád rozepínala a někde zachytávala. Ale rozhodně lepší vesta než nic!
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: Reflexní oblečení na naháňky

Příspěvek od Chassin the Trane »

SamanFalco píše:obecně, Gore-tex je špička v prodyšnosti, nepromokavosti a odolnosti - navíc si firma Gore-tex hlídá kvalitu všech věcí, na který je jejich logo...určitá záruka kvality... Dry-plus taky funguje docela dobře, ale na gore to nemá... bundy s membránou Dry jsou o něco méně teplý, třeba proto dováží pouze verzi s dry-plus...i tak 150g/m2 je docela dost...pořád až možná příliš pro pohyb...
S tvrzením, že Goretex je špička v prodyšnosti a voděodolnosti bych byl opatrný, špička jsou však určitě v marketingu. Vzhledem k tomu, že neuvádí parametry, není možné ověřit jak moc je špičkou. A v prodyšnosti GTX alespoň v minulosti právě nevynikal.
Je však pravda, že nedají goretex každému výrobci, tudíš je opravdu určitou zárukou kvality. I když třeba ne špičkové. Membrán jsou desítky nebo spíš stovky a jiné membrány bych neodsuzoval (jen namátkou Event, Dermizax, Sympatex, Blocvent, Gelanots....).
Membrána nemá s izolací nic společného, nedá se tedy podle izolace usoudit, která bunda je teplejší. To závisí na izolační vrstvě, která v bundě s membránou může být silná, slabá (lyžařské bundy) nebo žádná (turistické bundy).
Odpovědět