Kvalitní a teplá bunda

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od kopov.c »

Nemáte někdo nějaký tip na nějakou dobrou zimní bundu. Využití sem tam taková pasivní šoulačka ale hlavně na posed. Chci něco moderního střihu(ne Hubertus) hlavně teplou a nešustivou. Takže asi bez jakékoliv membrány(ještě jsem se nesetkal s bundou s bundou s membránou aby nešustila). S membránou mám dvě a ani jednu nenosím. Cenově tak do 10 000kč.
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od suhl »

Ahoj.
Já mám tuto:http://www.pro-myslivce.cz/zbozi/panske ... -cork-1493

Nelekni se, má membránu, ale až pod tím (umělým) kožíškem. Nešustí, teplá, výborný střih, vysoký límec.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od Skalák »

Já mám českou bundu Tilak Antarktica. Dobrá teplá s umělou kožešinou a membránou proti větru, nešustí a má také vodu odpudivou úpravu. LOVU ZDAR!!!
Naposledy upravil(a) Skalák dne ned 28.9.2014, 20:44, celkem upraveno 1 x.
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od kopov.c »

Mě by se možná líbila tahle http://www.hunting24.cz/hillman-xpr-coat-bunda/ Ale neměl ji někdo z vás v ruce? Kdyby mi došla dobírkou a po rozbalení doma by jen trochu zašustila,tak by letěla :?
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od BwanaHunter »

kopov> s Hillmanem nemám zkušenosti, ale má kolega a chválí. Nicméně není to přímo ta bunda z odkazu. Já mám Chevalier, velice teplá, nosím až když je fakt kosa, membránu má, takže nepromoká, té vody vydrží poměrně dost, a nešustí, na šoulačku úplně bez problémů. To platí i pro Blaser Argali, kterou mám taky, ale ten Chevalier bych řekl, že je teplejší. Oboje držáky, toho Chevaliera mám určitě aspoň 10 let.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
MartinP
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02.3.2011, 22:58

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od MartinP »

Výborná bunda na čekanou je Deerhunter RUSKY. Člověk se v ní cítí trochu neohrabaný, ale na posedu je v ní teplo. Také se mi vyplatilo vzít na sebe 2 trika Devold Expedition + 1 mikinu Devold Expedition a vydržel jsem v tom i v hodně velkém mrazu.
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od magoda »

Lesu lovu,mám spoustu kamarádů oblecenych do fjall raven,a nemohou jejich bundy vynachválit!!!já osobně používám hubertus na míru šitý,ale to je jiný příběh...za mne fjall...jooo a kluci co jsou outdoraci tak kvalita je prý vyborna,moc to vydrží...
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od Buttler »

Osobně používám tuhle:
http://ridgeline.cz/cs/ridgeline-novink ... -euro.html

Za ty peníze neuvěřitelně teplá, protože je poloviční (tloušťkou) oproti hubertusu. Délka pod pás. Nejsi v tom jako medvěd, bunda je na první pohled tenká, ale o to univerzálnější - podzim, jaro. V mrazech stejně sedím v beránčích kalhotech se zvýšeným pásem přes ledviny a pod zmiňovanou bundou mám ještě beránčí vestu:
http://www.rhorinek.wz.cz/kalhoty_hl.htm
http://www.rhorinek.wz.cz/vesty_hl.htm

Nejsem tak bohatý, abych si kupoval příliš levné a příliš drahé věci.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od motolada »

Tak já mám bundu od graffu,teplá dost,opatřená teflonem,NEŠUSTÍ,odepínatelná kapuce,pár vychytávek pro myslivce,kapsy na patrony atd...Cena asi kolem 4500
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od fplisek »

Máte někdo zkušenost se zimním oblečením od Pinewoodu?
Mushroom
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 16.6.2009, 22:07

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od Mushroom »

Dobrý den,
používám tyto http://www.myslivecky-obchod.cz/cz/mysl ... lon-detail
Skutečně větru/dešti odolné - po průchodu cca 0,5km totálně mokrou trávou nad kolena voda stékala po kalhotách a vevnitř sucho jako v seně.. V zimě stání na štontech (plus 1 vrstva obyč. spodního prádla) v mínus 5 ve větru a ani hodina a půl žádný problém..
Jen nevím, jakou mají odolnost vůči vegetaci při chůzi v tlaku.

Kolegové, sháním něco do tlaku - ostružiní, maliní, hloží, trnkové keře - jak bunda, tak kalhoty. Máte něco ověřeného alespoň na dvě-tři sezóny? Nechci si brát "vaťák".
Díky za tipy.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od Lotr »

Po experimentování se všemi možnými druhy materiálů jsem zakotvil u kůže a speciálně do tlaku, extra do některých honiteb jsem si pořídil tyhle kožené kalhoty:
http://www.pro-myslivce.cz/zbozi/akce/a ... ozene-1092
musíš se jim trošku věnovat, ošetřovat, ale výsledek stojí za to. Jsou příjemně teplé a při troše péče prakticky nezničitelné. Cena je taky přijatelná, já jsem spokojen. Jen doporučuju, pokud to nemáš daleko zajet do prodejny a vyzkoušet, aby Ti seděly na obvodu i délkou.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od Georg.H »

@Lotr : a jak fungují v dešti a sněhu?
O víkendu jsem se na ně díval. Moc líbit [emoji41]
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od Lotr »

Jak psáno viz výše. Musí se ošetřit, jednak popraskají, druhak po kožených kalhotách ošetřených přípravkem stéká voda jako po skle, paráda. Sníh ještě vyzkoušený nemám, páč loni žádný nebyl, ale předpokládám, že když fungovaly za dešťů a mokra, ošetřené budou fungovat stejně i za sněhu.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od Hirc »

Becker kožené kalhoty z odkazu od Lotra mám druhou sezonu a mohu jen doporučit.
Akorát je třeba počítat, že bez občasné návštěvy čistírny se to neobejde (cca 400,-)
Odpovědět