Odstraňovač lidského pachu

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
krtek
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 28.9.2014, 21:32

Odstraňovač lidského pachu

Příspěvek od krtek »

Dobrý večer přátelé. Mám takový dotaz přemýšlím o koupi odstraňovače lidského pachu, ale nemám s tím zkušenosti, co na to říkáte fungujete vůbec? Předem děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Odstraňovač lidského pachu

Příspěvek od fesoj »

Znám dva osvědčené recepty. U vysoké, respektive lovu jelena v říji, se natři jelení spálou, u černé postačí oděv, v kterém chceš jít na lov, zavěsit na pár hodin do prasečího chlívka, nejlépe je.li v něm svině, která se zrovna bouká. Funguje to dobře, ovšem nejlíp na člověka - nikdo s Tebou nevydrží ani v autě, natož v obytné místnosti, respektive v hospodě :roll: :!:
Kritériem pravdy je praxe.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Odstraňovač lidského pachu

Příspěvek od Tim »

Používal jsem to kvůli fotografování zvěře. Je to rozhodně příjemnější, než se natírat spálou :-) Ale spásné to není. Jak se zpotíš, je to prostě cítit. Podle mne jsou to téměř vyhozené peníze, ta zvěř má čich prostě lepší, než si výrobce asi myslí...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Odstraňovač lidského pachu

Příspěvek od Ondra »

Vydržím hodně. Nejsem cimprlich. Asi jako všichni myslivci. Ale při představě, že bych se měl potírat spálou jsem málem hodil pod stůl šavli :shock:
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Odstraňovač lidského pachu

Příspěvek od Hirc »

Ondra píše: Ale při představě, že bych se měl potírat spálou jsem málem hodil pod stůl šavli :shock:
stačí "vymáchat" oblečení, ne tělo :lol: , slabší povahy se mohou spokojit s "kouřovým detektorem směru větru"
... můj doprovod na Slovensku používal obojí.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Odstraňovač lidského pachu

Příspěvek od Tim »

No ale pokud chce člověk naštvat kamaráda, tak pobídnout jeho děti k tomu, aby podrbaly po bříšku právě uloveného říjného jelena funguje spolehlivě :-)
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
krtek
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 28.9.2014, 21:32

Re: Odstraňovač lidského pachu

Příspěvek od krtek »

Děkuji za odpovědi, takže myslíte, že to budou vyhozené peníze a bohatě bude stačit, třeba potřít se škárou?
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Odstraňovač lidského pachu

Příspěvek od BwanaHunter »

krtek> asi bude rozdíl výrobek od výrobku, nicméně znám lidi, co to používají a tvrdí, že to funguje. Fígl je zřejmě v tom, že aby to fungovalo opravdu dobře, musí se zřejmě použít celá řada, tekutý "prášek" na praní oblečení, sprcháč a spray. Když se někdo nastříká kilem přípravku ze spraye, a pak si na sebe vezme oblečení, v kterém už týden loví, nota bene běhá po kopcích v tomhle teple, tak ten spray to asi těžko úplně zmůže...

fesoj a hirc> nejsem si jistý, jak to myslíte, potřít spálou? Nemýlím-li se, spála je tmavý pruh pod břichem, který se vytvoří u říjného jelena, ten vlastní voňavý produkt říjného jelena je prk. Když je řeč o potírání se spálou, to má někdo stažený čerstvý kus kůže se spálou a tou se natírá? nebo vymáčí v něčem? Ne že by se mi to chtělo praktikovat, to asi ne (ačkoliv mě nikdy říjný jelen a prk nějak extra nevadil, ale přeci jen, natírat se jelením spermatem... :? ) ale docela mě to zaujalo...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
MartinP
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02.3.2011, 22:58

Re: Odstraňovač lidského pachu

Příspěvek od MartinP »

Ty přípravky fungují, ale musí to být kvalitní výrobky. Asi jste viděli video, kde jelenec napadl člověka v maskovacím obleku - ten chlap má na sobě pravděpodobně pach jelence a ten ho považoval za soupeře. Ale pravda je, že to není 100%, určitě to neřeší vliv větru nebo siluetu člověka. Např. teď o jelení říji se mi stalo, že jsem seděl na dobrém větru, zamaskovaný a přesto si laně i jelen všimli, že tam je něco, co tam nemá být. Ale odešli v klidu. Takže aby to fungovalo, musí se kombinovat přípravky na krytí pachu a maskování a to hlavně obličeje a rukou.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Odstraňovač lidského pachu

Příspěvek od Tim »

Já právě na focení kvůli maskování siluety používám hejkala. Ale na lov bych si to nevzal. Jinak jelen v říji se zaobírá jinými pachy, na lidský pach tolik nereaguje jako jindy. S dobrým krytem dokážu i přes špatný vítr došoulat k hledajícímu jelenovi na 50 metrů, prusvihem jsou laně..
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Odstraňovač lidského pachu

Příspěvek od Ondra »

Hirc: Tyo na tělo? Tak to mě ani ve snu nenapadlo :lol: . Obětuju myslivosti dost, ale tohle bych asi nedal.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Odstraňovač lidského pachu

Příspěvek od fesoj »

Myslel jsem tu pochopitelně jako vtip ! Pamatuji, když jeden můj kamarád ulovil v Orlickém Záhoří dobrého jelena, během jeho transportu k autu jsme stačili zneškodnit dvě flašky myslivce a šťastný lovec už vlál jak prapor. A lesákům nedalo moc práce ho přesvědčit, že za takový úlovek /měl lovit I.VT, ale byl to silný výsadcový desaterák III.VT/ musí být dekorován "veverkou", tj. odříznutou spálou, zastrčenou pod nárameník hubertusu. Slavnostní výlož s troubením pak proběhla před polesím. Néhodou se k té slávě nachomýtlo osazenstvo nějakého zájezdového autobusu, samá ženská. A když ty baby milému lovci gratulovaly, každá od něj dostala pusinku a pohlazení po tváři "veverkou pro štěstí" dřív, než se na cokoliv zmohly. A to byl ten správný parfém - kam se výrobci voňavek hrabou ! :lol:
Kritériem pravdy je praxe.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Odstraňovač lidského pachu

Příspěvek od Tim »

Tak koukám, že ty blbé fóry se spálou se dělají všude :-) To je dobře, aspoň je na co vzpomínat...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstraňovač lidského pachu

Příspěvek od Zdenek41 »

No mě to teda nesmrdí....připomíná mi to levnou vonavku za soc,živé květy konvalinka, :wink:
Uživatelský avatar
lo3k
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.7.2011, 20:27

Re: Odstraňovač lidského pachu

Příspěvek od lo3k »

:-) ta spala me rozsekala,verim ze to funguje,ja bych se tim ale nepajcoval,raci si dam bacha na vitr a popripade holt nebudu lovit :-) . Zaludek bych asi ukociroval,nikoli tak milostivou.
Odpovědět