Kožené kalhoty

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Kožené kalhoty

Příspěvek od suhl »

V jiném téma se rozebírají kožené kalhoty, proto jsem založil nové téma, kde hledající nalezne info o tom, co hledá. A hned bych se zeptal na komfort při pohybu, nejste z nich spařený? Jsou takové kalhoty vhodné na čekanou? Co odolnost vůči ostružiní a hlučnost při šoulačce? Díky za názory a tipy.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od Hirc »

A hned bych se zeptal na komfort při pohybu
- pohyb bez problémů, akorát jsou těžší - takže dobrý pásek nebo kšandy
, nejste z nich spařený?
- naopak, dýchají. Akorát když se ti namočí, tak pomaleji schnou.
Jsou takové kalhoty vhodné na čekanou?
- jasně, v létě chladí, v zimě izolují (v kombinaci termo podvlíkačkami)
Co odolnost vůči ostružiní
- velmi dobrá, při nejhorším je odřeš, ale protrhnutí bych se nebál
a hlučnost při šoulačce?
- velmi nízká. Mám ještě od Bannera takové semišové/imitace kůže - ty jsou ještě o chloupek tišší, ale poznat je to pouze nad ránem když je všude naprosté ticho. To se mi u kožených občas stane, že při natažení pokrčené nohy to udělá tiché "plok". Jakýkoliv "šusťák" z umělých vláken nebo laminátu (goretex a spol.) se v tichosti nemůže kůži rovnat.
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od suhl »

Hirc díky, stručně a výstižně. :D
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od BwanaHunter »

Je to jak rika kolega Hirc. Vaha se rozlozi, roznese, takze neni problem. Kuze je prirodni material a podle toho funguje, takze spareni nehrozi. V lete chladi, v zime hrejou, daji se koupit i takove, kde je vymenna podsivka, jakoby vpinaci vlozka, a da se prehodit platno na leto, fleece na zimu. Odolnost zalezi na pouzitem materialu. Veprova stipenka vypada hnusne a nic moc nevydrzi. Ovsem jelenice, a zejmena v semisi, bude lehoucka, mekkoucka, prodysna a ticha,super se nosit...ale hakliva jeste vic. Oproti tomu hovezi svrchni usen bude nejtezsi, nejtuzsi, ale vydrzi skoro vse. Osobne mam jedny z hoveziny a jedny z buvola, coz je skoro totez, ty mam do lesa, na praci atd., a jedny jelenicove v semis, a ty jako bozihodove.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od Lotr »

Právě včera jsem je impregnoval, na zítra do tlaku. Oceňuji nejvíc to, že s ostatními vhodnými doplňky vlezu tam, kam bych jindy se zdravým rozumem nelezl :) Kalhoty krásně dýchají a jsou teplé, takže je jedno, zda s nimi jdu v tlaku nebo stojím na štontu. na "VIP" naháńky, kde pohodlně stojím na štontu mám jiné oblečení, ale na hrubou práci v tlaku jsou neocenitelné.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od Toma »

Co ty Fuente které prodává Arms cz?
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od Georg.H »

Tak dnes mi konečně dorazili kožené kalhoty
trochu déle sem na ně čekal bo nemělí mojí velikost

bral jsem je od TUD

nedoufal jsem zi mi budou byl to taký risk,ale jak sem je hodil na sebe tak seděli jak prdel na hrnci
takže velká spokojenost
šití je kvalitní, nenašel jsem žádnou chybu, i kůže je všude stejná...
v sobotu máme hon tak hned otestují ...
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od crif »

Se spokojeností používám několik let. Zejména když vím, že budu muset na naháňce korigovat tlak . To se s nimi fakt v těch bordelech nemažu a kolikrát se ohlédnu za sebe a za mnou čeká smečka psů, než jim prorazím cestu :lol: :lol:
Budeš spokojený :)
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od xHonza »

Zdravim vespolek, vydrzi ty kozene gate od Fuente prolezani trnkami a sipkem? Cim ty gate impregnujete?
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od BwanaHunter »

Honza> nemám sice ty od Fuente, ale pokud je na nich použitá normální standardně lícová useň, tak vydrží lépe, než cokoliv jiného. Pak už záleží jen na kvalitě šití. Impregnaci používám Collonil Waterstop, před prvním nošením určitě naimpregnovat, a pak občas obnovit, dělám tak 2 ročně, pokud kalhoty nemám důvod nějak zásadněji čistit. Pokud ano, přeimpregnuju. Krom impregnace občas natřu balzámem na kůži.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od xHonza »

Diky za komentare! Asi do nich pujdu, prijde mi ze v posledni dobe neni nahanky kdy bych nelezl po kolenou šáším a nemodlil se aby nezasvítilo na zaverecnem nástupu moje spodní prádlo :lol:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od Lotr »

Vydrží Honzo, neboj, přesně kvůli trnkám a šípkům jsem si je pořizoval. Dneska s nima s vhodnou obuví vlezu normálně tam, kde bych jindy nevlezl ani náhodou. Já mám nějaký sprej na kožené věci, na značku se musím doma podívat, zavěsím na ramínko do prostoru, přestříkám, nechám zaschnout, pak vezmu hadr, přejedu a kalhoty jsou zas způsobilé k věrné službě. Fakt jsem rád, že jsem si je pořídil.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od suhl »

No mne se taky libi ty Fuente. Ale neni popis o pouzitem materialu, musim vyhledat stranky vyrobce.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
tomber
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 18.2.2015, 9:19

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od tomber »

Ja osobně jsem si pořídil kožené kalhoty Fuente asi před třemi lety a nemohu si je vynachválit. Nešustí, po několikerém nošení pěkně sedly a povolily, kde bylo potřeba. Ideálni pro prodírání se houštím, trnkami a ostružinami. Jistě občas dostanou nějaký šrám, ale to je taková patina, stejně jako sem tam nějaká kapka barvy a dá se to "rozleštit" nějakým hadříkem. Jsou výborné na čekanou na posedu stejně jako na šoulačky i postávání na štontu. Jak už tady bylo v blogu zmíněno - v létě chladí, v zimě hřejí. Rozhodně se mi nestalo, že bych se v nich zapařil, což se mi už u hadrových z moleskinu párkrát stalo :-(.

Po výborných zkušenostech s prvními Fuente (hnědé rakouského stylu) jsem pořídil ještě zelené riflového střihu, ty už nebyly tak úžasné, trochu táhly, kůže trochu méně kvalitní atp. Navíc jsem v nich opravdu festovně zmoknul a i když jsem je sušil opatrně, tak se zkrátily na délku aspoň o pět centimetrů a nohavice se rozšířily do zvonu, takže je teď mohu nosit jen do vysokých bot.

Rozhodně doporučuji Fuente, ale toho zmíněného bavorského střihu ....

jsou to tyhle na ARMS CZ
http://www.arms-cz.cz/katalog-podle-vyr ... yrobce=357
Beretta 686 12/76
Zastava 8x57JS (LH), BO 803-7 9.3x74R, Brno Effect .243W, ZKM 452 .22LR (LH)
Artemis 2100 7x50 RD, Artemis 2000 1,5-6x42, Meopro 6-18x50
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Kožené kalhoty

Příspěvek od petjan »

No a co v pase, taky se povolí?
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Odpovědět