Lovecký oděv Afars INUITE

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Lovecký oděv Afars INUITE

Příspěvek od Glen »

Zdravím,
zajímaly by mě zkušenosti z loveckým kompletem Afars INUITE, údajně to má být nešustivý,teplý oděv velmi vhodný na posed v zimním období.Díky za info.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Lovecký oděv Afars INUITE

Příspěvek od Hirc »

mám doma tu kombinézu a na čekanou je super - teplá a nešustí dá se v ní i kousek dojít. Akorát bych si to někde zkusil se vším co si pod to budeš oblékat, protože velikost je M/L/XL naddimenzovaná oproti "standardu" - tak aby ti to vyhovovalo.

Ale třeba oproti vaku potřebuješ extra zimní boty. Zatímco do vaku ti stačí pohory. Ale zase se v něm nehneš. Sry za offtopic :oops:
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Lovecký oděv Afars INUITE

Příspěvek od magoda »

Lesu,mám oweral,kombinezu...je super, ty zipy na oblékání i s botama ve stoje jsou promyšlený,funguje to tak že to na sebe hodis zezadu jak hubertus a zapnes ve předu dva zipu od bot až na ramena... Musím potvrdit že normálně mám tak xxxl a u koupi toho oweralu jsem se divil že XL mi je skoro velký...bacha na velikosti,to potvrzují.lovu magoda
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Lovecký oděv Afars INUITE

Příspěvek od Glen »

Mám teď na mysli tuto rozdělenou soupravu: http://www.hunting-shop.cz/produkty/lov ... 107046002/
http://www.hunting-shop.cz/produkty/kal ... 110059002/
Jeví se mi více univerzální,častěji bych to asi využil,než overal :http://www.hunting-shop.cz/sekce/185-overaly/.
Na ten přijde také řada,tady ještě zvažuji jestli si postupně pořídím vak nebo overal.
Včera jsem na sebe oblékl co se dalo a vydržel cca 5 hodin na posedu od 17 hod do 22.30, v noci bylo -13C.Dalo se to, zima mi byla po čase na ruce-prsty,jsem holt zimomřivý.Pomohly dva nahřívací polštářky.
Takže s materiálem INUITE jste spokojeni,drží teplo a nešustí, to je pro mne podstatné.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Lovecký oděv Afars INUITE

Příspěvek od rimar77 »

já mám taky ten overal a je super rozhodně doporučuju ale profoukne ti to takže pokud fouká beru si pod to bundu s membránou a na chození to moc není hrozně se v tom pak přehřívám loni jsem v tom šel ze svahu a do svahu pro lišku a bylo mi pak pěkně blbě musel jsem se rychle chladit po pěti letech jsem musel akorát vyměnit jednoho jezdce v zipu takže za mne maximální spokojenost myslím že výhoda toho overalu proti té kombinaci je že z toho neutíká teplo jeden kus je jeden kus přeci jen
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Lovecký oděv Afars INUITE

Příspěvek od Glen »

To jo, o něco bude teplejší asi overal, zase je míň praktický.To bych už asi uvažoval o vaku,třeba typu Vates, myslím že tady se o něm vyjadřovali dost kladně.Do vaku se strčí i boty, většinou je nejdříve zima na nohy a ruce.Jo a na ruce jsem si dnes objednal štucek z vlny,,tak jsem tedy zvědav na to teploučko.Včera jsem poseděl v tom silném větru asi necelou hodinu, párkrát vzal do rukou dalekohled a prsty jsem necítil.Tak jsem to zabalil a šel do tepla.Jak už jsem psal, ten komlet INUITE mi přijde praktický ,asi do středních mrazů tak do -12 by měl stačit.Otázka - zda v silném mrazu raději nesedět doma.Ten komplet by se možná dal využít také na naháňky,na štont, co?
Odpovědět