Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
krtek
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 28.9.2014, 21:32

Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Příspěvek od krtek »

Zdravím, prosím o radu jak se pořádně starat o boty Meindl. Zakoupil jsem si k ním vosk, ale mám problém, nemohu ho pořádně rozleštit, máte někdo stejný problém, nebo nějakou vychytávku na to? Předem děkuji za odpovědi.
juraczech
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 27.10.2014, 17:04
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Příspěvek od juraczech »

Použij fén a nech vosk na botě vsáknout. To, co se nevsákne setři hadrem a pak přelešti.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Příspěvek od Hirc »

jasně fén, a nebo počkej do června na pořádný pařák - pak se ti to vsákne za 2 hoďky na sluníčku. Hardcore trekaři dávají boty do trouby na nízký výkon. Mě s tím ale manželka vyhodila :oops:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Příspěvek od dalas »

Já naberu kousek na prsty a rozetřu. Nic neleštím, nezapíkám atd. Teplota ruky stačí na konzistenci, vhodnou pro rozetření a mám zároveň dobrou péči o pokožku. :D . Snad jen první impregnace si zaslouží trochu ohřát.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
krtek
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 28.9.2014, 21:32

Re: Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Příspěvek od krtek »

takže botu nahřát a pak teda natřít? A o podrážku se nějak staráte?
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Příspěvek od BwanaHunter »

krtek> prosím tě a to jsou kožený boty s membránou nebo jak? To je totiž docela podstatné... Ne všechny Meindly jsou v tomhle provedení...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
krtek
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 28.9.2014, 21:32

Re: Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Příspěvek od krtek »

petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Příspěvek od petjan »

To Bwana látkové by asi jak psal výš nerozleštil vůbec. :lol: Jinak já mám ty samé a provádím to jak juraczech s tím fénem, jen ten zbytek neutírám, ono tam toho zase tolik nezbude.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Příspěvek od BwanaHunter »

Petjan> :D :D jj, tak Meindl dela i kombinaci latka, gore, kuze apod. Podle toho bych volil osetreni. Ja nemam aktualne Meindly (teda mam, ale nizke na leto), vysoke mam Lowy ale to je podle me uplne jedno, podstatny je material. Mam je asi 8-10 let a do letoska jsem nevoskoval vubec, aby se nezanasela membrana, osetroval jsem jen spray impregnaci a kozenou kbuv s membranou od Collonilu. Cele ty roky v pohode. Letos jsem seznal, ze ta kuze by snesla trochu ozivit, tedy jsem 2x namazal voskem, zase na boty s membranou, rozetrel mekkym hadrem, nechal vsaknout, prebytky utrel...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Příspěvek od Reno »

Hirc píše:...trekaři dávají boty do trouby na nízký výkon. Mě s tím ale manželka vyhodila :oops:
Se hned pozná, kdo je u vás doma šéf... :lol: :twisted: U nás doma tebou zmíněný postup někdy na naše boty aplikuje i sama manželka, heč! :P Elektrická trouba se nastaví na 50°C, dobře umyté a suché boty se dají dovnitř, nechají pořádně prohřát a pak se natřou nějakým voskem určeným na boty. Nahřáté sají docela dobře, přebytečný vosk se pak setře hadrem. Jak často voskovat, to záleží na intenzitě a druhu zátěže bot. Například mezi několikadenními treky v zasněžených horách a občasnou procházkou honibou je obrovský rozdíl. Osobně si myslím, že u kožených bot s membránou by pro standardní tuzemské myslivecké aktivity mohlo stačit voskovat 1x ročně a jinak v případě potřeby občas přestříknout příslušným impregnačním sprejem.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Příspěvek od petjan »

Jinak na ty boty určitě používat krémy a oleje k tomu určené. Já si takhle předloni nastříkal jedny dosela slušný boty od Bati Ballistolem a ta kůže změkla tak, že se za měsíc prořízly švy. Do té doby byly v pohodě. :evil: . Teď už ten Ballistol používám pouze na nové řemeny k flintě, nebo na různá pouzdra např. na náboje a pod., hlavně na ty řemeny je to super, krásně změknou..
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Příspěvek od SamanFalco »

1: boty NIKDY nepřepalujte v troubě, nijak nenahřívejte, nefénujte - parádní metoda, jak je zničit...a přijít o záruku - v každém návodu na ošetřování bot se jasně píše o zdrojích tepla! 2. Při kombinaci s textilem jdou použít jenom spreje :-/. Na celokožený boty je perfektní SNO-SEAL ...ten je na kůži a ne, nějaký balistol, který to "rozebere" :-D...A KDYŽ NAHŘÍVAT, TAK TUK, KTERÝM TO MAŽETE!!!
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Příspěvek od Skalák »

SamanFalco píše:1: boty NIKDY nepřepalujte v troubě, nijak nenahřívejte, nefénujte - parádní metoda, jak je zničit...a přijít o záruku - v každém návodu na ošetřování bot se jasně píše o zdrojích tepla! 2. Při kombinaci s textilem jdou použít jenom spreje :-/. Na celokožený boty je perfektní SNO-SEAL ...ten je na kůži a ne, nějaký balistol, který to "rozebere" :-D...A KDYŽ NAHŘÍVAT, TAK TUK, KTERÝM TO MAŽETE!!!
Tak s tímto názorem musím jenom souhlasit a ještě přidám nikdy nevystavujte boty přímému slunci. Kožené boty pak tvrdnou a kůže praská. Sám jsem si to prožil. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
krtek
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 28.9.2014, 21:32

Re: Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Příspěvek od krtek »

Děkuji za informace. Zatím co mám ten vosk, tak ho na ně klasicky natřu, nechám je chvilku být a pak zbytek vosku setřu.
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: Prosím o radu jak se starat o boty Meindl

Příspěvek od Chassin the Trane »

Pak to jde udělat také obráceně, rozehřát vosk ve vodní lázni a namazat boty, vosk bohužel velmi rychle tuhne. Sám si pomáhám fénem aby se lépe vsákl v místech, kde zbývá. Zbytek rozleštím. Je pravda, že vosk zhorší prodyšnost, ale ta u celokožených bot stejně není bůhví jaká a naopak jim dává super vlastnosti do mokra.
Odpovědět