Vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Zbrojovák »

Zdravím, má někdo tip na nějaké vysoké šněrovací kožené boty na léto, bez membrány, ale pohodlné a ne nějak extrémně těžké?
Díky
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od petjan »

ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Kodiak1 »

Ještě řekni jak vysoké mají být jak těžké max...
Po dlouholetých zkušenostech si vybírám obuv na http://www.makaraobuv.sk
Jsou prostě fantastický a vydrží, jen je kvalita trochu znát na váze. Ale se slušnou péčí jsou skoro nesmrtelný. A když si je dobře vyšlápneš, tak jiné se ti nosit nebude chtít :wink: .

Ps.: Doufám, že to nevypadá jako reklama! Pokud ano, není v tom žádný úmysl!
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Petr1970 »

na léto, ne těžké a kožené?:-) nebyly by lepší nějaké jungle plátěné?:-) co nateče, vyteče:-)

mě se kůže hrozně líbí, ale když jdu trávou nonstop, tak to prostě není ono... a to mám Asola, starám se o ně snad slušně...
zatím m nejlíp vycházely kanady vz 60 :-) vysoké, kožené, "lehké":-) a indulunou a vixem se nechají uvést do stavu "guma" )
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Lotr »

Taky mě napadlo to, co Petra, co kvalitní kanady, měl jsem léta letoucí německé policejní kanady už s technologií Goretex, dostávaly neskutečně zabrat a rozpadly se, resp. upadly podrážky až asi po 12-ti letech nošení. Dnes je nabídka dost široká, doporučuju armyshop Armed, tam by sis Zbrojováku vybrat mohl.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
juraczech
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 27.10.2014, 17:04
Bydliště: Jižní Čechy

Re: vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od juraczech »

Docela zajímavá debata. Co by profesí lesník jsem měl asi nejvíc bot od Prabosu, ale to byly všechny kůže plus GTX, resp. Comtec kdysi dávno. Nejsou to špatný boty, ale životnost při plus minus denním nošení jsou tak dva roky. Jediný boty, který mám léta jsou klasický kanady vz. 60, který používám hlavně jako pracovní. Co ty boty vydržej ...... Nicméně na dlouhý chození nemám rád vysoký poloholeňový boty (krom zimy), takže až dosloužeji Meindly, tak půjdu do bot od Makary - na ty mám zálusk už asi dva roky. Líbí se mi hlavně absence GTX (podšívka je kůže), kvalitní kůže na svršku a hlavně přišitý podrážky, takže se dají klidně podrazit znova, když se ošlape podrážka. Bohužel dnešní doba moc nepřeje kvalitním botám, takže většina výrobců podrážku buď lepí, nebo v horším případě (ekonomičtější varianta) používá přímý nástřik podešve polyuretanem. Pro ty, co trochu zajímá životnost jejich obuvi doporučuju vygooglit něco o jevu zvaném hydrolýza polyuretanu.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Zbrojovák »

Co tyto boty vz 90. http://www.armatex.cz/vojenska-vystroj/ ... vzor-90-40
mají dobrou podrážku s výrazným vzorem, máme celkem těžký terén a poměr cena/ výkon mi přijde dost dobrá.
Nosíte je někdo?
Kotníkáče nechci, protože potřebuju vrazit nohavice do bot, jak kvůli hmyzu, tak kvůli bahnu třeba
s goretexem mám ECWCS 2000 od Prabosu a krom vrzání co jsem musel nechat pořešit - dost dobré, přijde mi ale škoda je tahat po lese když je sucho a i v létě teplo, přece jen ty membrány do tepla nejsou nic moc a vlhko odvádí hůř než čistá kůže.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Jiří K. »

Mám je asi 20 let, jednou jsem si nechal vyměnit podrážky. Na parné léto to moc není. Vydržet se to dá. Nejsou špatné ani na práci v lese. Mají jednu velkou nevýhodu. Po asi 5 letech začly vrzat. Prostě standartní vojenské boty.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Petr1970 »

já nosím furt vz 60, ale 90 by měly bejt v pohdě (proti ojebanejm 2000)...
za ty prachy se nikde nic lepšího nekoupí, ale je to kanada - žádnej zázrak:-) ale do lesa na "pár hodin" na ně nedám dopustit, poměr cena výkon dobrej
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Zbrojovák »

Díky. Ono, pro srovnání - vydržet/ nevydržet. Nyní běžně chodím na lov celoročně krom tuhých mrazů (to mám prabosy polar)s těmi ecwcs 2000. Tahat to ale v létě a suchu mi přijde prostě škoda a membrána je vrstva navíc co tam není v daných podmínkách třeba. Čili teplo jsem vždy přežil i s těmito goretex. Jakmile půjdu ráno do rosy nebo v dešti, vemu zase ecwcs
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Ty 90-ky nejsou moc pohodlné, jako pracovní boty jsou v pohodě, ale na delší turu moc nejsou (špatně mi drží kotník). Mám poměrně širokou nohu, ale i tak se očka šňůrek dotýkají a víc utáhnout nejdou, daleko lépe mi seděly 60-ky, ale ty mi okousal jezevčík... :evil: Membrány bych se nebál, pokud je dobrá, tak bota daleko rychleji vyschne. Z nemebranových mám nejraději meindl perfekt, ale pokud je promočím (propotím) tak je suším i několik dní..:-((, nohavice do nich nedáš. Kvalitní vysoké nemembránové boty neznám, ale co jít cestou nižších a v kombinaci s golfkami nebo návleky?
Zajímavé názory jsou zde: http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=4181
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od BwanaHunter »

Nevim, co by ty boty mely stat, ale slusny kozeny boty i bez membrany sije firma Rax.
http://www.schuhhaus-rax.at
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Zbrojovák »

Byl jsem teď v Armatexu a koupil nové vz.90 za 890kč, no i kdyby byly naprd, tak na práci do lesa jo. A na lov pak koupím třeba origo us army, nebo origo švýcarské - výběr na webu je. vz.60 jsem nezkoumal, ale měli tam jak jeté, tak ještě něco z uloženek. Třeba BW vysoké nové kožené boty ne-mebránové za 2,4tis a jevili se výborně ušité, podšité kůží zevnitř, podrážka ale neměla traktor ani výrazný vzorek. ECWCSky (goretex/ vibram) AČR číslo 7. tam měli nové za 2250,-
Za své ecwcs jsem dal dvojku, tak jsem si říkal proč budu dávat víc za obyč. koženou botu... :wink:

ty AČR boty vzor 2000 jsou v čem oproti vz.90 odrbané?

A kdybyste někdo chtěl opravdu absolutní klasiku, originál a parádu (i v hnědé barvě), byl fanda a chtěl za to utratit 4+ tak tady mám tip
http://www.m1armyshop.cz/detail.php?id_zbozi=6660
http://www.m1armyshop.cz/detail.php?id_zbozi=4450
akorát lítat v Korkoránech s pilou by mi přišlo trochu škoda.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Reno »

Zbrojovák píše:...ty AČR boty vzor 2000 jsou v čem oproti vz.90 odrbané?...
Prakticky ve všem. :? Nejpevnější a nejodolnější z řady ČSLA / AČR kanad byly ty vz. 60. Silná kvalitní kůže i podrážka, při patřičné údržbě solidní odolnost proti vlhkosti. Bota byla celkově hodně tvrdá a těžká, bylo ji třeba vyšlápnout. Také běh v nich nebyl nic moc. Ale jinak prakticky nezničitelná bota, nohy chránila výborně, s trochou nadsázky by se s nimi nechal rozdupat na padrť celý Trabant a pohoda... :D Kanady vz. 90 už jsou o něco málo tenčí a lehčí, ale pořád je to pevná a dostatečně odolná vojenská bota, celkem dobře chránící nohu. Vyšlápnout potřebují také. Díky šněrování až nahoru se teoreticky nechají o něco lépe dopasovat na nohu, ale byli tací, kterým jejich střih moc nesednul. Mně osobně se v nich chodilo i běhalo příjemněji, než ve vz. 60. Každopádně podrážka pořád tvrdá guma s traktorovým vzorem, takže očekávat při chůzi pohodlíčko jako u botasek je nereálné. :) Boty 2000 představují z řady standardních vojenských kanad zatím to nejhorší. Pokud vím, tak nadčasovou genialitu konstrukce této obuvi se zatím nepodařilo odhalit, neboť nepředstavuje ani vysoce odolnou a trvanlivou obuv vojenskou, ani turistickou. Pravda, jsou tak měkkoučké, jak to mají mazlíčkové rádi, takže prakticky nepotřebují vyšlápnout a co víc - nošením se poměrně rychle vytahují až do stádia, kdy v nich začne být problém utáhnout nohu. Střih mizerný, většině lidí na noze moc nesedí. Použité materiály nekvalitní, blbě to dýchá a zároveň hned promokne, smýkne se s tím o kámen a hned se to prodře. Ale když má člověk štěstí na sérii, tak mu alespoň nepraskne podrážka. Za mě nebrat, ještě že sis koupil ty vz. 90. Pokud ti po vyšlápnutí na delší chození moc nesednou, tak budeš mít alespoň pevné pracovní boty.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: vysoké kožené boty na (jaro/léto/podzim) bez membrány

Příspěvek od Petr1970 »

už to reno řekl.. od kamaráda hloubkáče - vz 2000 je ta nejhorší okradená srač.. co nakoupili.. bažantům to nevydrželo ani přijímač.. fasovali vz60 na nácvik a na parádu 2000 - to tahali jen "ofiko s mundůrama" i jim to tak nařizovali..

boty co praskaly po pár dnech pochodování atd..

kvalitativně to seřadil
60, 90.. .... dlouho sračka... a pak 2000

pocitově a pohodově to sřadil
90,60 ......

ty 90 jsou ještě v pohodě materiálově, naopak maj super zapínání proti 60 - zatáhneš a zavázáno.. žádný chlopně a přezky neohebný jako na 60 -

jo, pak byla alternativa "vz 60 lampasák" - hnědý a zapínání na přezku, takže elegantní pohoda":-)
a zimní důstojnické vz. 60 - hnědé, zapínání na přezku a podšité :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět