Bukový dehet

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
hopsa63
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 13.4.2011, 7:24
Bydliště: Lounsko

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od hopsa63 »

Odpoledne jsem ten strom natřel a o kus dál jsem dal zase suchý pečivo a kus makreli.To co jsem tam dal včera bylo pryč.Navečer si tam půjdu sednout s dalekohledem.Nepočítám stím že se vrhnou hned na drbání na ten strom ale je pěkně tak posedim.Měl bych si pořídit foták,loveckej lístek budu dělat až v březnu ale prostě mi to baví a moch bych tam bejt každej den a pozorovat zvěř.Připravil jsem pro ně v kýblíku zrno,rybí moučku,sůl,trochu magi,trochu piva a vody.Nechám to tak dva dny zavřený a pak jim to tam vemu.
hopsa63
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 13.4.2011, 7:24
Bydliště: Lounsko

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od hopsa63 »

O strom se ještě nic neotřelo.Pečivo je opět pryč ale večer jsem tam nic neviděl.Ted jsem tam dal tu míchanici zrno(pšenice,ječmen,trochu hrachu),rybí moučka,sůl,magi,trochu piva a vody.Malej kýblík.Ještě to nesmrdělo.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od Vojta »

Neboj, oni na ten strom přijdou a až se tak stane, tak ho budou navštěvovat pravidelně ( alespoň u nás to tak je), pokud budeš jednou za čas nátěr obnovovat. Mám s ním docela bohaté zkušenosti a dokonce jsem tady kdysi založil téma s názvem ,,bukový dehet v praxi". Tam jsem vložil i nějaké fotky, jak stromy vypadají po otěru ( ale nevím, jestli se ještě zobrazí, už je to dlouho). Hlavně jak tady správně psal kolega: Pozor na majitele části lesa ve kterém strom natíráš, mněl by jsi mít jeho souhlas, protože ten strom černá otěrem poškodí. I když je to kdesi v cihlárně, nebo kde jsi to psal, pozor na to!
Přeju hodně úspěchů s foťákem, je to velice hezký koníček!!!!
hopsa63
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 13.4.2011, 7:24
Bydliště: Lounsko

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od hopsa63 »

Dík.Byl jsem se tam dneska podívat po těch včerejších lijákách.Vzal jsem gumáky a kolo který pak vydalo hrozně (jezdím tam na kole je to 2 km.).Vypadá to že tam černá ještě nechodí.Byly tam stopy od siky a srnčí.Ty makreli vzala prve asi liška.Tak jsem jim tam zase nasypal.Strom pořád bez omalovánek.
hopsa63
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 13.4.2011, 7:24
Bydliště: Lounsko

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od hopsa63 »

Je to už přes tejden a o strom se ještě nic neotíralo.Pečivo mizí.Mám odpolední tak tam večer nechodim.Byl jsem se tam podívat dopoledne.
hopsa63
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 13.4.2011, 7:24
Bydliště: Lounsko

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od hopsa63 »

O strom se ještě nic otírat nechodí.Včera byly na zrnu a pečivu čtyři lončáci.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od MiraDuchek »

CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne ned 03.7.2011, 17:11, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
hopsa63
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 13.4.2011, 7:24
Bydliště: Lounsko

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od hopsa63 »

Já taky.A to chodí pár metrů kolem.
myšákmartin
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 28.10.2009, 9:14
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od myšákmartin »

Já mám dehet namazaný na stromu cca 1 měsíc a teprve teď je znát, že začli chodit se o to otírat. Jinak do teď taky jen procházeli okolo, tak uvidíme jak dál, ale asi to bude chtít čas aby si na to pořádně zvykli.
hopsa63
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 13.4.2011, 7:24
Bydliště: Lounsko

Re:

Příspěvek od hopsa63 »

kromax píše:kdesi a kdysi, uz ani nevim kdo to psal, jsem nasel navod na jakous takous ujed a vnadeni v jednom :)
tehdy jsem si to presne doslova zkopiroval do pocitace. ted to dam sem, je to doslova, tak snad se dotycny, pokud tady je, pozna a prida treba nejakou dalsi radu :)
tady to je:
Vyzkoušej kořen kozlíku lékařského (baldrián), dá se koupit v každé lékarně. Stačí ho tam trochu nasypat, ale dej pozor budeš tam mít i kočky. Smrdí to jak podebraná pata, tak při skladování to musíš pořádně zabalit. Já to používám mimo jiné i na lákání liškek. Do igelitového pytle dám ryby a zasypu kozlíkem. Je to trochu nechutné ale nechám to pěkně ule?et až to skoro teče. Pak vezmu pytel udělám do něj díry a natáhám si stopy ke kazatelnám, kde budu lovit a mám i připravenou újeď . Choděj na to ú?asně.
Ten kořen kozlíku se tam nasype jen tak nebo se musí třeba přelejt vařící vodou ?
hopsa63
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 13.4.2011, 7:24
Bydliště: Lounsko

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od hopsa63 »

Skusim natřít ten strom ještě jednou.Zatim nic.Nevíte někdo jak se dává ten kořen kozlíku lékařského na ty ryby.Jestli se to musí přelejt vařící vodou?
hopsa63
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 13.4.2011, 7:24
Bydliště: Lounsko

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od hopsa63 »

Už je to deset dní co jsem strom potřel dehtem podruhý a pořad se o něj nechodí otírat.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od Zdenek41 »

Dehet slouží ke zbavování parazitů u černá hlavně vší.Tak bud nemají potřebu se drbat a nebo pokud jste si všimli v letošním létě nemají se ani zájem moc kalištit.Známka,že jich tam není moc a venku pořád zima.Pak se ani ty potvory nemnoží.
bokofka12
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 11.5.2010, 22:12

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od bokofka12 »

Zdravím všechny kdo používá dehet.
Nevíte čím se dá rozředit bukový dehet ?
Odpovědět