Bukový dehet

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Bukový dehet

Příspěvek od Marek »

Zdravim Vas, mate nekdo s nim zkusenosti??? Ja jsem ho koupil tak pred 4 rokama a ted jsem ho nepouzity nasel :) Tak na jaky ucinek se mam tesit... :lol:
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

U? jsem zakládal něco o bukovém dehetu, ale nějak se k tomu nikdo moc nevyjádřil. Vkládal jsem i fotky, na kterých je vidět, co černá umí udělat se stromy, na kterých je dehet natřený-bohužel se již nezobrazují. Pokud je najdu v PC, tak ti je pošlu na e-mail.
Jinak u nás docela slušné úspěchy-však uvidíš a v neděli ti povyprávím. :wink:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

ještě aby jsi nemusel hledat - http://lovectvi.wz.cz/forum/viewtopic.php?t=1423
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Nakonec jsem se rozhodl je vložit i sem ještě jednou, pro všechny, které by to mohlo zajímat :wink:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Dik dik, asi zitra pujdu namazat ohradniky okolo kukurice :) treba vylezou. Nebo to musi byt u kaliste???
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Příspěvek od kromax »

ono ale asi zalezi, jestli jsou na to prasatka zvykla...zkousel jsem dehet u nas (vetsinou polni honitba, prasata jen prochazeji, ale pravidelne se kalisti na jednom miste) prave u toho kaliste a ani si toho nevsimla...pouzila pro drbani stromy treba o tri metry vedle a pritom to byl stejny druh stromu...naopak, jak ma nekdo spatne zkusenosti s maggi, tak ja na nej zase nadem dopustit...staci mala hromadka kukuricnych klasu, troska obili, zakapnout maggi a je skoro jisty ze tam druhy vecer budou cunici...
asi je to podle vodici bachyne, predpokladam, ze jakmile bylo na vnadisti, kde se jisty druh vnadidla pouzival (napr. dehet, maggi, ...) jednou na rudl vystreleno, vedouci bachyne si to pamatuje a cely rudl odvede od jinych takto nastrazenych lahudek pryc...jinak si to nedovedu vysvetlit :)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Kromax je to přesně jak píšeš.Vedoucí bachyně teda hlavní předává vše na potomstvo a to zase na další generace.A vystřelit u dechtu je měsíc bez těchto prasat stejné je to i se světly.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Marku pokud je chceš dostat z kukuřice.nalož si do igelitového pytle kejdu z chovu prasat a pak mi Napiš jak to dopadlo. Někde to z podzima funguje velice dobře.Ale věř tomu,že do auta si to nedávej.Je to síla.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Vojto máte tam asi dost velkých knourů.A to je velice dobrá věc.
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Zdenku nemej me za blbce, ale to m am sehnat kde?? A pribliz mi jaky to m a princip :oops: :oops: Moooooooc Dik
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Ty to dělá? na záchodě prase v chlivku,ale prase podstatně víc. :D :P
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Dobra dik, a divocaci na to chodi??? :?
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Příspěvek od kromax »

kdesi a kdysi, uz ani nevim kdo to psal, jsem nasel navod na jakous takous ujed a vnadeni v jednom :)
tehdy jsem si to presne doslova zkopiroval do pocitace. ted to dam sem, je to doslova, tak snad se dotycny, pokud tady je, pozna a prida treba nejakou dalsi radu :)
tady to je:
Vyzkoušej kořen kozlíku lékařského (baldrián), dá se koupit v každé lékarně. Stačí ho tam trochu nasypat, ale dej pozor budeš tam mít i kočky. Smrdí to jak podebraná pata, tak při skladování to musíš pořádně zabalit. Já to používám mimo jiné i na lákání liškek. Do igelitového pytle dám ryby a zasypu kozlíkem. Je to trochu nechutné ale nechám to pěkně ule?et až to skoro teče. Pak vezmu pytel udělám do něj díry a natáhám si stopy ke kazatelnám, kde budu lovit a mám i připravenou újeď . Choděj na to ú?asně.
typographus
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 29.3.2009, 15:08

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od typographus »

já sem ted v nové honitbě a černou tepřiv začínám lovit,v té předchozí téměř nebyla . A skouším všechno,ouplně všechno co se gde dočtu a pochytím. Ryby,magi,padlinu srnčí i ten dehet. A absolutně na nic nejdou. Např. padlí jehně co sem dal na újediště dřív rozebrali kánata.... A se žrádlem sem uspěl jenom s obilím a kukuřicí-siláží. Ostatní, jako zbytky s kuchyně,brambory,pečivo,vyjetej fritovací olej prostě schnije na místě kam sem to dal. A je jedno esli je leto bo zima.
Carpe Diem
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Bukovy dehet

Příspěvek od Perník »

bo asi sedíš na blbém místě :D
jestli ona ta černá není v té nové honitbě jen latina :wink:
nic ve zlém......
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Odpovědět