Univerzální vábnička Hubertus

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
KelneeQ
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: pát 01.2.2008, 18:10
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Univerzální vábnička Hubertus

Příspěvek od KelneeQ »

Zdravím, dostal jsem od přítelkyně tuto vábničku pod stromeček. Dnes jsem na ni poprvé zkoušel ,,vábit" a k tomu si použtěl instruktá?ní DVD, které je součástí balíčku. bohužel jsem se podle dvd nic nedozvěděl, jak ladit, jak držet vábničku a do kterého konce foukat. Navíc jsem koukal na internet a na všech obrázcích má vábnička uprostřed malou dírku a ta moje nic, je tam jen plný ?lábek. Má někdo tuto vábničku? Jaké s ní máte zkušenosti? máte také podobné problémy? Co s tou dírkou? :roll:
Tikka T3 varmint 6,5x55 + Zeiss 6-24x56
ZH 324 7x57R/16 (Delta Titanium 2,5-10x56 SF), ZH 324 16/16, Fabarm Euralfa 12
Cz 455 Thumbhole (Delta Titanium 4-16x42)
jirka-k
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27.8.2007, 0:12

Uni. vábnicka hubertus

Příspěvek od jirka-k »

Ahoj, vábničku jsem začal používat při loňské srnčí říji. Dlouho jsem s ní nebyl spokojen. Nedařilo se mi s ní přivábit srnce. Při Použití mé staré vábničky (Wegu) už chodily. Asi v polovině říje k mému překvapení (u? jsem jí nevěřil) začala vábnička fungovat skvěle. Výborně na ní reagovali srnci první věkové třídy. Často přišli na vzdálenost pár kroků ode mě a stáli doslova jak přibití, takže jsem měl dostatek času si je prohlédnout. Je zajímavé, že se mi často povedlo po zrazení srnce přivábit ho znovu, nebo ho při úprku zastavit (u srnců do tří let). To se mi s žádnou jinou vábničkou předtím nepovedlo. Nejraději jsem s ní chodil na šoulačku, kdy jsem procházel teritoria, kde jsem tu?il srnce, třikrát čtyřikrát jsem písknul. když tam byl, ukázal se.
když jsem doma tátovi vyprávěl "úspěchy" a ukazoval mu, jak pískám, klepal si na čelo. když však viděl používání v praxi, pořídil si vábničku taky.
S blí?ícím se koncem říje přestala být vábnička pro srnce opět atraktivní. Vrátil jsem se proto ke staré vábničce, na kterou se dali srnci ještě připískat.

Závěr:
Výhody: Nepřekonatelná vábnička na vrchol říje. Díky ní jsem viděl srnce, o kterých jsem neměl ani tu?ení. Výborná na průběrný odlov první věk. Přivábíte i několik srnců najednou.
Nevýhody: Funguje jen část srnčí říje. Občas se přilepí jazýček, nebo se posune. Vábnička pak vydá pazvuk, na který zvěř reaguje okamžitým úprkem. (než jdu do lesa vábničku kuntroluji, abych ji nemusel ladit v lese.)

Obě naše vábničky mají uprostřed dírku, když jí ucpu, vábnička nepíská.
Jinak na část s plastovým jazýčkem se píská říjná srna, zaječí vře?tidlo, kachna a sika, na kovový jazýček srnče, srnče v nouzi.
bananos87
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: ned 26.10.2008, 17:26
Bydliště: PS

Příspěvek od bananos87 »

Před pár dny mně přišla tato vábnička, vyzkoušet v praxi jsem ji ještě nestihl, také nemá uprostřed dirku. Jinak na tom dvd p.Pospí?il ukazuje jak vábničku držet i vábit plus ukázka z přírody.
Jan Zajíček
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 09.6.2009, 11:36
Bydliště: Sokolovsko

Příspěvek od Jan Zajíček »

Já mám tuto vábničku také a jsem s ní naprosto spokojený.žádné problémy s přilepováním jazýčku nebo rozladěním jsem neměl.Je velice praktická, protože lze na ní přivábit věčinu naší zvěře.V této době, myslím tím jaro se mi velice osvětčilo pískání naříkajícího srnčete.Přiskakují na něj především starší srnci 3 VT. a je neodolatelné pro lišky.Podařilo se mi už také na toto pískání přivábit 2x černou,bohužel vždy to byla bachna se selaty takže sem nelovil.V zimě používám vábničku především jako vře?tidlo na lišky.V době srnčí říje vábím až od prvního srpna a to je tato vábnička nepřekonatelná. Srnci se dají přivábit na velice malou vzdálenost.Ze sičí nemám zkušenost ,protože u nás není.Jinak jsem slyšel , že se vyskytují napodobeniny této vábničky tak kupujte jen od pana Pospí?ila.Jinak Lovu a Lesu Zdar.
Jan Tomášek
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 20.6.2009, 14:55

Příspěvek od Jan Tomášek »

všechny vás zdravím a také já bych rád přidal pár postřehů.
Uvedenou tzv. univerzální vábničku jsem si také loni zakoupil a musím říci, že se žádné zázraky nekonaly. I když jsem vábil dle návodu až začátkem srpna, přiskakovaly na vábení většinou jen srny. Ze srnců to byli pouze zvědaví mladí srnci. Hlas je příliš silný a agresivní. A to není jediná moje výhrada. Vzhledem k tomu, že jazýček není ničím chráněn, je potřeba dávat velký pozor, aby nedošlo k jeho poškození. Další zklamání mne čekalo při přípravě na vábení siky. Vábnička se totiž musí strčit do nějakého rohu (řevnice či trubka), který již samozřejmě není součástí vábničky - je to jen takový polotovar, což už prodejce ve svých agresivních výstupech až tak moc nezdůrazňuje. Daleko více se mi osvědčila vábnička na siku od firmy Turvab - p. Hrdlička - je kompletní včetně rohu. Netvrdím, že vábnička nemůže fungovat, rád bych ale zapochyboval o její univerzálnosti. K čemu je potřeba v době srnčí říje mít sebou kachní vábničku či vábničku na siku. A při vábení lišky je potřeba vře?tění doplňovat my?kovačkou. takže pro letošní říji se vrátím ke klasické srnčí vábničce, kterou mám za více než třicet let praxe vyzkoušenu. A ještě malou poznámku k předchozímu diskutujícímu: Pan Pospí?il (joo) je jen překupník, který tyto vábničky dováží a prodává. když ho člověk poslouchá, tak až se nechce věřit, že je možné za dva roky praxe v myslivosti (lovecký lístek má velmi krátce) tolik zvěře navábit...
Jan Zajíček
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 09.6.2009, 11:36
Bydliště: Sokolovsko

Příspěvek od Jan Zajíček »

Zdravím tě Honzo.Já pana Pospí?ila osobně neznám, ale to že je pouze prodejce nijak nezastírá. Jinak je mi úplně jedno kdo mi vábničku prodá, hlavně že funguje.Univerzálnost vábničky vidím v tom, že nosím jednu vábničku v kapse po celý rok.Přeju tobě a všem diskutujícím hodně krásných loveckých zážitků s jakoukoliv vábničkou nebo bez.Lovu a lesu zdar.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Univerzální vábnička Hubertus

Příspěvek od Leon »

Tak jsem dnes zjistil že do loňského roku byli myslivci ůplní hlupáci kteří uměli jenom třikrát písknout a dost ještě že se na trhu objevil pan Petr Joo ten nás zachránil a všemu nás naučí a tady ho všichni akorád pomlouvaj a kritizují.
http://www.pro-myslivce.cz/blog/reakce- ... ke-forum-9
Našel jsem to na jeho stránce když jsem si chtěl objednat zaječí vřeštidlo tak jsem se nejdříve nas.. když jsem to četl a pak jsem se tomu zasmál a musím říc že mám dvě vábničky který prodává jsem spokojený ale už si od něho nic nekoupím jenom z trucu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Leon dne stř 29.7.2009, 21:35, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Univerzální vábnička Hubertus

Příspěvek od lörinc »

ahoj Leone, taky jsem to cetl. Jinak myslim ze vabnicky z Devany jsou lepsi. ale je to asi tim na co je kdo zvyklej. Taky moc nemusim to "poutove" nabizeni. Jinak univerzalni vabnicku HUbertus mam ted doma pujcenou a nic moc. Kdybych mel behavku, tak se u toho foukani mozna i pos..... :D
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: Univerzální vábnička Hubertus

Příspěvek od Andy »

Dekuji za upozorneni na ten Blog pana Joo ... pokusil jsem se mu to vysvetlit viz. nize, tak snad to pan pochopi.

----
Vazeny pane Joo,

Byl jsem upozornen na Vas "podareny" clanek na Vasem blogu a tak mi to neda, abych se Vam k nemu nevyjadril.
Fakt ze jste se pravdepodobne stejne jako ostatni tezko dostaval na me forum bylo s nejvetsi pravdepodobnosti zpusobeno hostingem a jejich naprosto vytizenym serverem. Preci jen forum bylo donedavna na neplacenem webhostingu a databaze je jiz ponekud obsahla. Forum navic ovlivnil i nedavny utok hackera a nektere funkce byly omezeny. Nyni je vsak forum nove nainstalovane a na placenem hostingu, cili funguje tak jak ma.

Opravdu nevim o tom, ze by Vam nekdo cilene neco zamezoval. Jsem majitelem fora a o nicem takovem nevim. Jake bylo Vase uzivatelske jmeno abych se podival na historii?
Zaroven Vam musi byt jasne, ze nikterak necenzuruji nazory pisatelu (pokud neporusuji pravidla fora), cili pokud o Vas nekdo napsal cosi co se Vas dotklo, vrele doporucuji s nim o tom podebatovat. Nyni by Vam nic nemelo branit zapojit se do diskuze v patricnem tematu.

Budu Vam vdecny za prehodnoceni toho co pisete. Jiste jste po precteni tohoto dopisu pochopil, ze Vam cilene nikdo neublizuje.

Lesu Lovu!
----
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální vábnička Hubertus

Příspěvek od radekbartik »

zdravím, taky přídám prvních pár zážitkuů s univerzální vábničkou. Před dvěma dny mi přiběhl srnec cca na 10m a včera večer postupně tři srnci 2 a 3. věkové třídy, (zkoušel jsem i vábničku třešňovku klasickou a na tu nic) takže asi některé zklamu, ale pravděpodobně to funguje :)
sterbik8
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12.6.2008, 15:14
Bydliště: Jablonné nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální vábnička Hubertus

Příspěvek od sterbik8 »

V úterý jsem netrpělivě čekal na dobírku od pana Pospíšila, vábnička Hubertus konečně dorazila, ve středu večer jsem ji prvně zkusil a hned mi přiskočil 6rák až k posedu a dnes ráno jsem seděl s kamarádem na holubech a zavábil jsem a hned na první pískání se mi ukázal 6rák asi 300m ode mne, pak už jsem si s ním jen hrál a přišel mi až 10m před židličku a jelikož jsem měl dobrý vítr, tak jsme na sebe koukali, no nádhera. Takže opravdu funguje a to byla má 1 zkušenost s vábením, nikdy jsem to nezkoušel, koukal jsem na dvd od pana Pospíšila a opravdu to funguje, stačí trochu sluchu a doma zkoušet a zkoušet a pak se výsledek dostaví. Hodně zážitků s touhle vábničkou koukám, že mám před sebou
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Re: Univerzální vábnička Hubertus

Příspěvek od defuch »

Me se tahle vabnicka zprvu moc nezamlouvala, ale vcera me ji ukazoval tata v realu a rychle jsem musel zmenit nazor. Za vecer napiskal tri srnce jednoho mladika a dva srnci 5+ :shock: . Urcite to je nejvic o vabicovi, ale na te vabnicce taky zalezi.
Uvazuju, ze si ji koupim taky.
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální vábnička Hubertus

Příspěvek od Hynek »

Já jsem si jí v pátek objednal, tak jsem zvědav. V úterý jdu do revíru, máme lovit ještě jednoho srnce III.VT, tak dám vědět...
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální vábnička Hubertus

Příspěvek od radekbartik »

v sobotu ráno se mi pomocí této vábničky podařilo ulovit možná životního srnce, odhad stáří 8-9let, přivábený na cca 400m(alespoň co bylo vidět na poli když vyběhl z lesa), postavou i trofeji vypadal jako průběrný srnec 1. věkové třídy, velké překvapení bylo když jsem k němu přišel, foto umístím do trofejí, mám doma další tři vábničky (třešnovka od hubertusu, dřevěný naboj myslim od pana Svobody a další), ale tak jak jdou srnci letos na tuto vábničku to jsem ještě nezažil.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Univerzální vábnička Hubertus

Příspěvek od kasari »

Narozdíl od většiny z vás pana Joo znám a je to komediant... :lol: V dobrém. :wink:

Co se týče vábení, opravdu umí. A hlavně tvrdí všem to, co já říkám už dávno - chce to poslouchat, zkoušet a zase zkoušet. A pak si všechno pamatovat a v klidu rozebrat. Jedině tak se naučíte vábit srnce, jeleny i další zvěř. Ale pozor - bez špetky hudebního sluchu to nejde...

A ten kdo si myslí, že vezme v červenci 2x vábničku a střelí životního srnce a pak zase nic je stejně naivní, jako by si myslel, že stačí vzít takhle často kulovnici a střelit toho srnce na 350 metrů :wink:
Ulkomaalainen...
Odpovědět